Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej klimy, to już doktorat możesz napisać :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Z tej klimy, to już doktorat możesz napisać :)

No dokładnie, oby badania tego tragicznego przypadku zakończyły się tym razem powodzeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za operacje... To tak jakbyśmy mieli gdzieś jeszcze jechać :whistling:

Czyli następnym razem do samochodu w czapce i rękawiczkach :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimy zrobiony. Wymieniony skraplacz, osuszacz, dysza rozprężna i kompresor, układ płukany i złożony na nowych oringach.

Przy okazji zrobiony cały napęd paska PK (Ori napinacz i rolka odwracająca) do tego wymienione koło pasowe z łożyskiem jednokierunkowym na alternatorze (Ina).

Przy okazji grzebania okazało się że termostat cieczy chłodzącej trzymał się tylko siłą woli. Na szczęście miałem już wcześniej kupiony nowy, bo przy wymianie alternatora w zeszłym roku wyglądał już podejrzanie.

IMG_20200514_133021.jpg

IMG_20200514_133654.jpg

IMG_20200514_132608.jpg

Do całości wpadła nowa osłona silnika i ślizgi zderzaka, stare elementy były połamane i latały.

Aha no i dzisiaj mała zmiana we wnętrzu :)

zmieniłem schowek na taki pod zmieniarkę i dorzuciłem zmieniarkę CD teraz mapa może siedzieć w RNSie, a w schowku 6cd do szybkiego odpalenia ?

IMG_20200515_114223.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, teraz to będzie chłodziło:JC_fan:

W mojej B6 też muszę zobaczyć cały układ, bo nic nie chłodzi. Poprzedni właściciel nabijał gaz, ale ni ma:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś nigdy tam nie musiał już zaglądać do tego układy kliimatyzacji, bo za cenę tych serwisów to byś drugie B6 kupił ?

Jak zwykle, kawał dobrej roboty Mati ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam87 napisał:

Kurde, teraz to będzie chłodziło:JC_fan:

W mojej B6 też muszę zobaczyć cały układ, bo nic nie chłodzi. Poprzedni właściciel nabijał gaz, ale ni ma:no:

Mam nadzieję że tym razem będzie sukces.

Jak nie masz gazu to lepiej nie jeździć bez, druga sprawa że jak masz pusty układ to możesz wyciągnąć dyszę dławiącą i zobaczyć co na niej jest, da to ogólny pogląd na stan układu.

 

Kamil za te wszystkie graty co wsadziłem do auta to pewnie bym kupił auto z minimum 2012 roku ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Kamil za te wszystkie graty co wsadziłem do auta to pewnie bym kupił auto z minimum 2012 roku ?

:tonguemad: No sądzę, że nie jeden z nas tak ma ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dostałem od @kamil-vag świeże szpiegowskie fotki mojej nowej lampy ? druga się jeszcze robi.

Gęba mi się cieszy jak dzieciakowi ?

Kamil naprawdę piękna i profesjonalna robota.

received_2693940040930118.jpeg

received_707645656638367.jpeg

received_670006130518882.jpeg

Zestaw złożony jak już wcześniej wspominałem na soczewce Evox-R 2.0 z dedykowanym adapterem zaprojektowanym przeze mnie, nowym żarnikiem Osram xenarc 4300k i przetwornicą Valeo.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, druga się robi ?

Darmowa siłownia przedramion ?

IMG_20200517_185942.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh trochę auto teraz poczeka zanim wrócę z roboty (wg. planu ok 8 lipca), nie udało się zakończyć tematu klapy bagażnika przed wyjazdem bo się lakiernia trochę ociągała. No ale mimo problemów i takich tam, to jestem zadowolony z ich roboty. Nie udało się ocalić uszczelki z szyby więc postanowiłem że wkleję nową Pilkingtona (z uwagi na cenę bo ori cena trochę boli w czasie wirusa i mniejszych wpływów do kieszeni) ew. pogadam jeszcze u szklarza czy dało by się wyciąć moją szybę bez strat i założyć do nowej klapy.

Poniżej kilka fotek jak wyszła klapa z malowania :)

IMG_20200604_114506.jpg

IMG_20200604_114529.jpg

IMG_20200604_114519.jpg

IMG_20200604_114525.jpg

IMG_20200604_114514.jpg

IMG_20200604_114517.jpg

PS. w głowie zrodził się kolejny mały modzik, ale to innym razem opowiem :)

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

PS. w głowie zrodził się kolejny mały modzik, ale to innym razem opowiem :)

Jacy wszyscy ostatnio tajemniczy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lewiatan1989 napisał:

Jacy wszyscy ostatnio tajemniczy :whistling:

Kto taki ?

