Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje przy hamowaniu ale nie zawsze.


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem i zastanawiam się czy to wina tarcz czy czegoś innego...

Chodzi o to ze podczas hamowania z duzej predkości odczuwam duze wibracje/drgania tak jakby byly krzywe tarcze, ale ten objaw nie wsytepuje zawsze.

Raz są wibracje przy hamowaniu a raz ich nie ma tak jakby było wszystko ok...

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem, przy hamowaniu z większych prędkości lub z większym obciążeniem czasami odczuwam drgania, i tak jak u Ciebie dziwne ale nie zawsze się tak dzieje. Jak pojechałem do mechanika to normalka zero problemów i nic nie dało się wyczuć. W każdym razie gdyby to były krzywe tarcze to drgania musiałby występować za każdym razem. I nie wiem do tej pory co jest grane :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Wyczytałem na forum passata ze jest to możliwe od wywalonych górnych wahaczy ... :eusathink:

Dziwna sprawa, myślałem żeby wymienic tarcze ale jak to nie wina tarcz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli przy hamowaniu łapie drgania to pierwsze co powinieneś wymienić to tarcze według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.... Ale wibracje nie występują zawsze....

Są momenty że obojetnie z jakiej prędkości i z jaką mocą bym hamował to nic nie wibruje a są momenty że są wibracje przy hamowaniu... Także wibracje nie występują zawsze wiec nie jestem pewien czy to akurat wina tarcz w 100% ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia : oczywiście tarcze, felgi, opony ciśnienie . To na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rozwiązaliście jakoś ten problem? BO u mnie właśnie mam ten sam problem, wibracje odczuwam tylko podczas hamowania z wyższych prędkości. Podczas jazdy 60/70 km/h wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, rozwiązałeś już ten problem?

Od momentu zakupu mojej Audi w grudniu ubiegłego roku mam ten problem z tym, że pojawia się on raz na jakiś czas (jedno hamowanie na tydzień) przy dobiegu do świateł lub hamowaniu na nierównej nawierzchni. Samochód wpada wtedy w takie drgania (wydaje mi się, że przedniej osi), które narastają coraz szybciej i mocniej. Rozwiązaniem jest puszczenie hamulca i zahamowanie jeszcze raz i jakby problemu nie było :o

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemu nadal nie rozwiązałem....

Nie mam wizji narazie jeżdżę z tym .... Felgi ok, ciśnienie ok ... Tarcz nie sprawdzałem jeszcze ale jakby to tarcze co cały czas by biło/telepało ...

Na dniach jak będę miał chwile to zdejmę koło i przyłożę czujnik zegarowy i zobaczymy bicie tarcz na piaście.... jak max bicie jest dopuszczalne ?

Edytowane przez zaba84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rozwiązaliście jakoś ten problem? BO u mnie właśnie mam ten sam problem, wibracje odczuwam tylko podczas hamowania z wyższych prędkości. Podczas jazdy 60/70 km/h wszystko jest ok :)

Jeżeli wibracje masz tylko dużych prędkości to na bank tarcze - miałem to samo przy prędkościch autostradowych podczas hamowania wibracje jak cholera przy normalnej jeździe do 90 km/h nic się nie działo. Wymieniłem tarcze i klocki przód i tył i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć wiadomo że należy zacząć wymianą tarcz, u mnie w bmw e39 też nie zawsze tak było że wibrowało przy hamowaniu a okazało się że tarcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy rozwiązaliście jakoś ten problem? BO u mnie właśnie mam ten sam problem, wibracje odczuwam tylko podczas hamowania z wyższych prędkości. Podczas jazdy 60/70 km/h wszystko jest ok :)

