Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika a immobiliser .


aricc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W niedziele zabieram sie za wymiane silnika z 1.8 ADR na 1.8T AEB . Chcialbym eie dowiedziec jaki problem z immo napotkam? Z tego co wiem to bede musial zakodowac licznik ktory mam pod kompa ktorego wloze . Czy to wystarczy ? No i pytanie: Jak zakodowac licznik pod kompa ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kad go wezme ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W niedziele zabieram sie za wymiane silnika z 1.8 ADR na 1.8T AEB . Chcialbym eie dowiedziec jaki problem z immo napotkam? Z tego co wiem to bede musial zakodowac licznik ktory mam pod kompa ktorego wloze . Czy to wystarczy ? No i pytanie: Jak zakodowac licznik pod kompa ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

w Twoim aucie nie ma immo w liczniku wiec nic nie musisz robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kad to wiesz ? Mam licznik zmieniony na pol fis

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kompa wkladam z 98r z silnika AEB

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak juz wszystko poskładasz do kupy to normalna adaptacja immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok . Tylko jak ? Bo duzo potrafie zrobic ale z immo niemam doswiadzczenia . Jesli moglbys wytlumaczyc to bylbym wdzieczny

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymieniasz silnik i ecu ale zegary zostają te co masz? Licznik na zegarku ma cyfry 3,6,9,12 czy tylko same kreski?


Edit.

Doczytałem że masz pół fis. Jaeger czy Vdo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vdo " chyba "

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej daj foto.

Jeśli faktycznie masz połfisa vdo to pin wydobedziesz chociażby Commanderem.Mogę podesłać instalke z opisem co i jak. Jak masz jaegera to wtedy vag Tacho (chociaż od razu bym szukał vdo bo jaeger to jajco).

Mając pin sprawa jest prosta. Nie będę się tu rozpisywał bo w sieci tego pełno, wystarczy wpisać adaptacja immo2


Rozumie, że wiązke też zmieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiazke tez musze zmienic. Pytalem na forum czy wystarczy wiazka az do kompa ( wraz z kompem ) czy dalej ale nikt nie potrafil mi sie okreslic. Foto wysle po poludniu ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2016 o 16:28, booolek napisał:

Tak ale jak masz imo 2 to wkładasz licznik i znając jego pin kodujesz klucze i cyka,,a jak masz imo 3 to wkładając licznik i chcąc zakodować klucze musisz znać też pin poprzedniego licznika...---chyba....

 

W dniu 26.05.2016 o 02:45, Fazii napisał:

Najlepiej daj foto.

Jeśli faktycznie masz połfisa vdo to pin wydobedziesz chociażby Commanderem.Mogę podesłać instalke z opisem co i jak. Jak masz jaegera to wtedy vag Tacho (chociaż od razu bym szukał vdo bo jaeger to jajco).

Mając pin sprawa jest prosta. Nie będę się tu rozpisywał bo w sieci tego pełno, wystarczy wpisać adaptacja immo2

 

Rozumie, że wiązke też zmieniasz?

 

no a nie będzie problemu, że w ECU jest inny login do immo niż w liczniku? Bo immo2 ma swój login w tych miejscach. Pytam bo właśnie chcę wsadzić licznik do auta gdzie było immo2 na inne immo2 ale teraz z FISem. Pin sobie odczytałem z obu liczników, ale nie jestem pewien czy kluczyki też nie muszą być zgodne z loginem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy immo3 byłby problem. Przy immo2 nie ma takiego problemu. Logujesz się normalnie pinem licznika i adaptujesz na kanale 21

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fazii napisał:

Przy immo3 byłby problem. Przy immo2 nie ma takiego problemu. Logujesz się normalnie pinem licznika i adaptujesz na kanale 21

okej, dzięki, miałem właśnie wątpliwości czy nie pin nie musi być taki sam w liczniku i w ECU, także spróbuję dziś przez vag-com zaadaptować na kanale 21 w 17-Instruments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @Fazii napisał , pin w Ecu tylko od immo3 jest , w immo2 nawet go nie ma i nie mozna odczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie jestemm na etapie wymiany licznika vdo pełen fis zegarek analog z cyframi na licznik vdo od s4 też z fis i zegarkiem analogowym z cyframi.kostki pasują oryginalnie.Mam problem z pinem nowego licznika ,vag commander pin zczytuje ze starego licznika ale już z nowego nie.Gdzie może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...