Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poduszki silnika oryginalne a podrobione?


majeczek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu kupiłem poduszki na allegro, sprzedaż prowadzona przez aso, oczywiście niby oryginalne. Założyłem je do auta i było i jest ok.

Poduszki od tego sprzedającego:

http://allegro.pl/oryginalna-poduszka-silnika-a4-8e0199379bf-od-aso-i6033209354.html

http://allegro.pl/oryginalna-poduszka-silnika-a4-8e0199382ag-od-aso-i6033213006.html

Teraz minęło około 2 miesiące postawiłem auto do mechanika na inne naprawy. Właśnie dostałem informację od mechanika że poduszki są podrobione!!!

I teraz co to ma być??? Poduszki sprzedawane przez aso i podrobione???

Jutro będę obierał auto od mechanika to zapytam na jakiej podstawie stwierdza nieoryginalność poduszek.

A Wy co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz wiedział skąd u niego takie przypuszczenia.

Jestem lekko ;) zaniepokojony, w tym tygodniu zakupiłem lewą, później prawą używkę i dzisiaj odesłałem i po tym przed dwoma godzinami resztami "sił" prawą, wszystko Allegro, a tu taki post :kwasny: :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem od nich obie, na 100% były ori gumowo-olejowe Avon. Może Ci wsadził teraz byle co i chcę Cię zrobić w bambuko a ORI zhandlować ? ? ?

Ja nie ufam mechanikom, nieraz się przejechałem, dlatego teraz wolę robić coś dłużej a porządnie i dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też dostałem avon gumowo olejowe made in great britain, wszystko ładnie chodzi. i tak się zastanawiam na jakiej podstawie ten mechanik stwierdził, że podrobione?

Jutro z nim pogadam i zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłeś auto na inne naprawy a mechanik zainteresował się akurat poduszkami i tym czy sa oryginalne czy nie? Dziwne. Może podp..lił Ci oryginały bo teraz wszystko możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniali mi dwumase+kpl. sprzęgła i w zleceniu od razu umówiłem się z mechanikiem żeby sprawdzić zawieszenie skrzyni, to pewnie też zajrzeli na poduszki silnika i stąd ta informacja o poduszkach

warsztat w miarę sprawdzony to o podpier...leniu nie ma mowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaprzeczę kilku uzytkownikom i powiem że pod 1.9 pd włożyłem poduszki z 2.5 TDI i jest spoko, warunek taki że muszą być sprawne, z pewnego źródła, 1.9 awx ma jedną elektryczną drugą zwykła, 2.5 ma obydwie eletryczne, nie dorabiałem elektryki do drugiej bo uspokoiły się drgania i nie widziałem takiej potrzeby

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Twój mechanik zobaczył pewnie na poduszce napis AVON zamiast np. LEMFORDER, a że chłop pewnie się niezbyt orientuje w temacie, to myśli, że AVON to jakaś tania podróbka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem. Poduszki silnika są jak najbardziej oryginalne. Mechanik miał na myśli poduszkę skrzyni i użył słowa podrobiona w sensie, że jest ona zużyta, a nie tak jak zrozumiałem że podrobiona- czyli nieoryginalna.

Także tematu chyba nie ma co kontynuować, można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: :grin: Nieźle :grin:

Po cichu obstawiałem tak jak Łukasz, Avon a nie .... :)

Ale dzisiaj wykonałem telefon do sprzedającego z zapytaniem co on o takiej informacji sądzi. Uspokoił mnie, że wszystko jest ok.

Prawa poduszka jest już w drodze do mnie :)

No i fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie macie objawy że wymieniacie poduszki silnika? pytam bo u mnie gdy przyśpieszam to auto przez chwilę wibruje/drży a lewarek zmiany biegów drga jak wściekły, nadmienię że dwumasa + sprzęgło wymienione ( zrobiłem na nim 20000Tys km jak na razie ) poduszka skrzyni biegów wymieniona 2 tyg temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku również jestem po wymianie dwumasy.

Drgania zmniejszyły się bez porównania lecz przy odpalaniu mocno szarpie, jak przed dwumasą i po jej wymianie mocno drży silnik, drgania czuć na na fotelu, kierownicy i drążku zmiany biegów. A i pojawiło się przy ruszaniu mocne bujanie-szarpanie.

Szczególnie na 2 biegu przy przyspieszaniu i wciskaniu sprzęgła drążęk drży i porusza się przód-tył.

