Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna praca silnika


mordencja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.mam problem z silnikiem przy odpalaniu np po nocce,na zimnym silniku jest dziwny dźwięk taki jakby terkotał/brzdeczal tak przez 2-3 sek i potem ok już jest. Co to moze byc?

Poniżej nagranie

Audi A4, 1.8 T, 2001

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wyglada to tak jakby jeszcze rozrusznik byl zazebiony. Albo za dlugo trzymasz przy uruchamianiu( co wykluczam jesli nie jestes poczatkujacym kierowca) albo cos nie rozlacza rozrusznika po puszczeniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie napinacz łańcucha. Zauważ, że po odpaleniu jest chwilowa pauza i dopiero wychodzi taki zgrzyt. Napinacz gdy jest walnięty to sygnalizuje grzechotem od samego startu. Przerabiałem to w dwóch swoich samochodach z tym silnikiem. Nigdy nie było takiej przerwy po odpaleniu zanim zaczęło rzęzić. Ale oczywiście mogę się mylić. Oby nie bo to ładny wydatek.

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo tak jest od poczatku jak odpalam za dobrze na tym filmiku nie slychac.jeden kolega tez mi podpowiadal ze to moze byc ten lancuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to brzmi jak lancuch ale po obejrzeniu filmu to jak wrozyc z fusow. Trzeba na zywo posluchac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzic czy to rzeczywiscie łańcuch, to nachylic sie z tylu silnika za pokrywą i nasłuchiwać czy dzwięk jest z tamtąd mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ALT napinacz oraz łańcuszek wymieniłem wraz z rozrządem. Pomimo, że nie hałasował. Tak mi zalecili w serwisie albo mnie po prostu naciągnęli. U Ciebie to już nie przelewki trzeba działać szybko.Najgorszy jest koszt napinacza i to że nie kupisz zamiennika. U mnie było to 850zł.. Łańcuszek to chyba dalsze 200zł .no i oczywście robocizna. U mnie cały rozrząd kosztował 2000zł - poza ASO.

Edytowane przez Ddarecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sam napinacz łańcucha + łańcuch + uszczelki + robocizna wyszło 1500zł. Koszmarny wydatek. Bolało przez 2 miesiące :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś zamienniki po 500 zł ale ile to wytrzyma tego nikt nie wie :/ miałem wcześniej a6 c5 2.4 benzynę i tam też są te wspaniałe napinacze tyle że dwa heh

Wyslane z mojego LG G4 przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc ten napinacz pierw mechanik wsadził zamiennik niemieckiej produkcji. 800zł w intercarsie... I dosłownie po samym odpaleniu wy***przył check a w nim błąd z nieprawidłowymi fazami rozrządu. Napinacz poszedł do reklamacji a biedny mechanik na gwarancji musiał znowu wymieniać napinacz. Tym razem wsadził jakiś włoski napinacz minimalnie droższy i cud miód malina jak narazie. Z opinii ludzi i mechaników którzy go montowali mają bardzo dobre zdanie o nim. Jakość i wytrzymałość porównywalna do oryginału.

Także taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem napinacz firmy Vaico i zapłaciłem ok 850 zł z fazatorem. Mam teraz spokój z grzechotaniem na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Zrobione już ok 3 tkm na wspomnianym napinaczu i zero problemów.

Jak na mój słuch to zgrzytanie jest wywołane wyeksponowanym napinaczem przy rozruchu

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie mnie zdoloawliscie panowie :(

Najpierw znajdź fachowca co faktycznie zdiagnozuje problem. Forum wskazuje Ci prawdopodobną przyczynę tego co opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...