Skocz do zawartości
IGNOROWANY

FMIC 180mm


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ie pitol że zestaw jest nie możliwy do poskładania bo to brednie albo masz dwie lewe ręce :)

z niecierpliwością czekam na Twój opis instalacji, tylko tym razem nie wyręczaj się "facetem co już składał".

to dajesz, zestaw: (+opaski)

.

pnmnkj4dl4cw.jpg

silnik

f5cbf350fb6ebf349e2ce562ff43439c.png

I to natura polaka.. powiedzieć że coś zjebane jest i sie nie da.. ale nie dać fachowcowi zrobić :)

Szkoda słów :)

Jak chce zjeść ciasto do idę do kawiarni albo do ciastkarni a nie próbuje sam coś upięc bo pewne rzeczy lepiej fachowcom zostawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to natura polaka.. powiedzieć że coś zjebane jest i sie nie da.. ale nie dać fachowcowi zrobić :)

Szkoda słów :)

wydrukuj zdjęcie i schemat, idź do swojego fachowca może Ci łopatologicznie wytłumaczy w czym tkwi problem. Zadałem pytanie, czekam na konkretną odpowiedź nie gówniarskie teksty.

popatrz na schemat, popatrz na rysunek i rusz łbem, nie trzeba być żadnym fachowcem. To nie matrix siłą wolni rur nie wyprostujesz.

BTW: kupne cista to jajka z proszku, tony chemii i zero smaku.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniarskie to jest Twoje zachowanie kolego a nie moje teksty :)

Pisze tylko że jeśli coś Cie przerasta to zebyś oddał auto do kogoś kto się zna.

Jako inni też zamontowali zestaw i nie było problemu, więc problem chyba tkwi w Tobie :)

Dalsza dyskusja nie ma sensu. Ale przecież ażdy ma prawo do swojego zdania.

pozdrawiam Cie mimo Twojego hejtu Marcinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja to wymiana poglądów na określony temat, popartych argumentami. Z Twojej strony nie padły żadne, to jest zwykła przepychanka bo nie przeczytałeś co pisałem a koniecznie chciałeś mnie znieważyć. Trudno wcinaj jajka z proszku i dalej rób z siebie idiotę


Skoro masz problem z tak podstawową analizą to Ci pomogę. W silniku fabrycznie masz DSMIC, rura za turbosprężarką (numer 19) biegnie od grodzi wzdłuż silnika prawie po chłodnice i zakończona jest rozwidleniem. Zestaw nie uwzględnia tej rury, korka czy czegokolwiek innego umożliwiającego poskładanie tego do kupy.. Czego z tego nie rozumiesz ? jak chcesz za pomocą tego zestawu dwa "wyloty" doprowadzić do jednego "wlotu" ?

prościej się chyba nie da..

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz swoje argumenty ja mam swoje.

Jeśli się na czymś nie znasz oddajesz auto komuś kto się zna i koniec.

A nie będziesz pierdzielić głupoty bo w tym momencie Ty robisz debila z siebie.

amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calvin-facepalm.jpg

niech się stanie ? chyba Ci coś nie wyszło...

Edytowane przez marcin4x4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten zestaw, i co mogę powiedzieć, niby wszystko okey ale z kompletu opasek to dwie pasowały, resztę musiałem dokupić bo były za duże, do tego wiadomo nie wszystko jest super odwzorowane, więc rura co idzie od razu od turbo w niej jest wypustka w moim przypadku musiałem kupić sylikonowe kolanko, bo tak jak by było odwrotnie przyspawane, i to co było w zestawie nie pasowało, do tego jedna złączka co powinna iść od intercoolera do kolejnej rury była za krótka i bałem sie że może zjechać więc musiałem dłuższy sylikon założyć, do tego kupiłem z fmic.pl intercooler o rozmiarze 550x180x65 i jedynie co musiałem przycinać, to kilka plastików żeby rury do intercoolera puścić, i zderzak dosłownie kosmetyka i grzałkę mam wsadzoną przed intercooler i wszystko się mieści żadnej belki nie musiałem ciąć.

U mnie same opaski , cała reszta P'nP , nic nie domawiałem możliwe , że coś odwrotnie zamontowałeś .Te orurowanie pasuje nawet z pompą SAI :D

img_1211inkwn.jpg

img_12255fkxo.jpg

Na tym zdj rura jest nie tą stroną

img_12262wjrk.jpg

img_1227rtk2p.jpg

img_1229ksjp6.jpg

Kratki trzeba było lekko od środka liznąć fleksą ale wchodzą bez problemu

img_1246tgby9.jpg

Gdzie kupowałeś ten zestaw? Ile jeśli można wiedzieć?