Po zmianie dwumasy byłem trochę rozczarowany i zaniepokojony, że to może nadal problem z nią.

Szukam różnych przyczyn z pomocą forum i odkryłem, że poduszki są od zupełnie innych modeli.

Może być tak jak wcześniej napisał Marcin974, że te poduszki u mnie są w porządku pomimo, że od innego modelu, ale tak sobie wydumałem, że jak nie założę dedykowanych to mogę nigdy nie dojść przyczyny drgań.

Dodam, że nie mam żadnej wiedzy i umiejętności mechanicznych, nigdy mnie to nie interesowało, teraz staram się nadrabiać zaległości z pomocą forum, no i auta, które baaaardzo mnie dopinguje do tego ;):)

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki raczej niebędą problemem. Jak ci rusza lewarkirm i przy gwałtownym ruszaniu albo zmianie biegów szybkiej 1-2 slychać stuki albo 1-r-1 słychać coś albo czuć zrywanie trzeba by sprawdzić przeguby, lubią wewnętrzne mieć luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nik23 brakowało mi Ciebie ;):)

Lewarek rusza mi się najbardziej na 2 biegu, na innych nie zauważyłem, zrywania nie słychać, w poprzednim samochodzie miałem kilka razy uszkodzone przeguby, to inaczej wyglądało.

Obawiam się i zakładałem też taką wersję, że wymiana poduszek może nie pomóc, muszę się z tym liczyć aby nadmiernie się nie rozczarować.

Jak nie pomogą to zastanowię się jeszcze na poduszką skrzyni i wtedy pomimo efektów najpewniej odpuszczę sobie na jakiś czas.

Jedna poduszka na miejscu, druga w drodze a ja jeszcze nie wiem z której strony do tego się zabrać, szukam, czytam, gdzieś tam "dzwoni" :)

A jutro jak się nic nie zmieni dokańczam montaż haka :)

Edytowane przez Endrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w dobrych otworach te poduszki masz, turzol miał chyba nie w te otwory i mu drgało budą i rezonowało wydechem.

Przegub łatwo sprawdIć, trzeba dźwignąć chwycic za przegubem i kołem probować ruszać tył przód i jak jest chociaż milimetr luzu to wymiana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na latanie drążka skrzyni biegów u mnie najbardziej pomogła wymiana poduszki skrzyni, pozostały jedynie lekkie wibracje na nim, ale to chyba już tak ma być bo nawet w drugim moim aucie (fabia I 1.4 mpi) też są wyczuwalne wibracje drążka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lewarka to mi się wydaje, że rzeczywiście ten typ tak ma. Skrzynia jest długa i trzyma się tylko na jednej łapie. będąc pod autem spokojnie można ręką skrzynię do góry bujnąć (mimo nowej poduchy). Co innego jest w Passacie czy A6 tam są dwie poduchy i trzyma to sztywniej. Miałem drgania kiedyś w A6 i po wymianie poduch lewarek bez drgań. W A4 po wymianie poduch, ruchy przód - tył przy przyśpieszaniu są mniejsze, ale nadal są. I na postoju lekko drży... (fakt przed wymianą poduch drżał o wiele mocniej).


Zastanawiałem się jeszcze czy nie zniwelowałaby tego regulacja przedniego odbojnika. Mianowicie przy przyspieszaniu silnik idzie do góry, prawda ? Wtedy ustawić odbojnik tak by szczelina była jak najmniejsza i ograniczała ruchy silnika podczas przyspieszania. Niektórzy montują specjalne odbojniki, które są robione prawie na styk... i wypełniają ładnie cały kielich. Może to by pomogło na niektóre drgania, ruchy lewarka przy przyspieszaniu:

IMAG0004.jpgGIxn3uI.jpg

ext66_343452723232fp3_003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko panowie! 

Chce wymienić poduszkę prawą gumowo olejową bez zaworu 

Znalazłem na szrocie za 150 zł Ori o wadze 760 gram Avon England 

W A6 C5 1.9 TDI avf były one wkładane aż do 2004, opłaca się brać o tej wadze czy inwestować w Ori? Niby nie widać wycieków, na guma w dobrym stanie dołączam zdjęcie, jak myślicie?

IMG_20211225_143015.jpg

IMG_20211225_142949.jpg

IMG_20211225_142935.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...