Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Nakupował gratów jak pijana baba na targu.  :naughty:

 

Poważnie dobre oświetlenie bedzie, ja też juz mam większość puzzli do bixenonu ale warto bo ori lampy na H7 świeczkach do niczego sie nie nadają.

Kamil niech przysyła lampiony i działaj.  :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dekiel 13 napisał:

Nakupował gratów jak pijana baba na targu.  :naughty:

 

Poważnie dobre oświetlenie bedzie, ja też juz mam większość puzzli do bixenonu ale warto bo ori lampy na H7 świeczkach do niczego sie nie nadają.

Kamil niech przysyła lampiony i działaj.  :guma:

Haha z tym kupowaniem to trochę masz rację... To zdecydowanie z nudy w hotelu ? jak człowiek siedzi 2tygodnie i nic nie robi to kombinuję co by tu jeszcze zmodzić w aucie ?

Ja mam u siebie teraz H7 zrobione na bi-halo, świeci dużo lepiej niż Ori H7, ale mimo wszystko bix z dobrą soczewką będzie robił robotę.

Jeszcze kminie jak zrobić DRL żeby było zgodnie z przepisami, a jednak żeby nie pchać się w paski ledowe. Zastanawiam się czy halo z golfa V GTI podejdą kształtem do A4 może ktoś kiedyś sprawdzał? ? Jak tak to znalazłem całkiem fajną opcje 2w1 halo w ledzie plus drl w jednej lampie a wszystko z homologacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w wychwalaniu zapomniał, że Darek jeszcze klapę trzymał przy podmiance :whistling:

Co do gratów to nie ma sprawy ino na szafie teraz tak jakoś pusto :lol1:

Dziś jak wieczorem widziałem efekt na żywo to z szybą robi mega robotę :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Alt umarł 2 lata temu , no ale tutaj widzę ma się wszystko dobrze (mimo ,że całego tematu nie czytałem) i oby tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 23:57, A4b620 napisał:

Mój Alt umarł 2 lata temu , no ale tutaj widzę ma się wszystko dobrze (mimo ,że całego tematu nie czytałem) i oby tak dalej. 

U mnie jest OK, jak to każdy psy wieszał że najgorszy możliwy motor i skrzynia [ALT i Multitronic] a tu kilometry robię i jest gitara. Kupiłem z nalotem 173 tyś km, a dzisiaj ma już 231 tyś.

Zmieniając nieco temat... Dzisiaj w końcu doczekałem się paczek od @kamil-vag z lampami. Wyglądają lepiej jak nówki :banan:

IMG_20200804_141440.jpg

IMG_20200804_141452.jpg

IMG_20200804_141446.jpg

Poza tym zabrałem się za wiązki i tak dzisiaj powstała baza do samopoziomu, trochę kabli poszło więc trzeba będzie dokupić kolejne ?

received_566682890666398.jpeg

received_3344072798985245.jpeg

Oczywiście wszystko pójdzie jeszcze w oplot taśma parcianą ale to już przy montażu żeby dopasować długości kabli do auta.

A jutro zmiana filtrów i oleju.

Wpadnie Ravenola 5W30 plus Archoila AR9100 i Archoila AR2820

received_2634319136820279.jpeg

  • Pomoc techniczna 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To składaj to teraz jak najszybciej bo chce zobaczyć jak te evoxy świecą ?

No jest tych kabli, dobrze oznacz opisz,bo naprawdę mozna się pogubić ?

W lampy włożyłem serce i umiejętności ? to najlepszy i raczej ostatni kpl jaki wyszedł spod mojej ręki ?

Na Twoim autku, po skończeniu modów będą się prezentować mega! 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też czekam z niecierpliwością na efekty :decayed:

 

A lampy cóż... Widziałem już wcześniej :whistling:

 

Co do Mateusza ALT'ka miałem okazję jechać nim i oglądać wielokrotnie i nie taki diabeł straszny :whistling:

W dniu 4.08.2020 o 19:45, kamil-vag napisał:

to najlepszy i raczej ostatni kpl jaki wyszedł spod mojej ręki

A Ty Kamilu nie łam mi serca... Pamiętaj, że coś mi obiecałeś :kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego się nie dzieje na razie, a to ze względu na to że zbliża się urlop :) w zwiazku z czym jakaś tam drobna kosmetykę przy aucie robię, sprawdzam płyny i wyposażenie obowiązkowe.

