Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zadiagnozowane przez MAESTRA


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Wszystkim :)

Panowie, Majster ostatnio wymieniał mi łożysko od wiskozy, zauważył, że jakieś dźwięki wydobywają się z łożyska alternatora, i jeszcze mówił, że napinacz paska klinowego będzie za jakiś czas do wymiany bo też świszczy już delikatnie. Czy to jest coś poważnego? Jakie konsekwencje mnie czekają jak coś strzeli po drodze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore wydatki jak altek stanie brak ładowania co za tym idzie za daleko nie pojedziesz, dodatkowo zerwie pasek i może sporo uszkodzić jak się wkręci w koła. Podobnie ma się to do napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja powtarzam tylko słowa mechanika, czyli napinacz zostawić w spokoju i brać się za rolkę?

No właśnie chodziło mi o łożysko/sprzęgło alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło alternatora? :huh:

Ma ktoś zdjęcie takiego sprzęgła?

A tak dla ciekawości -popryskaj wodą czy plakiem pasek od osprzętu. Jak nastanie cisza to wiadomo co "świszczy".

Edytowane przez pulpecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW mi pisałeś? Hmmm....poszukam, jeżeli tak to pardonsik, że przeoczyłem.

Z tym "nasmarowaniem" doraźnym paska to serio piszę. Łatwa metoda na wyeliminowanie podstawy i oszczędzenie sobie czasem wielu wydatków zbędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię, by miał tą wydumkę, wolne koło alternatora, u siebie. W kilku ADR-ach w jakich dotykałem alternatora nie było tego dziadostwa -może montują czasem(na szczęście u mnie nie ma). Żadna filozofia sprawdzić -alternator jest na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T jest na bank, w B6 kazdy silnik ma sprzegiełko począwszy od 1.6. W B5 wszystkie diesle mają sprzegiełko oprócz 1Z.

Z tego co zauważyłem na podstawie 1Z jeśli nie ma sprzegiełka to szybciej pada napinacz i sam alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...