Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie okulary polaryzacyjne ?


marcin4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś ma doświadczanie z okularami do jazdy autem ?

co kupić ? czego unikać, na co zwrócić uwage ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koneserem nie jestem i powiem tak, jeździłem w okularach za 25 zł kupionych w sklepie wędkarskim i było ok (jakaś sztywna folia), teraz mam z plastikowymi "szkłami" za kilkadziesiąt zł i jest lepiej (żywsze kolory, łagodniejsze dla oka przy dłuższym używaniu).

W obu przypadkach w sumie nie ma na co narzekać, spełniają swoją rolę.

Załóż i oceń jak widzisz świat :thumbup1:

Edytowane przez Pij1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba od 4 lat mam wędkarskie "JAXON" kupione na 34 pln. chodzę i jeżdżę w nich cały rok. Lekko przyciemniają ale polaryzacja to zayebista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem okulary SOLANO. Lekko przyciemniane, świetna polaryzacja, gdy jedzie auto z przeciwka to nie ma odbicia światła w szybie tylko widać wszystko w środku., fajnie wyostrzają kontury. Polecił mi je kolega wędkarz.

cena 80 zł.

Edytowane przez iwadrian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeździł ktoś w żółtych szkłach za dnia ?

Ja używałem w nocy, trzeba się przyzwyczaić - koniec końców zrezygnowałem, jakoś mi dziwnie było.

O właśnie - miałem Jaxona, a teraz Solano. Te drugie lepsze jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry plastik, szkła i fason to wydatek 200-300 zł u zwykłego optyka, jak ktoś chce płacić za modną nazwę to 500-1000 zł lub więcej. Warto brać z przyciemnionymi szkłami polaryzacyjnymi dobór koloru szkieł ( czarne, niebieskie, szare, brązowe, żółte itd. ) jak również fason to kwestia gustu. Modne i wygodne są ostatnio z gumowatego plastiku oprawki, są bardziej elastyczne od zwykłego plastiku, jak również jest on przyjemny w dotyku.

Edytowane przez Axel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre szkla polaryzacyjne w fajnych cenach robi Polaroid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobry plastik, szkła i fason to wydatek 200-300 zł u zwykłego optyka, jak ktoś chce płacić za modną nazwę to 500-1000 zł lub więcej. Warto brać z przyciemnionymi szkłami polaryzacyjnymi dobór koloru szkieł ( czarne, niebieskie, szare, brązowe, żółte itd. ) jak również fason to kwestia gustu. Modne i wygodne są ostatnio z gumowatego plastiku oprawki, są bardziej elastyczne od zwykłego plastiku, jak również jest on przyjemny w dotyku.
kolor szkieł nie jest kwestią gustu, u żadnego optyka nie widziałem takich okularów, ceny 500-1000 to raczej w sklepach dla snobów. Za taką kasę wolę kupić okulary sportowe które są o wiele lepsze, wykonane z innych materiałów bardziej pancerne z innymi atestami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Glassini ARUBA z regulacją poziomu przyciemnienia. Są z polaryzacją, świetne do jazdy autem w każdej pogodzie, nawet bez słońca.
Musiałem zrobić z korekcją więc teraz leżą w szafie, są bardzo mało używane, w zasadzie tylko w aucie, więc jak chcesz to mogę Ci sprzedać :-)

http://shop.glassini.pl/aruba-black

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Polaroida ciemno szare - jestem mega zadowolony, kosztowały coś koło 250-300 PLN. Ray Ban'y też mam, ale to już półka 500-800zł. Różnica namacalna jest, Polaroid najczęściej daje plastik i dość szybko ryszą się, a Ray Ban to dobre szkło i po 5 latach prawie moję są jak nowe a upuściłem je nieraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś ma doświadczanie z okularami do jazdy autem ?

co kupić ? czego unikać, na co zwrócić uwage ?

Marcin zerknij:

https://www.zalando.pl/polaroid-okulary-przeciwsloneczne-black-6po52e002-q11.html

Mam takie i jest bajka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie używałem swoich starych okularów sportowych (rower), spisywały się super ale po ostatnich kajakach niewiele po nich zostało

teraz jak widzę ilość chińczyków to mnie głowa boli, byłem w dwóch hipermarketach i nic nie kupiłem, szpanerskie szroty po 300-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Polaroidy są świetne.

Zerknijcie też na Rudy Project.

Ekstraklasa wśród okularów polaryzacyjnych i sportowych.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem Polaroidy za dobrą cenę, z polaryzacją - https://www.visionexpress.pl/lp/produkt/818/polaroid-polaroid-pld2017-s-pde. Cena w sklepie była 269 -30%, to wyszło około 190 zł. Polecam do jazdy są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solano to bardzo dobra niby polska firma. Mam takie polaryzacyjne z filtrem uv.za 360 i cały rok w nich przechodziłem oraz przejeździlem. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solano to bardzo dobra niby polska firma. Mam takie polaryzacyjne z filtrem uv.za 360 i cały rok w nich przechodziłem oraz przejeździlem. Polecam.

Ja też polecam, używam od ponad roku.Cena/jakość bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...