Wyszło że gaśnica i apteczka były po terminie, więc wpadły nowe.

Po za tym żebym w drodze był widoczny dołożyłem klubowe gadżety :)

Najlejka w miejscu Ori znaczka A4 czyli 95mm od dołu i 33mm od lewej :)

IMG_20200813_091437.jpg

Po za tym wpadła też ramka tablicy rejestracyjnej z logo klubowym. Z racji wyjazdu pierwszy raz na drugi koniec Polski z córą, postanowiliśmy wrzucić box na dach żeby móc zabrać wszystko co niezbędne. Box z wypożyczalni, bo nie mam kompletnie miejsca żeby gdzieś przechowywać własny, ale do niego sprawiłem sobie Ori belki bazowe, które będą na kolejne lata pod rowery.

Wrócę z urlopu to będziemy kombinować z kolejnymi modami :)

IMG_20200813_131042.jpg

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powinny wyglądać lampy zamówione po przeróbce  :thumbup1:    

 

/a nie jak inny znany forumowicz spec od lamp mimo większej kasy niż te przysłał mi porysowane :angry:/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ładniutki ten szary kolorek... No i w ogóle pół auta z ASO ? 

Lampy cudo! 

Mam już kilku kolegów z forum na których chciałbym się wzorować ale nigdy Wam nie dorównam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 23:41, dekiel 13 napisał:

I tak powinny wyglądać lampy zamówione po przeróbce  :thumbup1:    

 

/a nie jak inny znany forumowicz spec od lamp mimo większej kasy niż te przysłał mi porysowane :angry:/

Rynek rezaczy lamp kurczy się. Kojak również nie tyka już lamp B6.

W dniu 5.08.2020 o 23:25, lewiatan1989 napisał:

Co do Mateusza ALT'ka miałem okazję jechać nim i oglądać wielokrotnie i nie taki diabeł straszny :whistling:

Również miałem okazję jechać jako pasażer i na niemieckiej autostradzie radzi sobie przyzwoicie. :whistling:

Pomimo znienawidzonej konfiguracji przez większość Mateusz skrupulatnie doinwestowuje. :thumbup1: Na wrześniowy spot będzie zaktualizowana lista modów? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Autko bardzo fajnie dało sobię radę w trasie i na górskich serpentynach. Karpacz i małe czeskie miasteczka zaliczone.

Jednak nie obyło się bez drobnej awarii. W czasie jazdy zaświeciła się mała żółta kontrolka.

IMG_20200826_205621.jpg

Niestety w moim liczniku nie da się zrobić adaptacji na kanałach 38 i 39 więc kontrolka non stop zasłania pole RDSu. Jeszcze zanim wróciłem zamówiłem czujnik Hella od @dzik, miało być z odbiorem osobistym w Szczecinie ale plany powrotne się zmieniły i pojechałem prosto do Gdańska gdzie czujnik przyjechał kurierem kilka godzin po moim powrocie.

IMG_20200825_123818.jpg

Dzisiaj zabrałem się za wymianę i nie obyło się bez naprawy kostki bo piny były zaśniedziałe.

IMG_20200830_144814.jpg

IMG_20200830_144828.jpg

IMG_20200830_151314.jpg

IMG_20200830_152900.jpg

A tak wygląda czujnik po montażu w misce.

IMG_20200830_172635.jpg

Zrobiłem też małe szpiegowskie foto co tam w misce siedzi i nie jest tak fajnie jak bym się spodziewał, trzeba chyba zalać płukankę i dalej czyścić.

IMG_20200830_170542.jpg

Jutro z rana podjadę do ASO po nowy korek spustowy oleju bo mój ma już kilka wymian za sobą i widać po nim że uszczelka ma już dosyć. Później zaleję oliwę i zrobię jazdę próbną.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu wymiany czujnika oleju wszystko z autem jest OK. Czujnik działa, żona zrobiła już prawie 2kkm.

Ja niestety czas spędzam w pracy, teraz mam chwilę przerwy, ale kolejny wyjazd wisi już w powietrzu... Trochę mi to rozwala plany, ale co zrobię, staram się chociaż trochę podziałać w wolnych momentach i tak udało się spasować dokładkę S-Line do zderzaka. Trzeba jeszcze ogarnąć speca od plastików, bo jest kilka dziur po wkrętach i lakiernika, a później założyć całość na auto, do wiosny może się uda :)

kilka fotek z prac:

 

IMG_20201006_111430.jpg

IMG_20201006_093707.jpg

IMG_20201006_093622.jpg

IMG_20201006_093523.jpg

IMG_20201006_093605.jpg

IMG_20201006_093557.jpg

  • Pomoc techniczna 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update tematu.

