Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Wez 225 tez będzie grało, i troszke leiej to będzie wyglądac;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie, 225/45 będzie lepsze do 17x7,5 szczególnie jak dużo jeździsz po autostradach

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 255/35R19 to standardowa opona do b8 przy 8.5" felgach czy mogę zamienic na 245/35R19 bez obawy o ubezpieczenie OC albo AC? 

Edytowane przez miecio7934
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na nalepce z wymiarami na drzwiach taki rozmiar, to możesz ich użyć bez obawy na ubezpieczenie z prostego powodu: producent pojazdu dopuścił taki rozmiar i nie będzie miało to wpływu na ubezpieczenie. Jeśli w książce lub na nalepce nie ma takiego rozmiaru, może być różnie, to już będzie zależeć od ciebie, jedni się tego czepiają, inni patrzą tylko czy opony takie same lub nie są już łyse i stare.

Swoją drogą, z którego roku masz swoje B8? Bo na moim (model 2010) mam rozmiary: 16-18" i nie mam wyszczególnione rozmiaru 19", tzn jeśli do tego samochodu założysz 19" to już masz modyfikacje i rozmiar poza 'dopuszczalnym' tak więc w Twoim przypadku nie zastanawiał bym się nad rozmiarem opony, co nie założysz to i tak jest poza listą :)

Pozdrawiam

Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 10mm węższe nie robi dużego problemu pod względem różnicy średnicy, wtedy możesz założyć, byle nie wykraczało poza tolerancję 2% od rozmiaru dedykowanego.

Pozdrawiam
Rum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Ja użytkowałem dunlopy bluresponse przez 3 lata roz 205/55/16 i byłem zadowolony super trzymały przez 2 lata. Trzeciego roku zaczęły się problemy, efekt był taki jakby jedno koło skręcało mocniej drugie mniej. Lecąc na rondzie wyciągało mnie z łuku, podczas zawracania był taki dźwięk jakby coś strasznego się działo z przodu auta. Opony zareklamowałem i część kasy oddali.
Teraz szukam innych opon;) Mam nadzieje, że mi pomożecie.
mam felgi z a5 et28 17x7,5j
Zastanawiam się jakie opony kupić
205/50
215/50
225/45

Dodam, że zależy mi na tym aby auto jeszcze żwawe było. Zawieszenie 1BA (jak na razie) i aby dziura między oponą a rantem się mocno nie zwiększyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ktore opony letnie beda lepsze  Dunlop Sport Maxx RT vs Fulda sport control? Rozmiar 225/45/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Oponeo.pl

Można było kupić opony r16 pirelli

4szt. Za 1000zl?

Za 30 min już nie było oferty. Czyhają jak sepy na padline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za oponkami na lato 205/55R16

Zależy mi na cichości, dobrej przyczepności na mokrym, rancie na oponie no i też na ekonomi (i chyba własnie w takiej kolejności)

Podobają mi się:

Dunlop Sport Maxx RT 205/55 R16 (MFS)

Goodyear EfficientGrip 205/55 R16 (MFS) chociaż tu mnie martwi index C przy mokrej nawierzchni...

Co powiecie o tych oponkach, a może ktoś by coś innego jeszcze zaproponował? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2017 o 13:50, damian19886 napisał:

Pany ktore opony letnie beda lepsze  Dunlop Sport Maxx RT vs Fulda sport control? Rozmiar 225/45/45.

Ja brałbym Fulde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbcie te cytowanie po ludzku bo się 2 posty na stronie mieszczą...

kurde powiem wam, że nigdy nie sugerowałem się 'wzorkami' bieżnika przy wyborze opon :kox:

to się nazywa perfkecjonizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym Dunlop Sport Maxx RT 205/55 R16  naprzeciwko Fuldy są po prostu cichsze podczas jazdy na autostradzie, być może to moja subiektywna opinia aczkolwiek warto dopłacić bo mam właśnie ten komplet letnich i jestem z nich bardzo zadowolony, a teraz znajdziesz je taniej w sklepach online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, więc pewnie po wyprawie nad morze zamówię właśnie Dunlopy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o oponach i zastanawiam czy jak ori Felę mam 19' plus opony 255/35/19. Opony sa do wywalenia i muszę kupić nowe. Zastanawiam sie nad rozmiarem 245/35 czy bedzie to problem? 

Czy uniroyal ma rant ochronny ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało założyć 245/35 na 19 8,5j a to jak się ułoży guma z rantem na feldze zależy od producenta. Np. Goodyear f1 245/35 u kolegi niemal identycznie osłaniał rant felgi jak u mnie 255/35 Michelin pilot sport 3. Teraz mam dunlop sport maxx rt 245/35 i widać że są nieco węższe a rant felgi jest bardziej odsłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli lepiej zostać przy 255 a nie schodzić z szerokością? Dobrze rozumiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...