Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

popieram Cię w 100%[br]Dopisany: 24 Styczeń 2009, 21:38_________________________________________________mam pytanko odnośnie tego modelu A4 z silnikiem BLB i innych z łańcuszkowym napędem wałków wyrównoważających- gdzie to jest w silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Chętnie dołączyłbym do Waszej akcji-jestem za a nawet przeciw- choć po moich doświadczeniach z serwisami wydaje mi się że panowie w garniturach zrobia wszystko i nic aby zbagatelizować Problem a jeśli już coś to ich prawnicy sa po to by ich problemy nie dotknęły. Jestem na etapie zmiany BMW E-46 2,0 kombi TDi na flagowe A4 lub VW Passat w kombi rok 2005 i po Waszych doświadczeniach z feralnymi łancuszkami zaczynam myśleć o B7 ale z motorem 1,9TDI rok05-06 lub Passatem 2.0 tdi. I stad moje pytanie :czy taki sam problem w/w lańcuszka dotyczy Passatow???? A drugie pytanie co myślicie o modelu A4 B7 z 1.9 05-06 rok??

Sorki moze moje pytania powinny znalezc się w innym dziale tematycznym ale jestem bardzo zainteresowany poznaniem kłopotów w eksploatacji przyszłego auta. Liczę na Waszą pomoc i wiedzę. Pozdrawiam Zawadzkas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stad moje pytanie :czy taki sam problem w/w lańcuszka dotyczy Passatow????

Passaty jako jedyne poprzeczne silniki VW mają te cholerne wałki i łańcuszek. Zmieniono je w 2006 na koła zębate, ale pozostał zabierak pompy. Wałków nie ma np. Octavia 2 z silnikiem BKD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro dzieki , znaczy ten sam "syf" . A co myslisz o motorach 1,9 w B7 D rok 2005-06? Może to jest wyjscie slabszy ale nie tak awaryjny?! Oktawia to jednak nie Audiczka! Może moj osli upór nie doprowadzi mnie do ruiny o rozwodzie nie wspomne. :>

Czekam na Twoja i innych opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy nie porównuje tylko stwierdzam że ten sam koncern zrobił rożne auta a silniki zamontowal ogolnie rzecz biorac z tym samym problemem technicznym?! Po drugie szukam rady jak wyżej już pisałem i proponuje to przeczytać. Dziekuje za odpowiedz i co do sugestii co to za motor 2.0 TDI 170km czy ich nie dotyczy problem z łańcuszkiem??? nie spotkałem w ogole furek 2.0 170 km. moze S line.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy nie porównuje tylko stwierdzam że ten sam koncern zrobił rożne auta a silniki zamontowal ogolnie rzecz biorac z tym samym problemem technicznym?! Po drugie szukam rady jak wyżej już pisałem i proponuje to przeczytać. Dziekuje za odpowiedz i co do sugestii co to za motor 2.0 TDI 170km czy ich nie dotyczy problem z łańcuszkiem??? nie spotkałem w ogole furek 2.0 170 km. moze S line.

Pozdrawiam

załóż swój własny w "zakupie" - jak widzisz ten temat jest dość specyficzny i nie należy dyskutować w nim "co polecacie, żeby zakupił"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba zalożę. Mam też propozycje do tego głównego tematu-może spróbować naglośnic tą sprawe w Mediach typu gazety motoryzacyjne lub TVN TURBO. Przy okazji może i handlarzom ceny by spadły ,nie mówiąc o nieswiadomych przyszłych kupujących do jakich i ja niedawno sie zaliczalem. O bojkocie zakupu chyba nie ma co marzyć. :polew:

Myslę żę można poświęcić trochę czasu bo jak mnie tutaj uswiadomiono temat jest ważki!

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba zalożę. Mam też propozycje do tego głównego tematu-może spróbować naglośnic tą sprawe w Mediach typu gazety motoryzacyjne lub TVN TURBO. Przy okazji może i handlarzom ceny by spadły ,nie mówiąc o nieswiadomych przyszłych kupujących do jakich i ja niedawno sie zaliczalem. O bojkocie zakupu chyba nie ma co marzyć. :polew:

Myslę żę można poświęcić trochę czasu bo jak mnie tutaj uswiadomiono temat jest ważki!

Pozdrawiam Wszystkich.

kolego, podstawa to nie siać paniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zrozumielismy nie porównuje tylko stwierdzam że ten sam koncern zrobił rożne auta a silniki zamontowal ogolnie rzecz biorac z tym samym problemem technicznym?! Po drugie szukam rady jak wyżej już pisałem i proponuje to przeczytać. Dziekuje za odpowiedz i co do sugestii co to za motor 2.0 TDI 170km czy ich nie dotyczy problem z łańcuszkiem??? nie spotkałem w ogole furek 2.0 170 km. moze S line.

Pozdrawiam

Trzeniu jeżdziłeś wypasionym Passatem B6 np. Highline? Osobiście wolałbym go od A4 ze wzgledu na znacznie większe wnętrze, doskonałe prowadzenie i metalowego McPhersona z przodu. Nie popadaj nad Audi w ślepy zachwyt - to fajny wóz ale ma swoje wady.

Co do 1.9 TDI - ma słabszą konstrukcję jak dawne 1.9 TDI 130 KM, ale w zupełności wystarcza jako baza pod modyfikacje rzędu 160-180 KM. Wymieniasz turbinę, dodajesz FMIC, inne turbo, chłodnice oleju z AWX i masz ok 170 KM.

Konstrukcyjnie nie do zajeb.... :evil:

2.0 TDI 140KM w Passacie nie ma problemu łańcuszkowego od pewnych nr nadwozia (3C-6E080 001, 3C-6P065 001) ale nadal wystepuje felerny zabierak pompy oleju. Tak samo jest ze 170 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jaro za odpowiedz wiedza porażajaca!

Co do paniki Panie TK to po jasna chole.... te posty od klubowiczów?? przechodzimy do porzadku dziennego zwijamy zabawki i tutululu. Może moj pomysl byl głupi ale jak trafi to na Pana i z kieszeni zniknie pare zlotych to porozmawiamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro co tam KULCZYK TRADEX ??? dają jakieś oznaki życia ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulczyk Tradex jak na razie milczy i pewnie ma nas tak samo w poważaniu jak miał wcześniej... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulczyk Tradex jak na razie milczy i pewnie ma nas tak samo w poważaniu jak miał wcześniej... :wallbash:

może podjade tam osobiście we wtorek :mysli: podaj mi dokladne sedno sprawy i do kogo się zwrócić na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość sprzed 3 min.

Kulczyk Tradex wypracowało oficjalną odpowiedź. Nie znam jej treści, ponieważ dokąd Zarząd firmy nie podpisze jej, nie poznamy jej oficjalnie.

We wtorek (03.02.2008 r.) poznamy ją wszyscy.

Ciekaw jestem co wymyslili... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umieram z ciekawosci normalnie :rolleyes: bo jestem pewien ze badzie to cos madrego :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...