Od czasu kiedy wpadł plan na bixy i zderzak ze spryskami wiele się w aucie nie zmieniło... zmiana jest przede wszystkim w ilości gratów które nazbierałem w związku z tym modem :facepalm:

Praca za wiele nie pozwala posiedzieć przy aucie, ale pozwala zamawiać kolejne zabawki. I tak w piwnicy na ogarnięcie czekają następujące zabawki:

- zderzak przód przerobiony na S-Line pod spryski (wyżej już pokazany), chodzi mi po głowie kupno nowego, więc jeśli ktoś był by chętny na tego to piszcie PW, zobaczymy co z tego wyjdzie

- zderzak tył S-Line pod jeden komin

- listwy drzwiowe z S4

- Lotka klapy z B6

Wszystko czeka na trochę wolnego czasu i pójdzie do lakiernika żeby zrobić to raz a dobrze.

Do zderzaka na tył wpadną wszystkie nowe czujniki PDC z Vemo (już kupione) pójdą w lakier razem w resztą.

Z dodatkowych zakupów udało się nabyć kilka drobiazgów jak:

- klamka pasażera pod przycisk otwierania drzwi (wersja USA)

IMG_20201216_113508.jpg

- panel Memo w drzwi kierowcy wraz z wiązką (w aso zamówiłem już obudowę pod panel w kolor Soul)

IMG_20201216_113400.jpg

- fotele elektrycznie sterowane (zapożyczę stelaże w pełnej elektryce pod swoje fotele sporty)

- do fotela kierowcy dokupiłem moduł pamięci wraz z wiązką

IMG_20201216_113643.jpg

- w tylnej kanapie dojdzie utwór pod narty/długie przedmioty z pokrowcem

- na wymianę lub montaż czekają też:

- sprężyny w zawieszeniu z tyłu, te ori co mam już są strasznie ugniecione i nawet z podkładkami tył siedzi niżej niż przód.

- klocki hamulcowe przód i tył z EBC

- TPMS

- Bixy z samopoziomem

- lustra z fotochromami składane z blendami led pod pamięć.

I na deser w końcu zakupiłem VFiz'a, dzisiaj lub jutro wsadzę do auta bo to prosta robota jest :)

IMG_20201216_113121.jpg

Teraz chodzi mi po głowie kilka tematów, w jaki kolor malować listwy drzwi i felgi (bo też czeka je regeneracja przed wiosną) Zastanawiam się nad ponownym malowaniem w kolor budy, może czarny półmat lub czarny black piano, czy może chrom? Może ktoś coś podpowie lub pokaże foty. Przypominam mój lakier to LY7Q.

 

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

zmiana jest przede wszystkim w ilości gratów które nazbierałem w związku z tym modem :facepalm:

? 

Listwy możesz dać w czerń, mat czy połysk to już gusta... Zmienisz im kolor to się uwydatnią na aucie, bo w kolorze zginą na budzie, a S4 ma już fajne te skrzydełka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest mały mod z dzisiaj :)

IMG_20201217_191331.jpg

Jeszcze kolejne pytanie co do zmiany nazwy tematu... Dodawać kolejne skróty dołożonych gadżetów i wydłużać tytuł wątku czy jakoś inaczej to opisać?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opisu akurat na forum są 2 szkoły... jedni wolą krótko i zwięźle inni wymieniają mody w tytule ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil no właśnie, jak dołożę wszystko z listy oczekujących to mi tytuł tematu wyjdzie na 5 linijek :) a może jakoś inaczej to ogarnąć? No nic czekam na jakieś propozycje zarówno do nazwania wątku jak i do koloru felg i listw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mod,aczkolwiek bardziej jako gadżet w aucie z wolnossakiem. Chyba że to przystawka ,a główne danie to będzie jakieś v6 z turbo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie krótszy tytuł, a na 1 stronie opis wszystkich modyfikacji...

Kolor listew i dyfuzora już wiesz jaki Ci podpowiadam - czarny połysk ;)

Felgi w ori kolor... 

Czekamy na proposy innych :)

14 minut temu, pila24 napisał:

a główne danie to będzie jakieś v6 z turbo ? 

no coś tam Mateusz kiedyś planuje hehe

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...