Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Problemy jaki wybrać silnik 2.0 ?


mlody783

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam obecnie b6 AWX ale przymierzam sie do zmiany na B7 2.0 TDI - 140 (2005 lub 2006 rok)

tylko że po tym jak poczytałem opinie na forum na temat silników w b7

to mocno sie zastanawiam nad zmianą

jezeli mozecie napiszcie swoje opinie i ewentualnie jakie silniki 2.0 140 polecacie

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma sensu taka zamiana.

B6 i B7 to prawie to samo w srodku

140 a 131 to tez mala roznica.

Jak juz brac B7 w dieslu, to ten 3.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys benzynke i juz nie chce

też miałem benzynę i też nie chcę, a po drugie - tak jak zostało to już wcześniej napisane - swoją argumentację odnośnie swoich propozycji przemyślcie też pod kątem finansowym.... jak to się mówi "papier wszystko przyjmie..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

mam od roku b7 Z 2.0 DIESEL i przejechalem 40tys km po dunsko -niemieckich autostradach zawsze powyzej 140km na godzine i bez zadnych klopotow .odpokac ,auto kupilem od firmy niemieckiej z pelnym kompletem dokumentow .

jak narazie to drgawki silnika male na wolnych obrotach po wizycie u doktora powiedzial poprawimy program i ok .ale w niczym to nie przeszkadza ,silnik oszczedny i wmiare zrywny ale wolalbym 3.0 diesel -ze wzglendu ze szybciej bylbym w domu na wekend

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo to wszystkie modele 2005,2006 i 2007 nie jestem pewiem maja zabierak pompy oleju,po 2006r zmieniono naped pompy oleju z lancucha na kola poczytajcie o b7 2.0 bo jest tego od...i jeszcze troche auta chyba BLB na poczatku 2005 mialy wady mater.glowic tzn.pekaly,ze wszystkich watkow mozna zlozyc epopeje wiec czytajcie...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 TDI o kodzie BLB z 2005 r. ma na pewno złe rozwiązanie napędu wałków wyrównoważających z napędem pompy olejowej.Nie naprawienie tego kończy się żle dla silnika.Poczytaj sobie ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_propozycja_zbiorowego_zapytania_a_pozniej_pozwu_przeciw_audi-t57849.0.html po przeczytaniu będziesz miał jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof4101997 unikaj rocznikiw 2005 w szczegolnosci BLB i mlodych 2006 , koncowka rocznikow 2006 ma juz poprawionych pare rzeczy.Wszystkie jedank maja zabierak i walki z ta roznica ze te pozniejsze roczniki maja naped walkow na kola zebate a nie nanieszczesny lancuch.

Najlepiej kupic roczniki 2007 i 2008

Po moich doswiadczeniach silnika BLB wogole bym nie bral pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam silnik BGB TFSI. Bardzo przyjemny silnik , elastyczny prawie 300 Nm momentu obrotowego, żadnego klekotu jak w dieslach. Ciągnie spokojnie do 6000 i nie zdycha. Trochę więcej pali, ale nie mam takich problemów jak dieslem w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam silnik BGB TFSI. Bardzo przyjemny silnik , elastyczny prawie 300 Nm momentu obrotowego, żadnego klekotu jak w dieslach. Ciągnie spokojnie do 6000 i nie zdycha. Trochę więcej pali, ale nie mam takich problemów jak dieslem w zimie.

hehe

Ale lipa 300 Nm to ja w moim poczciwym starym AJM mam 285 Nm i nie musze go kręcić do 6000 by go osiągną.

Ale poracha. Szkoda słów.

A wracając do tematu to ja dla świętego spokoju w B7 zapodał bym nadal 1.9 115 km i jak Ci mało to jakiś delikatny programik mu wgrał i bys miał swiety spokój. I byś wszystkie 2.0 łykał az miło bez obaw ze sie coś wysra.

Tak jak koledzy mówią BLB złom i nigdy tego nie nabywaj a reszta jak sie trafi.

Powodzenia.

ZC

P.S. Sam sie przymierzam do B7 i zrezygnowałem z silnika 2.0 i chyba bede szukał z 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...