Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 LY3Z


PawelLTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czas pokazać co zakupiłem pół roku temu.

Audi A4 B5 1,9 TDI 90 KM
Przebieg: 425000+ i szybko rosnie, przez pol roku zrobilem 25k
Rok produkcji: 1996

Audiane kupiłem w fatalnym stanie, troche rdzy, szczególnie lewy błotnik w który kiedys była stuknięta. Miała duże braki w karoserii, w środku jak po wojnie, powyrywane elementy, wybrakowane, scierki to nie widzialo dluzszy czas. Jezdzil tym emeryt. Przytargałem to na stalówkach z których rdza sypała się żywcem (wiem co sie dzialo jak zajechalem na myjke). Na chwile zakupilem na szybkosci kołpaki zeby jakos przetrwac pierwsze dni z tym sammochodem. Powoli wziąłem się za robote. alazłem błotnik na szrocie koloru szarego, malowanie samemu i wpasowywanie. Dokupilem to co brakowalo z zewnątrz, popodklejałem listwy, polerka. Troche roboty bylo przy zaiweszeniu. Wymienilem klocki i tarcze z przodu, z tylu tylko klocki bo tarcze sa jeszcze w miare. Długo szukałem listwy pod tylna lampe w kolorze ale po 3 miesiacach w końcu sie udało.
Potem przyszła pora na wnętrze, wyprałem jakoś samemu w miare, porządne odkurzanie, zakupiłem nowe dywaniki, meszek od gałki, znowu podklejanie plastikow, wymieniłem na dekory na te a la drewienko i w miare teraz trzyma to się kupy. Miesiąc temu wpadły nowe alusy. I jakieś tam durnoty, jak pomalowanie plasti dipem ramki na grillu. I dużo innych drobnych prac.

Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu, jeżdzi bezawaryjnie, pali przy mojej jeździe tyle ile powinna. Jakie są najbliższe plany? Napewno obniżyć ją troche, bo siedzi za wysoko i szukam kierownicy w dobrym stanie, moze od S Line. Poluje tez na lampy z tylu po pierwszym lifcie.

Czas na fotki. Po zakupie:
29677168431_9987c3036b.jpg
29677168541_e45f58d81e.jpg
29677168781_b2c92e0805.jpg
Mój mały i duży
29723661106_950a29e192_n.jpg
29467364810_7d78c79b08_n.jpg
29723776016_d84931c24a_n.jpg
29723744256_15402d94a3_n.jpg
29759398465_b45dc2ba58_n.jpg
29134148133_68cd92c5d1_n.jpg
29677288811_ecd2f3c546_n.jpg
29677272221_bc333f2bc8_n.jpg

ak sobie dłubie przy tym samochodzie juz pol roku.Moze ten samochod nie jest zbyt nowy i rewelacyjny i pewnie spotka sie z krytyką ktorą przyjme obiektywnie, ale jest własny i wszystko przy nim robie sam i sprawia mu to dużo frajdy a chyba o to chodzi.
Pozdrawiam :D

PS: Tak wiem, mały felgunek i koza ale pod koniec zimy powinno sie zmienic :(:D

Edytowane przez PawelLTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzanie audi do ladu i składu nigdy nie spotka sie z krytyka dzialasz w dobrym kierunku doprowadzenia audi do stanu fabrycznego i to jest najwazniejsze.Obnizyc i dac wieksza felge oczywiscie warto poprawia to znaczaco wizerunek auta.Mozesz rowniez pomyslec o przednich lampach z lifta odmlodzi to troche front

Trzymaj tak dalej

[emoji106]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywracanie auta do życia zasługuje na szacunek... o ile nie wpadną do głowy pomysły na aggrotuning ;)

Powoli, do celu, tak trzymaj. :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki. Aktualnie czekam na kuriera, który ma mi dostarczyć podłokietnik, jak już go założe to środek będzie względnie skończony o ile nie wpadną mi do głowy kolejne pomysły :D Ale i tak bede juz zadowolony. Pozdrawiam ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl też na kierownicą z lifta.. Dużo zmieni w środku auta i zapewniam będziesz mega zadowolony z tego.. A tak to bardzo fajnie działasz przy aucie i go ratujesz..

Wysłane z mojego D2403 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się nad kierownicą z esy.

Dzis do audi wpadła taka naklejka na tył

29717260632_c7dbc3cc9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wolnej chwili mam zamiar wziąć się za jeden mankament. Poprzedni właściciel podklejał boczne listwy na drzwiach klejem, pewnie super glue i pociekło do samego dołu. I wiaodmo zostały ślady. Chyba nic z tym nie zrobie, czyscic do zera i lakierowac od listwy w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad wyrzuceniem tych listew jeśli chodzi o te dolne gumowe

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczej srodkowe mial na mysli

Na zewnątrz mi chodzi. Te w kolorze lakieru co ida przez drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo wiec środkowe zewnętrzne dekory to dekory [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Własnie chłop co od niego brałem tak kleił, że pociekło i tak zostawione i jak sie na to patrze to mi sie odechciewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na np klej do szyb to rozumiem ale super glue to juz trzeba miec.ladnie najebane w glowie

Jakby jeszcze zrobił to estetycznie. Kolejna sprawa jutro bede grzebal troche bo przy 2500 na 5 biegu traci moc, zaczęła poddymiac i nie słychac wcale turbiny. Ostatnio mi się to własnie zrobiło i juz wiem mniej wiecej gddzie zaglądać.

Edytowane przez PawelLTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dolot i podcisnienia turbo masz bez vnt takze temat geometrii odpada u ciebie

A najlepiej zacznij od vaga zobacz czy cos tam nie wyskoczylo

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dolot i podcisnienia turbo masz bez vnt takze temat geometrii odpada u ciebie

A najlepiej zacznij od vaga zobacz czy cos tam nie wyskoczylo

Gumowa rurka byla dziurawa. Ale jednak dalej jest cos nie tak bo turbine cos tam slychac ale jakos cicho. Jutro dalej szukam.

Opanowane.

W miedzyczasie doszedł komputer z programem na 110, stary lezy na wszelki wypadek. Doszedł też podłokietnik. Coraz przyjemniej się jezdzi. Pogoda pozwoli to wpadna jakies fotki. Powodzenia :D

W audi ostatnio został zrobiony rozrząd i wymieniony wahacz.

No niestety jakieś dwa tygodnie temu moja kobieta miała nieciekawy incydent na drodze i audi wyglądało tak:

31677556925_0af425f908_n.jpg

30867578753_3305f17e95_n.jpg

Ogólnie wymieniłem lusterko, założyłem zderzak no i zastanawiam się czy jest sens wogole to robic ale znajac mnie i sentyment do tego samochodu to bedzie robione.

Pozdrawiam

Edytowane przez PawelLTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, sentymenty trzeba czasem odłożyć na bok. Tutaj tanio nie będzie bo cały bok do malowania. Chociaż z drugiej strony sam składałem A4 mojej drugiej połówki, którą sam rozwaliłem. U mnie do wymiany była maska, lampy, chłodnice. Na szczęście błotniki nie ruszone a i zderzak uratowałem. Na to wszystko poszło 2,5k zł, przy czym powymieniałem rozrząd, płyny i całą resztę. Musisz sobie przekalkulować co się bardziej opłaca. Ja nie miałem wyjścia gdyż moja połowica miała Audi od tygodnia i to było to wymarzone... ;)

bf20d24ce2c4d181m.jpg 5208bb5e19c6813cm.jpg 39dbf826b9f78e27m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...