Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 ASN 3.0 olej silnikowy problem


traveller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczie panowie, jak widac jestem tutaj nowy. Po godzinnym szukaniu rozwiazanie mojego problemu z olejem stwierdzilem ze czas napisac temat.
ASN b6 a4 3.0 v6 162kw/220km a6m skrzynia multitronik. Juz opowiadam moj problem. otoz chodzi o to ze poprzednik samochodu wlal olej 10w40 castrol sam nie wiedzial dokladnie jaki takze zostaje to dla mnie podejrzana kwestia.
Skoro juz taki zalal to zapewne powinienem zostac przy tym, ufajac mu na slowo. Pytanie jaki? czy castrol magnatec 10w40 bedzie w porzadku? licze rowniez na wasze fachowe propozycje. ;) pozdrawiam i dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ok:P

Będzie, ale g...o wart :facepalm:

Kolego do tego silnika nie leje się żadnych smiercsyntetykow tylko full.

Zapodaj Motula Xcessa 5W40

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z mitem o rozszczelnieniu silnika z przejścia z 10w40 na 5w40? Wystarczy plukanka? Obawiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny paranoik :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie leje szybko bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz płukanke i lej motul, 5w40 to gwarancja dobrego smarowania tego silnika.

Tapnięte z mojego Sony Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leje płukanki i nic mi się nie dzieje. Ja osobiście przeszedłem z Castrola 10w60 :facepalm: na motula 5w40 i byłem zadowolony teraz zmieniłem na LM 5w40 chce trochę po eksperymentować z olejami. Więc śmiało możesz przejść na 5w40 jeśli chcesz zadbać o motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szykuje mi się wymiana oleju w nowo kupionej b6, i zastanawiam się co zalać. Mechanik proponuje total quartz 9000 5w40 co wy na to? Teraz jest zalany mobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szykuje mi się wymiana oleju w nowo kupionej b6, i zastanawiam się co zalać. Mechanik proponuje total quartz 9000 5w40 co wy na to? Teraz jest zalany mobilem

Total to pseudosyntetyk.

Zapodaj motul a lub valvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnych kilku przygód z olejami polecam Motul a czy kol wiek nie testowałem valvoline z tego co widzę jest sporo tańsze niżeli motul co nie znaczy że gorsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...