Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9TDI AWX] Katalizator won, downpipe z aluminium?


damkop

Rekomendowane odpowiedzi

wywaliłem swojego kata z BKE i wstawiłem Gruchota;)

zmiany jakie odczułem

-dużo głośniejsze turbo(mi to nie przeszkadza żona twierdzi że coś sie popsuło;)

-inne dźwieki na tym samym poziomie

-silnik szybciej schodzi z obrotów

-wzrostu mocy nie odczułem, ale autko tak jakby zrobiło się lżejsze,czuć że oddycha

-dymienie na tym samym poziomie, ale mam zdrową motorownie(tak uważam;)

-spalanie?chwilowe jakby spadło, zobaczymy na litrażowaniu ale raczej bez znaczącej różnicy

minusów narazie brak

puenta moja jest taka, kat był jeszcze w dobrym stanie i spełniał swoją role.

nowy zamiennik + uszczelki i wysyłka 245, stary poszedł za 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam to

http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-19tdi-awx-avf-avb-i6576334739.html#thumb/1

Dwa lata już mam i jak nowy :P

A co do katalizatora to radzę sprzedać go w całości miej zabawy i większa kasa wiem z doświadczenia .

Zmiany po wymianie dokładnie takie jak powyżej (michcio1985)

Edytowane przez Czikita01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary poszedł za 300

Kurde u mnie nie chcą dawać więcej jak 120 za ten katalizator

Też na dniach montuję zestawik od Gruchota lecz mam dylemat bo zamówiłem taki http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-19tdi-100-130-hp-200i-i6593604877.html?snapshot=MjAxNi0xMS0xMFQxMjoyMToyM1o7YnV5ZXI7ZTcxZmU4NjA5YTc0OTQ5NjQ2ODE4NmM2ODM0MmU4NGYzNjk4ZmYzZGRhZDAwY2FmMjIwMTgyYjk4YzRmYTViOA==

a on wydaje się krótszy od tego http://allegro.pl/katalizator-tlumik-audi-a4-19tdi-awx-avf-avb-i6576334739.html#thumb/1 i teraz nie wiem czy nie zrobiłem babola w zamówieniu :kwasny:

zamiennik z drugiej aukcji również jest dopasowany do silnika AWX - sprawdzone bo zamontowane.

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci kolegi MemberA4 miałem mozliwosc wykonania sobie szablonu do wyspawania takiego Downpipe z kwasoweczki.

dzieki wielkie.

Edytowane przez bartez80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki uprzejmosci kolegi MemberA4 miałem mozliwosc wykonania sobie szablonu do wyspawania takiego Downpipe z kwasoweczki.

dzieki wielkie.

:thumbup1:

oby jak najwięcej się sprzedało :)

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W avf masz jakąś sondę? To jest klekot przecież...... Tam nie ma żadnej sondy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ale stoję przed wyborem DP do AVF i chciałem spytać czy ktoś poleca od gruchota 55mm dp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Audi a4 b7 1.9 tdi kod silnika: BKE, będę wymieniał zmienna geometrię bo moja się już zacina, mam kupioną nową i przy okazji chcę usunąć katalizator i wstawić downpipe kupionego na internecie gotowego, moje pytanie jaki wybrać głównie chodzi mi jakiej średnicy f50 czy f55 czy f60? W ogóle co mi da większy a co mi da mniejszy downpipe chodzi mi o średnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa średnica - lżej dla wydechu. 
Ja włożyłem od gruchota 55mm do AVF, oryginalny był 50 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem ciekawe czy u mnie też jest 50 to bym też włożył większy a tak to nie wiem, a mam jeszcze pytanie jak będę wyciągał turbinę to potrzeba jakiś specjalne klucze (przerabiać klucze pod wyciągniecie turbo) chodzi mi o specjalnie gięte czy nie zamówić bo tak patrzyłem na dojście do śrub turbo -> kolektor wydechowy to jedna jest tak schowana że będzie graniczyć z cudem żeby to jeszcze odkręcić wiadomo pewnie zapieczona :) A do tego jeszcze nie wiem czy nie będzie potrzeba demontażu chłodniczki spalin bo też jest blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz w ogóle ściągać turbo, fakt że dostęp do tej od strony kolektora jest pedalski ale da się, płaski klucz i bardzo małe ruchy, polecam obracać klucz wokół własne osi płaski-płaski.
Spytaj sprzedawcy, jeśli jest do BKE 55 czy 60 to śmiało brałbym większą średnicę. Jeśli jest oryginalna nakrętka miedziowana to nie bój się, nie będzie zapieczona. Ogólnie to polecam kupić nowe miedziowane nakrętki, chyba że w zestawie z DP będzie ( u mnie nie było - koszt niewielki a spokój ).

84068579_IMG_20220617_130936(1).jpg.a7775a5f0075d6a0ff946a65207aeda9.jpgIMG_20220723_200452.jpg.37c9c4eebb8829758b99fefcc4f878bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivanek jakie odczucia po wymianie?

oraz co skłonilo Cie do wymiany?

mam AWX i tez chce zrobic taki zabieg w moim aucie bo mam starsznego mula do 2000 obrotow na kazdym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kubabkb napisał:

@Ivanek jakie odczucia po wymianie?

oraz co skłonilo Cie do wymiany?

mam AWX i tez chce zrobic taki zabieg w moim aucie bo mam starsznego mula do 2000 obrotow na kazdym biegu.

Dźwięk troszkę inny, totalnie nie mam żadnej sowy jeśli chodzi o wnętrze czy z zewnątrz samochodu (całe szczęście), reakcja na gaz raczej taka sama - u mnie powyżej 1500rpm każde muśnięcie gazu jest jak w wolnossącym silniku, natychmiastowo wyrywa do przodu.

Odelżenie wydechu i pójście w pełen przelot.
Przegoń bydlaka. Ogólnie jak pisałem to polecam iść w większą średnicę, 55mm będzie naprawdę ok.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegonilem go juz kilkakrotnie, pomaga na troche. Nie mam juz pomyslow co moze powodowac takiego mula do 2tys obrotow( zostal jedynie katalizator do sprawdzenia). Turbo nowe, wtryski regenerowane, caly uklad podcisnienia wymieniony lacznie z zaworkami, egr nowy wahler. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie regenerowane, stare trurbo wymienione bylo poniewaz byla zasyfiona geometria i niechcialo mi sie jej czyscic.

Ale w kwestii slabego dolu nic sie nie zmienilo po wymianie. Dalej zachowuje sie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubabkb napisał:

Oczywiscie regenerowane, stare trurbo wymienione bylo poniewaz byla zasyfiona geometria i niechcialo mi sie jej czyscic.

Ale w kwestii slabego dolu nic sie nie zmienilo po wymianie. Dalej zachowuje sie tak samo.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to regulacja sztangi, regeneracja ma to do siebie, że często jest to ustawione z d*py i tak to potem wygląda. Ciesz się że przy 2000 wstaje, niektórym następuje to przy 2700

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...