??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lewiatan1989 napisał:

Dwóch takich :polew:

Oni juz wiedzą o kogo chodzi:whistling:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam trzeba budować napięcie :) hehe co tak wszystko od razu na tacy podać? Z drugiej strony jak się nie uda zrobić moda albo się człowiek rozmyśli, to nie będzie zawodu bo nikt nie będzie wiedział o co chodziło :polew:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MaTeo85 napisał:

Oj tam trzeba budować napięcie :)

Następny 'elektryk" . :guma:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Następny 'elektryk" . :guma:

Hehe. Większość modów oparta jest jak by nie było o jakieś zabawy z prądem i kabelkami :polew:

Wrócę z podbojów norweskich to uchylę rąbka tajemnicy :)

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Przyszedł czas na mały uodate w temacie.

Wróciłem do kraju i w końcu udało się zakończyć temat klapy bagażnika (no może nie w 100%, gdyż urwał się jeden zaczep od siłownika, był w kiepskim stanie i gwint w budzie nie wytrzymał, czekam na nitonakrętki i będę robił reanimację.)

Teraz zadek prezentuje się tak:

IMG_20200716_162913.jpg

Chyba zostanie bez żadnych znaczków :)

oczywiście wpadł nowy Ori 3ci stop, nowa szyba Pilkington'a, a sama klapa była cała lakierowana.

Kilka fotek z przebiegu prac:

IMG_20200716_151840.jpg

IMG_20200716_124527.jpg

IMG_20200716_095133.jpg

IMG_20200716_095518.jpg

IMG_20200715_172158.jpg

Tak wyglądała stara klapa, szkoda jej trochę ale nie mogłem już patrzeć na tego rudego bąbla.

IMG_20200715_172224.jpg

Z kolejnych tematów udało się wyrwać zderzak że spryskami w spoko cenie. Jest już ogołocony ze wszystkiego, czeka na dokładkę. Jak będzie to poprzecinane wszystko jak trzeba i pojedzie do lakierowania.

IMG_20200714_144551.jpg

Do kompletu że zderzakiem wpadła mi w ręce Ori lotka na klapę z B6 więc też pójdzie w lakier :) a na deser odebrałem dzisiaj z ASO małe gadżety pod zderzak :)

IMG_20200716_145558.jpg

Przy okazji zamówiłem i odebrałem zaworek zwrotny z wężem od wspomagania układu hamowania. Niestety stary był nie sprawny i zawsze wywalało błąd w silniku. Myślałem że to wina dodatkowej pompy vacum elektrycznej więc jakiś czas temu zmieniłem na nowszą (z A5 chyba z 2014 roku) jednak winowajcą był zaworek.

IMG_20200716_164003.jpg

IMG_20200716_165857.jpg

A po za tym wszystkim dostałem pierwszą paczkę od @kamil-vag z masą zabawek do xenona :) wiązki kablowe na części, czujniki samopoziomu, sterownik xenonu, zbiorniczek plynu i masę innych drobiazgów które przydadzą się przy robieniu moda :) jeszcze się lamp od Kamila doczekać nie mogę ?

IMG_20200715_145355.jpg

IMG_20200715_145352.jpg

Kolejne podziękowania dla kolegi Darka @lewiatan1989 za wielką pomoc i przechowanie zabawek zamawianych na odległość, bez niego nie było by zderzaka, lotki, i gratów do TPMSa :)

No i na sam koniec zastanawiałem sie5 gdzie te wszystkie sterowniki upchnąć (fonon i tpms) i dorwałem stelaż pod moduł haka na którym udało się zamontować sterowniki TPMS (to jego Ori miejsce) oraz przerobiłem troche samą obudowę sterownika od xenonu tak żeby zamontować wszystko w jednym miejscu.

IMG_20200715_142828.jpg

Uff to chyba tyle na dzisiaj ?

A nie czekajcie... Jeszcze kupiłem olej bo zbloza5 się czas wymiany i przy okazji swe płukanki Archoil'a AR2300 i AR 2820.

Ta pierwsza dzisiaj w ilości 125ml trafiła do silnika, pojeżdżę z nią ok 1000km i zmienię olej przy okazji płucząc jeszcze tą AR2820 i zaleję świeżego Ravenola VMP 5W30.

IMG_20200714_204615.jpg

Na zdjęciu zestaw dla 2ch aut (A4 i Seat)

Teraz to już chyba naprawdę wszystko ?

IMG_20200715_142828.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa pięknie się teraz szkli...

Graty są, no to teraz do roboty ?

Samopoziom i spryski to kupa roboty, ale warto mieć to w pełni ori i legalne ? zejdzie żeby ogarnąć wiązki i wszystko rozkręcić i pomocować, ale chyba warto dla bixow... 

Na lampy poczekasz... Ale myślę, że będziesz zadowolony, to będzie taka wisienka na torcie dla Twojego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...