Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Język w komputerze


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos moglby mi pomoc w zmienieniu jezyka kompa w A4 b6 z niemieckiego na angielski?Czy moge to zrobic w jakis ustawieniach bo instrukcje tez mam po niemiecku i nie moge sie doczytac :exclaim: Dzieki wielkie za pomoc!!!

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 28-03-2007, 20:13 ]

temat dodany do FAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy tego nie robiłem bo nie mam pełnego FIS'a :evil: ale Ty mozesz spróbowac ....

Kodowanie jest takie :

Po podlaczeniu sie do licznika w polu "soft coding" VAG'a pojawia sie jego numer w postaci : AABCD gdzie :

AA to liczba oznaczajaca (aktywujaca) dodatkowe wyposazenie i tak :

00 - brak dodatkowego wyposazenia

01 - aktywny wskaznik zuzytych okladzin (dla Autocheck'a)

02 - aktywna kontrolka ostrzegajaca o niezapietych pasach bezp.

04 - aktywny system ostrzegjacy o niskim poziome plynu spryskiwacza

16 - nawigacja (nie wiem dokladnie o co tutaj chodzi bo nie mam nawigacji

B - liczba oznaczajaca jezyk (kraj)

0 - niemiecki

1 - europa (angielski)

2 - USA (angielski - licznik w milach)

3 - kanada

4 - Wielka brytania

5 - Japonia

6 - Arabia saudyjska

7 - Australia

C - liczba oznaczaja liczbe cylindrow (4,5,6,8) nie musze chyba wyjasniac

D wersja silnika

0 - TDI

2 - benzyna

Dodatkowo w przypadku liczb AA sumuje sie poszczegolne liczby chcac uaktywnic wiecej niz jedna funkcje (np. aby uruchomic ostrzezenie o plynie sprysk. i wskaznik zuzytych okladzin wpisuje sie 01 + 04 = 05)

I tak kod oznaczajacy 05052 oznacza aktywne systemy spryskiwacza i okladzin jezyk niemiecki, silnik 5 cylindrowy benzyna.

Aby zmienic ta liczbe nalezy wcisnac przycisk "recode" w VAG'u i wpisac odpoweidnia liczbe. TYLKO OSTROZNIE. Gdy wpisze sie dzinwne liczby mozna zakonczyc przygode z licznikem! Ja zaeksperymentowalem i wpisalem liczbe "5" tam gdzie miala byc liczba cylindrow i zadzialalo, ale audi podaje ze moga byc liczby 4,6,8 (5 cylindrowe silniki to juz historia, a szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przed kodowaniem trzeba się zalogować ?? i czy działa to tylko w b6?? bo u mnie próbowałem i lipaa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dosłownie 10 minut temu jak pisze spanky.. niestety.. nie działa

Na 99% musisz zrobić tak:

[17-Instrument]

[10-Adaptation]

Wpisz 04

[Read]

wpisz 2

[TEST]

[sAVE]

Później rozłącz się ze sterownikiem i wyłącz, a następie włącz ponownie zapłon.

Nie wiem czy to tak ma być na 100% (po prostu nie pamiętam dokładnie), ale na 99% tak robiłem. U mnie działa, a rocznik mam '97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaellopop

Koledzy ja próbowałem i robiłem tak:

[17-Instrument]

[10-Adaptation]

Wpisz 04

[Read]

wpisz 2

[TEST]

[sAVE]

Tak jak kolega wyżej :) i efekt taki przedtem miałem tak:

afb622a088923f5fm.jpg

i hamulce to wyskakiwało to:

fdd400df42449919m.jpg

po zamianie tak:

945b04ce07eed903m.jpg

po zmianie też jest OK :kox: program jaki stosowałem

VAG 208.1

tylko jak chciałem dać TEST nie było można tak ja zrobiłem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

Czy ktos moglby mi pomoc jak sie zmienia jezyka kompa w A4 b6 z niemieckiego na polski, jestem nowy i nie znalazłem czy ten temat był poruszany?

:(

Za wszelkie wskazówki Wielkie Dzieki ;(

niestety polskiego jezyka nie ma-przeczytaj post spankyego :wink4:

a ten temat powraca co jakis czas :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy takim vagiem jak w linku zmienie język FIS-a czy nie??

http://allegro.pl/item528648736_najlepszy_vag_5053_can_live_data_adapt_j_polski.html

Jeśli tak to prosze o krociutki tutorialek.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz.

