Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana gałki samochodowej S line

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Czy trzeba sciągać cały mieszek w B8 aby wymienić gałkę ? czy jest ona przekręcana ponieważ mam stara zniszczoną a mieszek w stanie idealnym i zależało by mi na samej gałce, jest gdzieś instrucja obsługi ?

Opublikowano

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/178414-demontaz-podlokietnika-tunelu-konsoli-srodkowej-galki-zmiany-biegow/?p=2505496


Demontaz lewarka zmiany biegow

tunel4.png

– Wersja wyposażenia z automatyczną skrzynią biegów: przełączyć dźwignię przełączania zakresów w położenie S .
– Wyłączyć zapłon.
– Podważyć ostrożnie mieszek osłaniający dźwigni zmiany biegów / dźwigni przełączania małym wkrętakiem z boku strzałki i wywinąć w górę.

tunel5.png

– Sięgnąć ręką pod wkład konsoli środkowej strzałka A i wyjąć go ostrożnie w górę z konsoli środkowej strzałka B.
– Rozłączyć elektryczne złącza wtykowe i wyjąć ostrożnie wkład konsoli środkowej poprzez dźwignię przełączania zakresów / dźwignię zmiany biegów.

83266701.jpg


***** W przypadku zbyt gwałtownego pociągnięcia w górę wkładu konsoli środkowej może zostać uszkodzona blokada przy przycisku układu zezwolenia na wejście i uruchomienie , ponieważ przewód elektryczny prowadzący do przycisku jest nieco krótki. Wkład konsoli środkowej ostrożnie poluzować i pociągnąć w górę ***** .

53168422.jpg

21143074.jpg

36474761.jpg

Opublikowano
  • Autor

o dziękuje bardzo , cholera jednak przeraża mnie ten demontaż :( raczej zrezygnuje bo widze ze trzeba zmieniac mieszki

Opublikowano
  • Autor

5 MINUT roboty :wink: nie ma co sie bać

wiąże się to z wymiana całego mieszka :( a nikt nie sprzedaje kompletu jak widze nigdzie

Opublikowano

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Opublikowano

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Opaska nówka z ASO groszowa sprawa :grin:

Opublikowano
  • Autor

Tak patrze na te zdjęcia i będę chciał wymienic mieszek tylko jak ? jak to mam delikatnie pociągnąc ew czymś podważyć ? aby nic nie pourywać/rozerwać ? manula ofc

nie rozumiem tych zdjęc aby wymienic w manualu mieszek trzeba rozkrecac konsole cała z tymi guzikami ?

edit : dobra mieszek wyszedł teraz jak sobie poradzić z tą spinka ?


Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

Edytowane przez Treys

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Tak patrze na te zdjęcia i będę chciał wymienic mieszek tylko jak ? jak to mam delikatnie pociągnąc ew czymś podważyć ? aby nic nie pourywać/rozerwać ? manula ofc

nie rozumiem tych zdjęc aby wymienic w manualu mieszek trzeba rozkrecac konsole cała z tymi guzikami ?

edit : dobra mieszek wyszedł teraz jak sobie poradzić z tą spinka ?

Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

Gdzieś gałę dorwał do s-line?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie, zmieniał ktoś mieszek w gałce s-line? Jak się go zakłada?. Na gałce jest plastikowy pierścień, który po przekręceniu zaciska mieszek.

Nie wiem jak zdjąć ten plastik, bo bez ściągania nie wcisnę tam mieszka.

Opublikowano

Cześć

A powiedzcie Panowie jak zdjąć ta spinke metalową żeby jej nie uszkodzić i żeby nadawała się do późniejszego założenia.

Ja akurat będę wymieniał gałkę razem z mieszkiem

Opaska nówka z ASO groszowa sprawa :grin:

Opaska 5PLN

l4wkx3eq.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Opublikowano

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Kręcenie tym plastikiem NIC nie da :/ Ma przy samej gałce takie zje...ny zatrzask.... :/ Mi osobiście nie udało sie zdemontować tej "obejmy" :/

Popatrz sobie u mnie w wątku

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/274749-a4-b8-caha-by-simon-75/page-24

Opublikowano

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Demontaż zajmuje dosłownie 3 minuty, ja ciągnąłem za mieszek do dołu przy samej nasadzie tego pierścienia, skóra się powoli wywija i pierścień wyskakuje z zatrzasku, bez żadnego kręcenia - tak więc próbuje :thumbup1:

Opublikowano

Właśnie Panie i Panowie chce dziś zmienić gałkę i zastanawiam się jak zmienić mieszek .

Sama gałka super ale mieszek jednak w gałce sline, którą zamówiłem nie jest idealny.

Chce zostawić swój stary i tu pytanie jak zdemontować ten plastikowy pierścień który trzyma mieszek??

kręcę i kręcę i nic .....

Demontaż zajmuje dosłownie 3 minuty, ja ciągnąłem za mieszek do dołu przy samej nasadzie tego pierścienia, skóra się powoli wywija i pierścień wyskakuje z zatrzasku, bez żadnego kręcenia - tak więc próbuje :thumbup1:

U mnie ten sposób nie zadziałał :/

Mieszek zszedł z tego pierscienia a jego samego nie szło zdjąć z gałki :/

Opublikowano

U mnie ten sposób nie zadziałał :/
Mieszek zszedł z tego pierscienia a jego samego nie szło zdjąć z gałki :/

Wiesz co, dziwna sprawa bo mam właśnie w ręku te gałkę i nie stawia to aż tak dużego oporu. Trzeba było może podgrzać ten pierścień suszarką, plastik byłby elastyczniejszy...
Opublikowano

Na no musze w wolnym czasie przetestowac wasz sposob bo wszedzie pokazane jest ze ten pierscien peka i wymieniamy na nowy

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
On 28.07.2016 at 1:10 PM, Treys said:

Okej temat ogarnięty dałem rade siedzi jak ulał :D

 

No napisałeś że ogarnięty a ja mam takie same wątpliwości jak Ty... no i jak podważyć ten mieszek?

Opublikowano

Ja zakładałem do siebie gałkę z B8 i zadziałał sposób z podgrzaniem pierścienia suszarką, a też na początku męczyłem na zimno i za cholerę nie chciał zejść...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Koledzy czy ktoś z ETKĄ może mi podać ORI numery dla gałki A4 B8 manual standard. Mieszek mam w bdb stanie ale sam chrom na gałce jest trochę porysowany.

Pytanie czy w ASO to nie jest komplet gałka + mieszek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.