Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Poduszki silnika


platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuje dokładnej informacji na temat użytych poduszek silnika w audi a4 b7 2005 1.9 tdi kombi. Czy obie poduszki są olejowe?? a dodatkowo lewa ma czujnik?? Mechanik załozyl zwykle, tzn lewa bez czujnika firmy febi, podobnie prawa, i jak się domyślam są to zwykle gumowe poduszki??., czy mozna tak zmienić?? (od tej zmiany mam jakby delikatne drgania "mrowienia" na całym samochodzie przy nizszych obr)

Jakiej firmy kupić poduszki, czy lepiej w aso?

Wymiana poduszek skloniła mnie gdyż w zakresie obrotów 1900-2000 przy rozpedzaniu sie, głownie na wyzszych biegach, szarpie lewarkiem. Ale to chyba był zły trop bo dalej szarpie, ale temat poduszek musze i tak zakończyć jak sie należy, czyli wymienić na właściwe. Wracając, co może być przyczyna szarpania lewarka w momencie rozpedzania sie w zakresie obr 1900-2000 (obstawiam PD) ale może ktoś mial podobny objaw

pozdrawiam


Witam

chodzi mi głownie o to, czy orginalne poduszki silnika w audi (a4 b7 2005r 1.9 tdi) zarówno lewa strona (z czujnikiem) jak i prawa sa gumowo-olejowe???

bo zamienniki febi powiedzmy sa tylko gumowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie ORI są gumowo-olejowe. Lewa ma dodatkowo elektrozawór, do sterowania pracą komory powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z różnymi drganiami w tym samym silniku i właśnie dzisiaj jestem po zakupie poduszek silnika. Lewa nowa, prawa jeszcze używka, mam nadzieję, ze nic nie stoi na przeszkodzie aby były różne wiekiem?

Ale oczywiście numery dedykowane do tego silnika, tylko takie dostałem podpowiedzi i naczytałem się sporo jak to ludzie szybko zmieniali zamienniki na ori.

Trop usunięcia drgań może być zły ale może i dobry, pewnie bez zmiany nie będziesz tego wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem temat drgań w b5 po wymianie poduszek pod silnikiem nic się nie zmieniło, dopiero zamiana była po wymianie poduszek ale pod skrzynia koszt mniejszy a efekt o wiele lepszy

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, można było zacząć od tej mniej kosztownej strony.

Choć u mnie okazało się, że jest włożona lewa o innym numerze a na prawej nie mogłem znaleźć numery (może jakiś zamiennik) i nie dałoby mi to spokoju gdyby były nawet minimalne drgania.


Właśnie odebrałem przesyłką z prawą poduszką używką.

Wygląda tak sobie, ale zaniepokoiłem się jedną sprawą, gdzieś w innym temacie spotkałem się z opinią, ze jak słychać jak chlupocze płyn w środku to poduszka jest uszkodzona, jak nią potrząsam to wyraźnie słychać chlupoczący płyn, na metalowej części nie ma śladów wycieków, na gumowej osłonie ślady są ale raczej po oleju, szaro-czarne.

Bardzo proszę o potwierdzenie czy jak słychać chlupotanie to poduszka jest niesprawna :hi:

Planowałem na długi weekend walkę z poduszkami i jestem w kropce co dalej :kwasny:

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku obie ORI i jedną wylaną. W ORI nic nie było słychać przy potrząsaniu. W wylanej jak najbardziej chlupanie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie bede kombinowal i zamówiłem obie ori poduszkii, cena straszna

lewa 590 pln

prawa 520

obie sa olejowe, lewa z czujnikiem (elektrozaworem),

poduszki nowe wystepujące w cenie 130-150 (alledrogo) sa to ponoc zwykle gumowe, nie olejowo-gumowe

Edytowane przez platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak chlupie to śmietnik, ludzie ważą cuduja chlupie out. No ogólny stan gumy jest ważny

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wielkie dzięki za odzew :hi::hi::hi:

Przed chwilą dzwoniłem do gościa i odsyłam z powrotem, 40 zł w plecy :kwasny: , ale to i tak lepiej niż miałbym założyć niesprawna poduszkę i nie wiedzieć dalej w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a poduszka od B7 podchodzi do B6? Bo widziałem że mi wycieka lewa to wziął bym na próbę używkę ale może z nowszego rocznika

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...