Jeżeli wibracje masz tylko dużych prędkości to na bank tarcze - miałem to samo przy prędkościch autostradowych podczas hamowania wibracje jak cholera przy normalnej jeździe do 90 km/h nic się nie działo. Wymieniłem tarcze i klocki przód i tył i jest ok

dziękuje bardzo za info właśnie w weekend zacząłem z tym walczyć na razie przetoczyłem tylko tarcze bo szkoda mi ich wymieniać ponieważ są jak nowe i do tego z aso. A bicie zaczęło po tym jak samochód długo stał. Na razie delikatnie hamuje ale wydaje się że to pomogło zobaczę jak będzie po przejechaniu 500 km jak to wszystko się ułoży, i będzie można troszkę je pomęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. rozwiazał ktoś problem wibracji przy hamowaniu ? u mnie też to występuje po założeniu nowych tarcz,klocków i kompletu zacisków przód wymiana została przeprowadzona poprawie a problem jest... u mnie dodatkowo przy prędkości 80-110 km/h kierownica ma drgania prawo lewo i to dość wyczuwalne... pomoże ktoś ? bardzo delikatnie traktowałem tarcze po wymianie więc nie powinny być krzywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym zawieszenie, końcówki drążków i górne wahacze, poprawność montażu, czy przypadkiem coś nie dostało się pod tarcze, wyważyć koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zniknął z wibracjami .... Wstrzymywałem się z opinią bo testowałem ale teraz już jestem pewny chyba...

2 tyg temu wymieniłem tarcze i klocki i problemu nie ma. Obojętnie z jakiej prędkości hamuje nic nie wibruje jest elegancko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim a4 była to wina tarcz. Nam jednej tarczy zrobił się próg i z dużej prędkości przeniosło drgania na kierownicę. Wymiana tarcz pomogła. Teraz z 240 km/h cisza. Pozdrawiam

A i przyczyną może być krzywa tarcza. Tak że tarcze do wymiany. Nie polecam tarcz nacinanych tarcz ate Power disc. Hamulce dobre ślę tarcze powykrecane jak cholera. Mam teraz Bosch i jest ok .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wibruje tylko przy duzych predkosciach czyli przy wysokich temp to tarcze sa przegrzane, czesciej dzieje sie tak w motocyklach ale w samochodach tez sie trafia.

Co do marki to jesli maja to byc zwykle heble to zwykle forodo za ok 300zl jesli ma byc cos co staje w miejscu to tarcze OZ + klocki ferodo DS taki zestaw to koszt ok 1300zl na przod do b6 ale roznica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś co może być przyczyną takich wibracji jak u mnie. Wibracje występują przy hamowaniu tylko na karoserii, na kierownicy ich nie czuć. Dzieje się to przy prędkościach pomiędzy 120-160km/h, poniżej oraz powyżej tej prędkości ich nie zauważyłem. Sprawa wygląda tak, że jadąc w zakresie prędkości j.w. po lekkim wciśnięciu hamulca czuć wibrację na karoserii. Najgorzej jest jak jadę na tempomacie przez dłuższy odcinek i wtedy lekko wcisnę hamulec, jak rozpędzam się dynamicznie i wcisnę lekko hamulec przy prędkości powiedzmy 150km/h tych wibracji praktycznie nie ma.

Mam z przodu też gdzieś z prawej strony (patrząc z fotela kierowcy) stuki tak jakby trzeszczenie przy bardzo małych ale częstych nierównościach np. jadąc szutrową drogą. Odkąd mam samochód trzy razy już byłem na różnych SKP i żaden diagnosta nic nie znalazł, sam też oglądałem kilka razy na podnośniku. Wydaje mi się, że te stuki pochodzą z maglownicy albo z drążka kierowniczego, gdyż w czasie jazdy na nierównościach i kręcenia kierownicą te stuki znikają. Przeguby to też raczej nie są bo podczas dodawania gazu lub hamowania stuka cały czas.

Czy powyższe wibrację można wiązać z tymi stukami czy raczej nie? Oraz co to może stukać/trzeszczeć? Wkurza mnie to trochę bo autem zrobiłem 20tkm od zakupu i nie mogę zlokalizować tego stukania/trzeszczenia, problem z wibracjami zauważyłem dopiero teraz, jednak stukanie/trzeszczenie jest coraz mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał możliwość wstawić auto na podnośnik, także jakby ktoś podpowiedział co jeszcze sprawdzić byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...