Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 2.0 TFSI Quattro BWT 2007 by Petros


petrosdbz20

Rekomendowane odpowiedzi

W benzynie co 80 tys km,nowy chyba jest na 120 tys km ale to niech ktos jeszcze sie wypowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze nie,bo jesli rorzad ma iles tam zrobione a do tego jeszcze duzo zostalo do wymiany to bez sensu,najlepiej wymienic uszczelke od napinacza i napinacz,tylko szukaj Ori zadnych zamienikow bo długo nie pojezdzisz a znow bedziesz wymienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tfsi b7 jest chyba co 180tys wymiana rozrzadu, ja kupilem od 1 wlasciciela w niemczech osobiscie ,auto 2005 rok wymiana rozrzadu w aso w 2011 przy 160tys km byla robiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Więc w poniedziałek wymieniam wszystkie filtry i oleje, a następnie jadę do polecanego mechanika, żeby upewnić się, czy łańcuch do wymiany. W międzyczasie wyważanie kół i geometria


Uda mi się na alledrogo kupić ori siatkę do bagażnika? Ma ona jakiś nr?


Dzisiaj odebrałem samochód od mechanika. Na wymianie były wszystkie filtry oraz oleje w silniku, skrzyni i quattro :)

Jak mi go brakowało przez te 2 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień kolego sobie profilówkę na aktualną :wink: b7

Odwlekałem to z sentymentu do B5, ale jednak zmiana jest nieunikniona :)

Edytowane przez petrosdbz20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień kolego sobie profilówkę na aktualną :wink: b7

Odwlekałem to z sentymentu do B5, ale jednak zmiana jest nieunikniona :)

:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się zacząłem zastanawiać, czy jechać teraz na wyważanie, geometrię i ewentualne prostowanie felg, bo na zimę i tak kupuję nowe opony i pewnie wtedy przydałoby się to zrobić :/

Co radzicie? Rozchodzi się o to, że samochód ściąga lekko w lewo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ciśnienie w oponach , być może mniej powietrza jest i ściąga. A jezeli nie to ja bym pojechał i zrobił coś z tym, no chyba ze Cię to nie denerwuje ze sciąga to jeżdzij do zimy, tylko jezeli zbierzność to bedzie mogło delikatnie opony scinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opony i tak do wyrzucenia, no ale jednak pojade ogarnąć to na dniach

Nie warto robić tego łańcucha, ten silnika tak ma, znam kilka przypadków gdzie go wymieniali i tak samo wszystko pracowało. Taka kultura już tego silnika....czyli bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrię (nie mylić ze zbieżnością! - która jest tylko jej małą częścią) wszystkich kół zawsze warto mieć dobrze ustawioną bo wpływa ona na Twoje bezpieczeństwo w czasie jazdy! :hi:

Ale przed jej ustawieniem sprawdź stan zawieszenia, bo na skrzywionych wahaczach, wytrzepanych sworzniach bądź tulejach nie ma sensu tego robić :)

Jadąc na ustawienie geo wypadałoby mieć jednak w miarę zdrowe opony... no i samochód z zapasówką w bagaju + zbiornik beny zatankowany pod korek.

Tak napisano w Wyroczni - ELSIE :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam średnio nowe :)
W dwóch warsztatach nie stwierdzili problemów z zawieszeniem, więc powinno być ok. Pojadę, zrobię, okaże się, jak jest :D

Tak przy okazji, bo odwlekam to i odwlekam. Muszę dorobić sobie kluczyk. Muszę w ASO, czy może jest szansa, że jakiś "przydomowy spec" to ogarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony mam średnio nowe :)

W dwóch warsztatach nie stwierdzili problemów z zawieszeniem, więc powinno być ok. Pojadę, zrobię, okaże się, jak jest :D

Tak przy okazji, bo odwlekam to i odwlekam. Muszę dorobić sobie kluczyk. Muszę w ASO, czy może jest szansa, że jakiś "przydomowy spec" to ogarnie?

Tam gdzie dorabiają klucze powinni Ci dorobić, przynajmniej kilku moich znajomych dorabiali ale też nie małe koszty, w zalezności też jaki chcesz kluczyk. Ale pomysl sobie nad zakupem klucza oryginalnego, dorobisz grot i wgrają ci ten program czy coś i bedzie chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj - mechanikom którzy powiedzą Ci, że geometrii się w tym samochodzie nie ustawia (tak, spotkać można takie prl-owskie grzybki co tak twierdzą!) grzecznie podziękuj za opinię i szukaj dalej.

Najlepiej tam gdzie geo ustawiają komputerowo i dają Ci wydruk przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pomysl sobie nad zakupem klucza oryginalnego

Fajnie by było. Czasem zerkam na alledrogo, ale nie ma kluczy amerykańskich (bo opcja PANIC jest chyba tylko w USA). W tej chwili zależy mi głównie, żeby mieć klucz zapasowy, jakby oryginalny się zgubił. Jak go stracę, to wtedy będę się bardziej starać o nowy ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie byłem dzisiaj w punkcie, gdzie się w to bawią i dadzą znać, czy znajdzie się coś gdzieś. Bo amerykański różni się tylko końcówką R w nr?


Ok, dzisiaj byłem na wyważaniu i geometrii.

geometria_zpshazrxgx1.jpg

Przy okazji mam pytanie odnośnie pamięci komputera. Przytrzymując RESET zeruje się wybrane wskazanie. Da się jednocześnie wyzerować wszystkie wartości pamięci 1 lub 2 poziomu? Czy trzeba każdą oddzielnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...