Pytam bo mi wyskakuje funkcja nieobslugiwana.... niby wszystko jasne tylko biore pod uwage fakt, ze moge cos robic zle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. moze troche z innej beczki ale bardzo podobnej. moje auto to bora (2004) z pelnym fisem. mam maly problem z kodowaniem zegarow. kodowanie bylo 17414. wyswietlanie mpg na liry i km zmienilem wpisujac 17114 - wszystko ok. tylko pytanie dlaczego jest na koncu 14 zamiast 40??? (4 cylinry i TDI) dodam ze po probie zmiany na 40 wskakuje samo z powrotem na 14.

kolejna sprawa to wyposazenie - 17 w kodzie. probowalem wlaczyc info o konczacym sie plynie w spryskiwaczach zamieniajac na 21=17+4 i po takiej zmianie nawet jak mam plynu pod korek to i tak piszczy ze nie ma plynu. wiem ze to nie audi ale chyba powinno byc tak samo.

dzieki za pomoc

nie dawalo mi to spokoju i wykrecilem ten zbiornik spryskiwaczy. sklada sie on z:

plastikowego pojemnika z dwoma otworami - tam gdzie sie wlewa plyn i tam gdzie uchodzi. do pompki sa podlaczone: wezyk i kabel z dwoma zylami. nie wiem czy dobrze rozumuje ale chyba powinien tam byc 3-ci otwor w ktorym powinna byc czujka konczacego sie plynu. jesli moj tok rozumowania jest dobry to wynika z tego ze u mnie nie ma tego czunika. lipa na maxa. prosil bym o jakiekolwiek potwierdzenie czy mam racje czy tez sie myle.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płynu to na bank nie masz czujnika i dlatego się tak dzieje

_________________________________________________

w tym wątku sobie poczytaj: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_wymiana_przelacznika_wycieraczek_i_odblokowanie_pelnego_fis-t24989.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.także planuje kupić VAG-a pod laptopa system windows 7 ultimate 64 bitowy i jestem w tej dziedzinie laikiem i proszę o jakieś porady jaki sprzet kupić ....posiadam audi a4 b5 ahu .proszę o podanie konkretnych modeli i gdzie mogę je kupić,,,pozdrawiam Mariusz

Odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o potwierdzenie czy dobrze zrozumiałem instrukcje. Jest to jedna z moich perwszych prób więc nie chciał bym nabroić.

Autko [A4-B6] z kolorowym FISem

1 krok wchodzę w Select Control Module

2 krok nastepnie 46 Central Conv

3 krok Adaptation -10

6c94f360372fca2cmed.jpg

wyskakuje mi takie okienko

03604fc2bc972c7fmed.jpg

o ile okienka ktore oznaczyłem to własnie pola AABCD z początku wątku , to rozumiem ze tak wpisane wartości pozwola mi na:

-włączenie czujnika okładzin POLE AA wartość 01

-zmianę języka na angielski POLE B wartość 4

Chciałem jeszcze zapytać czy pozostałe pola też muszą być uzupełnione czy mogę ich nie dotykać i zostawić puste?

-POLE C wartość 4 (liczba cylindrów)

-POLE D wartość 0 (diesel)

Koleje pytanko to czy okienko Soft Coding zawiera moje dotychczasowe oryginalne kodowanie 00001 ?

I czy w wyniku wpisania błędnych wartość można uszkodzić licznik FIS cokolwiek ?

tu cytat z poczatku wątku

"Aby zmienic ta liczbe nalezy wcisnac przycisk "recode" w VAG'u i wpisac odpoweidnia liczbe. TYLKO OSTROZNIE. Gdy wpisze sie dzinwne liczby mozna zakonczyc przygode z licznikem! Ja zaeksperymentowalem i wpisalem liczbe "5" tam gdzie miala byc liczba cylindrow i zadzialalo, ale audi podaje ze moga byc liczby 4,6,8 (5 cylindrowe silniki to juz historia, a szkoda)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dosłownie 10 minut temu jak pisze spanky.. niestety.. nie działa

Na 99% musisz zrobić tak:

[17-Instrument]

[10-Adaptation]

Wpisz 04

[Read]

wpisz 2

[TEST]

[sAVE]

Później rozłącz się ze sterownikiem i wyłącz, a następie włącz ponownie zapłon.

Nie wiem czy to tak ma być na 100% (po prostu nie pamiętam dokładnie), ale na 99% tak robiłem. U mnie działa, a rocznik mam '97.

Hej

Zrobiłem tak jak tutaj jest opisane zmieniłem z 1 na 2 i dalej mam po niemiecku ... Dodam że auto z rocznika 2004 z kolorowym fisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...