Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 1.8T Q/ S4 look/ Shadow line/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300


Rob@k

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, takexlife napisał:

Możesz napisać czy po wbiciu wstecznego pojawia się efekt zakłóceń fal radiowych?

PS: Dziwnie zacytowało ofc chodzi mi o żarówki wstecznego od Promotora

Są zakłócenia. Też miałem od niego, ale mi w niczym to nie przeszkadzało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są zakłócenia ale jak napisał @Gremlin0209nie przeszkadza to. I tak skupiam się na tym co zamną jest niż na słuchaniu radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rob@k napisał:

Tak są zakłócenia ale jak napisał @Gremlin0209nie przeszkadza to. I tak skupiam się na tym co zamną jest niż na słuchaniu radia. 

A nie zaobserwowałeś pogorszenia odbioru fal radiowych przy normalnej jeździe? @Rob@k @Gremlin0209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, takexlife napisał:

A nie zaobserwowałeś pogorszenia odbioru fal radiowych przy normalnej jeździe? @Rob@k @Gremlin0209

Po zrzuceniu wstecznego wszystko wracało do normy, nie zauwazylem, żeby radio gorzej odbierało ?

Edytowane przez Gremlin0209
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego fajnie sobie zrobić wyciszenie na wstecznym i po problemie ?

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamil-vag napisał:

Dlatego fajnie sobie zrobić wyciszenie na wstecznym i po problemie ?

Kamil a jak to przekodować żeby radio się wyciszało na wstecznym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dołożyć przekaźnik z diodą, na zasilanie cewki dajesz plus ze wstecznego, kiedy złapie cewka ma podać masę na radio w pin MUTE, ot cała filozofia, mam i fajna funkcja, lepiej słychać pdc, jakoś mi w ogóle łatwiej się skupić... 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamil-vag napisał:

Trzeba dołożyć przekaźnik z diodą, na zasilanie cewki dajesz plus ze wstecznego, kiedy złapie cewka ma podać masę na radio w pin MUTE, ot cała filozofia, mam i fajna funkcja, lepiej słychać pdc, jakoś mi w ogóle łatwiej się skupić... 

No właśnie denerwujące to jest, że słabo słychać pdc. Czy mógł byś chociaż odręcznie przysłać na priv schemat tego podłączenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz przekaźnik 12v samochodowy, diodę i podpinasz według tego:

86 - żarówka wstecznego +12V

85 - masa

30 - masa

87 - wyjście na MUTE

Pomiędzy 85 a 86 dodatkowo dioda 1N4004 lub 1N4007 lub 1N4148 (katodą [kreską] do 86)

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Kupujesz przekaźnik 12v samochodowy, diodę i podpinasz według tego:

86 - żarówka wstecznego +12V

85 - masa

30 - masa

87 - wyjście na MUTE

Pomiędzy 85 a 86 dodatkowo dioda 1N4004 lub 1N4007 lub 1N4148 (katodą [kreską] do 86)

Podziękował:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rob@k @Gremlin0209 @kamil-vag Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Bardziej jest to kwestia mojego charakteru i nie lubię rozwiązań pośrednich czyt. przez chwilę mogę zastosować niekompletne rozwiązanie ale docelowo wszystko musi działać poprawnie... dodatkowo świadomość, że coś jest "nie tak" nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, takexlife napisał:

@Rob@k @Gremlin0209 @kamil-vag Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Bardziej jest to kwestia mojego charakteru i nie lubię rozwiązań pośrednich czyt. przez chwilę mogę zastosować niekompletne rozwiązanie ale docelowo wszystko musi działać poprawnie... dodatkowo świadomość, że coś jest "nie tak" nie pomaga.

Po zamontowaniu tych wstecznych i zobaczeniu efektu myślę że byłbyś w stanie przymknąć na to oko :D 

 przy przyciemnionych lampach i szybach daje tyle światła ze głowa mała teraz można cofać z przyjemnością i widać super :) 

ja radia nie słucham więc nawet nie wiedziałem ze dają szumy :D ale fakt są , przerzuć się na bt aux albo sd :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, raaf napisał:

Po zamontowaniu tych wstecznych i zobaczeniu efektu myślę że byłbyś w stanie przymknąć na to oko :D 

 przy przyciemnionych lampach i szybach daje tyle światła ze głowa mała teraz można cofać z przyjemnością i widać super :) 

ja radia nie słucham więc nawet nie wiedziałem ze dają szumy :D ale fakt są , przerzuć się na bt aux albo sd :D 

One już siedzą na aucie ^_^ dlatego pytałem czy ktoś zauważył osłabienie fal radiowych przy normalnej jeździe - o cofaniu to nawet nie wspominam. U mnie radio od czasu do czasu odpalę, stąd moje pytanie i próba rozwiązanie tego problemu - wstępnie na wiosnę myślę o zamontowaniu filtra przeciwzakłóceniowego za lampą
I fakt dają ognia - lepiej niż niejedne
lampy z przodu ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie są zasilone to jak mają zakłócać? Sprawdź lepiej czy nie masz błędów od diversity czy coś w radiu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamil-vag napisał:

No jak nie są zasilone to jak mają zakłócać? Sprawdź lepiej czy nie masz błędów od diversity czy coś w radiu... 

Problem się pojawia w momencie założenia ledów - jak założę normalną żarówkę brak jakichkolwiek zakłóceń
Z błędami sprawdzę jutro - ostatnim razem jak skanowałem nie działo się nic niepokojącego, dzięki Kamil za radę
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadszedł ten czas. Powoli gromadzę graty do kompleksowego przeglądu pieca. Na razie cały układ klimatyzacji do wymiany, poduszki silnika i skrzyni, oleje w skrzyni i dyfrze. Reszta wyjdzie w trakcie roboty. 

IMG_20210130_154140.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 20:06, Rob@k napisał:

No i nadszedł ten czas. Powoli gromadzę graty do kompleksowego przeglądu pieca. Na razie cały układ klimatyzacji do wymiany, poduszki silnika i skrzyni, oleje w skrzyni i dyfrze. Reszta wyjdzie w trakcie roboty. 

IMG_20210130_154140.jpg

do skrzyni a do dyfra i już o innym oznaczeniu trzeba lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mlody22122 napisał:

do skrzyni a do dyfra i już o innym oznaczeniu trzeba lać?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totarl zając i do mnie. Po miesiącach poszukiwań udało się kupić kompletny i w niezłym stanie tunel USA :banan:

IMG_20210402_191717.jpg

IMG_20210402_191728.jpg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...