Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Propozycja zbiorowego zapytania, a poźniej pozwu przeciw Audi


jaro4444

Rekomendowane odpowiedzi

Tez sie pisze na ta akcje. Ja w styczniu musze kupic caly ten zespolk naprawczy i to w serwisie, krzycza sobie za to 4000zl we Wroclawiu. Jak ktos wie gdzie mozna dostac taniej te czesci to prosze dajcie znac dzieki pozdrawiam:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja osobiście działam na dwa fronty - zbieram chętnych do zapytania zbiorowego Audi, a jednocześnie opracowałem metodę rozwiązania problemu wałków wyrównoważających, do której części używane kosztują 200-300 zł. Na razie nie opublikuję jej jeszcze jakiś czas, dokąd nie sprawdzę na własnym samochodzie. Jeśli przyniesie to pozytywny skutek to opublikuję całą dokumentację fotograficzną i opis jak to zrobić.

Nakład pracy przy tej metodzie porównywalny jest z wymianą rozrządu, więc nie ma tragedi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram tą inicjatywę. I jeśli trzeba będzie iść za ciosem to możesz na mnie liczyć. Nic się u mnie nie dzieje złego na tą chwilę, ale licznik bije dalej...

Tez sie pisze na ta akcje. Ja w styczniu musze kupic caly ten zespolk naprawczy i to w serwisie, krzycza sobie za to 4000zl we Wroclawiu. Jak ktos wie gdzie mozna dostac taniej te czesci to prosze dajcie znac dzieki pozdrawiam:wink4:

Kolego jedź do RS Serwis na ul. Szybowcowej i tam zapytaj się ile będzie Cię to kosztować. Firma dobra, a ceny niższe niż w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też nie pomijając to bujanie na jałowym ale to we wszystkich 2.0 ale inicjatywa Jaro4444 jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z wałkami w 2,5tdi..nikt nigdy nie zwracał kasy..i nie będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, tylko proponuję zwróć uwagę że z punktu widzenia techniczengo jest to element zużywający się jak wiele innych może się okazać że jedynym uchybieniem Audi jest nie uwzględnienie wymiany tego elementu w jakimś dłuższym kalendarzu napraw. Wydaje mi się że bez ekspertyzy rzeczoznawcy uznającego winę producenta na konkretnie uszkodzonym egzemplarzu/egzemplarzach trudno coś będzie ruszyć to prawnie. Rzecznik praw konsumenta to chyba dobra droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

ja nie posiadam tego silnika,ale uwazam,ze jesli Wasze samochody są po gwarancji i nic sie z nimi nie stalo(albo stalo),to nie macie prawa do pozywania audi.Wiecie,co kupujecie,poza tym okres ochronny sie juz skonczyl.W moim silniku niby wadą są wałki rozrządu.Kupilem ten samochód z pelną swiadomoscią ew. awarii i nie mam do nikogo pretensji.Wesolych swiąt!Pozdrawiam.

ps:samochód powinno sie kupowac na miarę mozliwości,a więc z zapasem gotówki na ew. awarie(wieksze lub mniejsze),tym bardziej uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą w 100%.

Uważam że nie ma się co kopać z koniem :>

Od początku wydawała mi się ta "akcja" niepotrzebnym zamieszaniem i objawem paniki.

Zamiast pisać że boicie się że silnik się rozleci, niech odezwą się Ci u których ta usterka rzeczywiście wystąpiła...

Jest pare BLBków na forum a jakoś nie przypominam sobie żeby sie komuś to urwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą w 100%.

Uważam że nie ma się co kopać z koniem :>

Od początku wydawała mi się ta "akcja" niepotrzebnym zamieszaniem i objawem paniki.

Zamiast pisać że boicie się że silnik się rozleci, niech odezwą się Ci u których ta usterka rzeczywiście wystąpiła...

Jest pare BLBków na forum a jakoś nie przypominam sobie żeby sie komuś to urwało.

wg mnie racja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z wałkami w 2,5tdi..nikt nigdy nie zwracał kasy..i nie będzie..

A czy ktoś wogóle zwracał się do Audi z takim pozwem? znaczy zapytaniem? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przedmówcą w 100%.

Uważam że nie ma się co kopać z koniem :>

Od początku wydawała mi się ta "akcja" niepotrzebnym zamieszaniem i objawem paniki.

Zamiast pisać że boicie się że silnik się rozleci, niech odezwą się Ci u których ta usterka rzeczywiście wystąpiła...

Jest pare BLBków na forum a jakoś nie przypominam sobie żeby sie komuś to urwało.

Też jestem ciekaw ile jest osób które by miały jakieś większe problemy z tym związane. Podobnie jak z zabierakiem (napęd pompy olejowej) jak dotychczas tylko jedna osoba na forum audiklub.pl napisała o poważnej awarii i podała że przyczyną było zużycie zabieraka. Ja jako drugi na forum wklejiłem foty zabieraka po przebiegu 157kkm i szczerze zużycie było minimalne. A gdzie reszta osób co takowy zabierak wymieniała?? Niech też ktoś wstawi jak ten zabierak u niego wyglądał i po jakim przebiegu. Bo według mnie to tylko sianie paniki..

Co do pozwu przeciw Audi to mam mieszane uczucia ale z tego co pamiętam pierwsze Audi TT miały wadę w konstrukcji tylnej belki i Audi przeprowadziło akcję wymiany tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozwu przeciw Audi to mam mieszane uczucia ale z tego co pamiętam pierwsze Audi TT miały wadę w konstrukcji tylnej belki i Audi przeprowadziło akcję wymiany tego.

audi tuszowalo sprawe skandalicznie zlego prowadzenia sie TTki dopoki nie zabil sie taki autem bardzo znany dziennikarz motoryzacyjny... wtedy nagle WSPANIALOMYSLNIE zrobili akcje serwisowa.. wiec dopoki silnik nie wybuchnie na jakiejs powaznej imprezie i nie zostanie opisane w gazetach w sposob mogacy zaszkodzic wizerunkowi marki to na bank nic nie wygracie..

ale moze zamiast pisac pozwy to lepiej zainteresowac troche media. czest firma odpuszcza jak sie robi za glosno bo nie po to wydaja setki milionow na promocje zeby takie pierdoly niszczyly im renome.

nie widze szansy powodzeniaale popieram akcje. za czesto koncerny traktuja nas jak idiotow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...