Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szklanka HPFP informacyjnie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Auto właśnie wróciło z wymiany napinacza, łańcucha oraz przy okazji szklanki popychacza w wysokociśnieniowej pompie paliwa.
Chciałem się podzielić zdjęciami właśnie owej szklanki, jak wyglądała u mnie po 180k.
Nie wiem czy była konieczność wymiany, natomiast przy reszcie gratów to tylko parę złotych.

Tak wygląda. Robione telefonem więc jakość też nie wyjątkowa, no ale to nie Bieszczady.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Opublikowano

Szklanka kapeć. Bardzo dobrze, że ja zmieniłeś. Ja mając Autotecha złożyłem, że bede ja wymieniał co 3 zmianę oleju czyli co 30-40 tyś km. Niestety wydajniejsza pompa bardziej obciąża szklanke niż seryjna.

Opublikowano

Dobra decyzja. :thumbup1: Moja po 120kkm była w porównaniu z Twoją jak nowa.

szklanka_zpse8a3b1f5.jpg

Opublikowano

A tak wyglądała moja po 145 tys.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

post-113326-1465235968,2437_thumb.jpg

post-113326-1465235980,8189_thumb.jpg

Edytowane przez michalsz

Opublikowano

Witam.

Auto właśnie wróciło z wymiany napinacza, łańcucha oraz przy okazji szklanki popychacza w wysokociśnieniowej pompie paliwa.

Chciałem się podzielić zdjęciami właśnie owej szklanki, jak wyglądała u mnie po 180k.

Nie wiem czy była konieczność wymiany, natomiast przy reszcie gratów to tylko parę złotych.

Tak wygląda. Robione telefonem więc jakość też nie wyjątkowa, no ale to nie Bieszczady.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Nie wiesz czy była konieczności Ty ślepy chłopie jesteś ??

Wdziałeś nową jak wygląda ?? Ta Twoja to szrot , ciesz się i dziękuj losowi ,zdążyłeś bo byś dopiero miał koszta...

Opublikowano
  • Autor

He no tak, wygląda jak wygląda. Ale jaka jest utrata na grubości? Może że dwa nanometry, łącznie będzie z 5 do 10 % materiału początkowego. Co prawda nie wypowiem się czy zużycie następuje wykładniczo czy linearnie. Jak dorwę nanometr to sprawdzę tak z ciekawości. A może ktoś mierzył?

Chociaż jednak się mylę bo na drugi rzut oka to wygląda tragicznie, prawie przebite na wylot [emoji33]. Co prawda to prawda.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xcentriq

Opublikowano

Sprawdzales stan krzywki walka ssacego oraz jego numery? Ja przy ok 200tys popychacz wymieniłem wyglądał ok ale krzywka była zdeformowana. Twój wygląda tragicznie na zdjęciach dlatego tym bardziej trzeba było by obejrzeć krzywke :)

Opublikowano

He no tak, wygląda jak wygląda. Ale jaka jest utrata na grubości? Może że dwa nanometry, łącznie będzie z 5 do 10 % materiału początkowego. Co prawda nie wypowiem się czy zużycie następuje wykładniczo czy linearnie. Jak dorwę nanometr to sprawdzę tak z ciekawości. A może ktoś mierzył?

Chociaż jednak się mylę bo na drugi rzut oka to wygląda tragicznie, prawie przebite na wylot [emoji33]. Co prawda to prawda.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Tu nie chodzi o to że ona sie przetrze całkowicie bo to nierealne. Ona sie po prostu rozpadnie. Wtedy trzpień pompy ladnie bedzie sobie zapieprzal po krzywce.
Opublikowano
  • Autor

Sprawdzales stan krzywki walka ssacego oraz jego numery? Ja przy ok 200tys popychacz wymieniłem wyglądał ok ale krzywka była zdeformowana. Twój wygląda tragicznie na zdjęciach dlatego tym bardziej trzeba było by obejrzeć krzywke :)

Numer to B, nie sprawdzałem stanu, ciężko było ogarnąć tych mechaników. Silnik mi wyciągnęli przy tej wymianie, jak spytałem czy nie trzeba było wymienić osuszacza klimy, to machali ramionami. Zdałem sobie sprawę że następne pytania nie mają sensu.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Masakra a tak z ciekawości ile zaplaciles za ta usługę wymiany łańcucha itd ?? Rozrząd masz świeży w miarę ?? Żeby wymienić łańcuch to ściągasz pokrywę rozrzad przod rozpinasz walki z tego co pamiętam i chyba pompę hpfp . po co wyjmowac silnik to nie wiem :)

Opublikowano
  • Autor

Masakra a tak z ciekawości ile zaplaciles za ta usługę wymiany łańcucha itd ?? Rozrząd masz świeży w miarę ?? Żeby wymienić łańcuch to ściągasz pokrywę rozrzad przod rozpinasz walki z tego co pamiętam i chyba pompę hpfp . po co wyjmowac silnik to nie wiem :)

1500 proszę ja Ciebie. Rozrząd ma w tej chwili 25k.

Opublikowano

To jest cena z częściami uszczelkami itd ? Bo jak za samą robotę to jakaś chora masakra... Nie chce Cię dolowac ale ja zrobiłem rozrząd i napinacz łańcucha za 500 zl(cena uslugi wymiany) i to w dość topowym warsztacie ze tak powiem :) aż mi się wierzyć nie chce :D Glowice taniej się robi heh..

Edytowane przez arek_cccp

Opublikowano
  • Autor

Ich części to łańcuch i napinacz ruville, uszczelka głowicy oraz obudowy napinacza. Resztę ode mnie, śruby oringi szklanka uszczelka domy. Ogólnie za robociznę wzięli 900 złotych. Wiem że nie trzeba wyjmować silnika teoretycznie, ale już miałem dosyć odmawiania i rozmowy że jest ciężko. I zostałem tam gdzie powiedzieli że dadzą radę. Co robić kolego, ważne żeby auto się nie zepsuło w środku Europy w czasie wakacji. Te części, które mi zostały sprzedaje tutaj na forum.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Tak wygląda moja. Udokumentowane 158tyś km przebiegu. Ciekawi mnie czy była kiedyś wymieniana w serwisie w Niemczech...

20160707_132803.jpg

Opublikowano

Moja przy 200 tys tez tak wyglądała muszę kiedyś przeglądnąć rachunki czy Niemiec ja wymieniał od nowości.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

jaki jest koszt szklanki ?? u mnie była sprawdzana tydzień temu, podobno w idealnym stanie (160tys przebiegu), ale wole jeszcze raz sam to sprawdzić :) ciężko się ja wyciąga w warunkach domowych ??

Opublikowano

wygląda na to, że nie :

Opublikowano

dzięki, zabieram się za to w sobotę :)

możecie jeszcze podrzucić nr seryjny szklanki jak ktoś ma pod ręką ??

to jest dokładnie to ?

http://allegro.pl/popychacz-pompy-paliwa-seat-leon-2-0-tfsi-05-09-i6341858739.html

Edytowane przez Lorence

Opublikowano

Tak to jest ta szklanka która się właśnie wymienia. Do tego oring musisz zamówić który jest na pompie hpfp.

Opublikowano

Z tego co pamiętam to oring był razem ze szklanką. Brane z ASO.

szklankazawoacuter_zpsec6d0c8e.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.