Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 3.0TDI ASB] Czarny Mocny Diesel by pksmlody


pksmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że auto w lipcu trafi do @TOM3K postanowiłem, że koniec z myciem auta w różnych dziwnych miejscach. Wszystko będę robił sam.

Małe spy foto z kilku paczek które do mnie przyszły. Czekam też jeszcze na kilka, więc póki co małe zdjęcie, a jak będzie wszystko to wrzucę szersze info :)

WuZt5Y9.jpg

:decayed:

 

Edytowane przez pksmlody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwicz ćwicz, a ja z robię co umiem na urlopie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TOM3K napisał:

Ćwicz ćwicz, a ja z robię co umiem na urlopie :decayed:

:cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadły 2 nowe gadżety:

1: Moduły VPAD-2 na lampki oświetlające przestrzeń nóg od @Tomnik

Rx919mz.jpg

Po otwarciu drzwi świecą barwą białą 4500K, natomiast po zamknięciu drzwi podświetlają przestrzeń nóg w kolorze podświetlenia przycisków konsoli. Efekt na żywo super!

2. RNS-E out... RNS-E Led in!

0gtrT4N.jpg

Jak zwykle podziękowania dla @kaju

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadły 2 nowe gadżety:
1: Moduły VPAD-2 na lampki oświetlające przestrzeń nóg od [mention=88411]Tomnik[/mention]
Rx919mz.jpg
Po otwarciu drzwi świecą barwą białą 4500K, natomiast po zamknięciu drzwi podświetlają przestrzeń nóg w kolorze podświetlenia przycisków konsoli. Efekt na żywo super!
2. RNS-E out... RNS-E Led in!
0gtrT4N.jpg
Jak zwykle podziękowania dla [mention=50432]kaju[/mention]
:banan:
Pięknie wyszło, jednak led to led. Do tych lampek od Tomnika to musiałeś dodatkowe zasilanie prowadzić?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karol1981 napisał:

Do tych lampek od Tomnika to musiałeś dodatkowe zasilanie prowadzić?

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.
Skąd je dałeś?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd je dałeś?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Lewa strona: włącznik świateł, przód puszczony przez wtyg/gniazdo 4pin, lampka biała tak samo - w razie zdejmowania półki odpinane jedna kostke i nic Ci nie przeszkadza żadne instalacje itd... Lewy i prawy tył puszczony przez gniazda i wtyki czerwone przez nieużyte fabrycznie piny. Prawa strona z kratki wentylacji sygnały. Prawy przód też przez wtyk i gniazdo od schowka... Tak więc tego :wink:

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patent z oświetleniem nóg elegancki. Widzę softa99 daj znac jak ci się po nim auto na myjce spłukuje bo jak zrobiłem bmw żony to tak jakby cały czas lekko była zakurzona . Albo za grubo nałożyłem albo czarne trzeba myć tylko ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten patent z oświetleniem nóg elegancki. Widzę softa99 daj znac jak ci się po nim auto na myjce spłukuje bo jak zrobiłem bmw żony to tak jakby cały czas lekko była zakurzona . Albo za grubo nałożyłem albo czarne trzeba myć tylko ręcznie.
Ten wosk ma to do siebie że ciągnie strasznie kurz... Ten typ tak ma.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DarekS4 napisał:

Widzę softa99

Dobrze widzisz :) Na pierwszą robotę pójdzie również BMW ojca. Dam znać jak wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny nowy, mały modzik na pokładzie.

Fabryczny alarm zawitał w aucie. Panel w drzwiach. Robota oczywiście @kaju Wszystko śmiga tak jak należy, guziczki w panelu spełniają swoje funkcje ?

qR0ZcgX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pksmlody napisał:

Dzisiaj kolejny nowy, mały modzik na pokładzie.

Fabryczny alarm zawitał w aucie. Panel w drzwiach. Robota oczywiście @kaju Wszystko śmiga tak jak należy, guziczki w panelu spełniają swoje funkcje ?

qR0ZcgX.jpg

Gdzie dorwales panel? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie musiałem go szukać... ? Wszystko miał Karol u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje...

Auto po raz kolejny wróciło z wycieczki do Grodziska Mazowieckiego, gdzie ponownie było w rękach mechaników z Graftech GTS Service. 
d3rFYMu.jpg

Oprócz standardowej wymiany kompletu filtrów + olej z płukanką + na koniec Diesel Spulung, w aucie zostało zrobione (a działo się sporo...):
- Wymiana poduszek silnika ORI;
- Wentylator chłodnicy wymieniony na nowy, o większym napięciu. Stary się prawie że rozpadł...;
- Wymieniony łącznik stabilizatora PP;
- Kompleksowa obsługa klimatyzacji
... i teraz:

Zdecydowałem podjąć się walki z wibracjami, które pojawiały się z tyłu auta, na 4 biegu wzwyż, przy pełnym gazie w zakresie ~1,3k rpm - 2,2k rpm.
Na pierwszy rzut zapadła decyzja o wymianie tylnego dyfra. Dyfer zakupiłem u dużej firmy na allegro handlującej częściami do Audi. Sprzedający zapewniał że to ten model dyfra, będzie na 100% pasował itp itd. I oto:
i5qbWck.jpg
AvWurYV.jpg
Na pierwszy rzut oka widać, że dyfry są inne. I uwaga zaskoczenie... oczywiście nie pasuje ?
Udało się później wyrwać inny dyfer od Audi A8. Po przekładce flansz i małej rzeźbie pasował. Jak się później okazało zbędnie, bo nie była to wina dyfra.

Wał napędowy miał luz i poszedł do kompleksowej naprawy. Został wyważony, wszystkie łożyska zostały wymienione. Różnica niebo a ziemia. Ale to nie był koniec problemów...

Jak się okazało przeguby wewnętrzne i zewnętrzne tył domagały się wymiany. Wpadły nowe. Efekt? Wszystko lata jak należy ?

A więc dodatkowo:
- "Regenracja" wału napędowego;
- Wymiana przegubów wewnętrznych i zewnętrznych tył.

Aktualny przebieg 245 428km. Auto śmiga jak nowe.

Na początku lipca lecę z poprawkami lakierniczymi, a na przełomie lipca/sierpnia auto dostanie pełny detailing ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze reagujesz, trzeba zwalczać wszelkie pierwsze niepokojące objawy bo one później ciągną za soba następne. Ciesz sie teraz jazdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...