Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie, silnik AJM


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Na pełnym baku zrobiłem 670km i zaświeciła się rezerwa. Wcześniej już podejrzewałem, że coś pali za dużo, bo zaraz po zatankowaniu po sam korek, dosłownie, po przejechaniu 2 km wskazówka z poziomu paliwa spada o dobre 5l. Wcześniej zrobiłem na pełnym baku ok 850km, ale po podjechaniu na stacje w celu zatankowania, znowu do pełna to okazało sie, że w baku jest jeszcze 10l, a wskazówka z paliwa dosłownie leżała.

Nie kopci jak lokomotywa, nie butuje go jak jakiś dzieciak co ledwo auto dostał, trasy krótkie, po nie zakorkowanym, małym mieście (40%) reszta do wsi oddalonej o 6km. Czy jedyne wyjście to wymiana pływaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób VAGiem test wskazówek zegara i zobacz czy poprawnie zachowuje się wskazówka od paliwa...

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka poziomu paliwa steruje kontrolką rezerwy? Jeżeli to wina wskazówki to jak to naprawić? Wymienić całą konsole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instruments - Outpout Test i zobacz czy idzie od 0 do full i potem zatrzymuje się na środku - sprawdzisz działanie zegarów - jak to będzie OK to trzeba by dobrać się do pływaka. Nie wiesz czy zegary VDO czy Jaeger ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ogóle auto mnie zaskoczyło : na postoju kontrolka z rezerwy świeciła i gasła, a wskaźnik poziomu paliwa skakał jakby miał dość duże przepięcia. Myślałem że tak się dzieje jak w baku jest już susza, ale po zatankowaniu znowu po sam korek wlazło 55,7l, czyli w baku było jeszcze 7l paliwa. Przymierzam się do kupna nowego pływaka, ale wcześniej wpadnę do kumpla i sprawdzimy te zegary VAGiem

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...