Mtuning na allegro , ale mają też swoją strone, orurowanie jak i IC mam od TURBOWORKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie same opaski , cała reszta P'nP , nic nie domawiałem możliwe , że coś odwrotnie zamontowałeś .Te orurowanie pasuje nawet z pompą SAI :D

wiesz mi to nie przeszkadzało żeby dokupić dwa sylikony i opaski, na zdjęciach widać że tak jak by całe orurowanie było przesunięte w lewą stronę, a ja mam tak że intercooler wychodzi centralnie, nie wiem czy dobrze robiłem, ale pierwsze zacząłem od montażu chłodnicy, tak żeby jak najlepiej pasowała, czyli centralnie, a później całe orurowanie, i może dlatego musiałem dłuższy sylikon dać z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest prawda że te zestawy z fmica nie pasują tak jak powinny pasowac . najlepiej robić orurowanie na aucie :) dobrac odpowiednie zlaczki i pospawac reszte.

Edytowane przez arek_cccp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największym problemem i tak jest belka.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest prawda że te zestawy z fmica nie pasują tak jak powinny pasowac . najlepiej robić orurowanie na aucie :) dobrac odpowiednie zlaczki i pospawac reszte.

dziwisz się :grin: jak wyciągnąłem moje z pudełka to też nie byłem nie wiadomo jak zachwycony, owszem auto jeździ teraz lepiej, ale nie wiem czy to zasługa intercoolera czy że głowice mam nową, bez wypalonych zaworów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z turboworks i tak wygląda lepiej jak ten z Częstochowy ,tam po prostu tragedia same silikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które i tak częściowo są zbędne....

od środy dzwoniłem minimum raz dżinnie z zapytaniem co z IC, kiedy wyślą itd. Nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Zacząłem pisać maile by w razie czego mieć to na papierze to mi szczena opadła.

... chłodnica została dostarczona do Państwa w ubiegłą środę po 9:20....

odpowiedź.

Jeśli odesłał nam Pan już chłodnicę bardzo prosimy o podanie numeru listu przewozowego.
Po jego otrzymaniu będziemy realizować wymianę w formie wysyłki kurierem
Edytowane przez marcin4x4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

które i tak częściowo są zbędne....

od środy dzwoniłem minimum raz dżinnie z zapytaniem co z IC, kiedy wyślą itd. Nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi. Zacząłem pisać maile by w razie czego mieć to na papierze to mi szczena opadła.

... chłodnica została dostarczona do Państwa w ubiegłą środę po 9:20....

odpowiedź.

Jeśli odesłał nam Pan już chłodnicę bardzo prosimy o podanie numeru listu przewozowego.
Po jego otrzymaniu będziemy realizować wymianę w formie wysyłki kurierem

ja tak do nich dzwoniłem o gniazdo mapsensora czy będą zestawy z gotowym już otworem, nie byli w stanie przez miesiąc się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozwiązuje problemy z belką :D

6d8beec5a54e08c7.jpg

ja moj intercooler wsadziłem do góry nogami dlatego nić nie ciąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozwiązuje problemy z belką :D

to nie jest rozwiązywanie tylko ignorancja. Po za tym w całości zniszczyłeś belkę, nie lepiej było ją sprzedać ? teraz i tak nie spełnia swojego zadania.

Skończyłem wczoraj montaż, bez żadnego docinania plastików itd. . wszystko się zmieściło na styk, sylikon i wąż lekko dotyka kratek na halogeny. Z zestawu zostały mi 2 sylikony i 2 aluminiowe rury. Dodatkowo zakupić musiałem rurę od B8 którą wykorzystałem do przerobienia mojej fabrycznej (od turbo ori rura), wylot IC zamiast sylikonu zastosowałem oryginalną gumę chyba z nowej A6, lepiej się to spasowało.

Generalnie gdybym miał więcej typów rur i sylikonów wyszło by lepiej, niestety nie miałem w czym wybierać.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się rozwiązuje problemy z belką :D

6d8beec5a54e08c7.jpg

ja moj intercooler wsadziłem do góry nogami dlatego nić nie ciąłem

Tak się rozwiązuje problemy z belką :D

to nie jest rozwiązywanie tylko ignorancja. Po za tym w całości zniszczyłeś belkę, nie lepiej było ją sprzedać ? teraz i tak nie spełnia swojego zadania.

Skończyłem wczoraj montaż, bez żadnego docinania plastików itd. . wszystko się zmieściło na styk, sylikon i wąż lekko dotyka kratek na halogeny. Z zestawu zostały mi 2 sylikony i 2 aluminiowe rury. Dodatkowo zakupić musiałem rurę od B8 którą wykorzystałem do przerobienia mojej fabrycznej (od turbo ori rura), wylot IC zamiast sylikonu zastosowałem oryginalną gumę chyba z nowej A6, lepiej się to spasowało.

Generalnie gdybym miał więcej typów rur i sylikonów wyszło by lepiej, niestety nie miałem w czym wybierać.

To Panowie jest 550x230x65 ;) Wiem że przy wys 180 nie trzeba nic ciąć ;) Mój post miał charakter żartobliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między belką a najniższym elementem masz naciągane 18cm a z obu stron należy doliczyć elementy montażowe więc w efekcie brakuje jakieś 2-4cm. Jakby się obcięło el montażowe i dobrze pokombinowało to może by się coś dało ugrać. Zderzak i ogólna ciasnota nie ułatwiają życia.

hmm na zdjęciu wygląda jakby miejsca było więcej... ale ja też przez rozpoczęciem prac bazowałem na zdjęciach.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...