Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyłączenie systemu start stop w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Skoro nawet inżynierowie twierdzą, że start/stop nie jest przyjazny dla silnika, źródło nie jest naukowe, ale po obejrzeniu wielu filmów, facet wydaje się godny zaufania), to może warto pozbyć się tego wynalazku.

 

 

Czy można w A4 B9, w prosty sposób permanentnie wyłączyć system start/stop? Czy można zrobić to w prosty sposób, czy trzeba odwiedzić ASO? Czy w ogóle w ASO dadzą się na coś takiego namówić w nowym aucie na gwarancji?

Opublikowano
  • Autor

ASO takich rzeczy nie robi :wink:

Myślałem, że takie czasy, że za pieniądze wszystko robią :wink:

Opublikowano

O ile mi wiadomo w Niemczech wylaczaja w ASO, ale musisz dodatkowo zaplacic za nowa homologacje i dokumenty rejestracyjne, i podniosa Ci podatek Kfz. Wszystko dlatego, ze fabryczne dane o emisji CO2 zakladaja, ze uzywasz tego systemu. Co rowna sie temu, ze na 100 km iles tam razy gasnie Ci silnik i nie emitujesz CO2 = placisz nizszy podatek.

Takie wytlumaczenie otrzymalem w swoim salonie przy kompletowaniu zamowienia :)

Opublikowano
  • Autor

O ile mi wiadomo w Niemczech wylaczaja w ASO, ale musisz dodatkowo zaplacic za nowa homologacje i dokumenty rejestracyjne, i podniosa Ci podatek Kfz. Wszystko dlatego, ze fabryczne dane o emisji CO2 zakladaja, ze uzywasz tego systemu. Co rowna sie temu, ze na 100 km iles tam razy gasnie Ci silnik i nie emitujesz CO2 = placisz nizszy podatek.

Takie wytlumaczenie otrzymalem w swoim salonie przy kompletowaniu zamowienia :)

Niedługo ci fałszywi ekolodzy udławią się tym CO2. Kiedy wreszcie zrozumieją, że to, co na papierze ma się nijak do rzeczywistości.

W takim razie niemieckie ASO na pewno odpada. Popytam w Polskich ASO i u niezależnych mechaników. Wyłączenia start/stopu i tak nikt nie sprawdzi, a szkoda silnika.

Jak się okazuje, dla Q5 się da: http://www.myaudiq5.com/index.php/topic/15529-permanently-turn-off-start-stop/page__view__findpost__p__269242

Ciekawostka: nie trzeba start/stopu wyłączać, można ustawić zapamiętywanie ostatniego ustawienia po wyłączeniu silnika.

Opublikowano

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

Opublikowano
  • Autor

Kolejna cegiełka na temat start-stop:

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Opublikowano
  • Autor

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Jakieś szczegóły? Jak lub gdzie (u kogo)?

Opublikowano

Patrzysz na stare Q5, pod karoserią to samo co A4/A5 - i na forum jest tego opis.

Ale to zupełnie inna platforma.

S&S mozna wylaczyc bez problemu w B9.

Jakieś szczegóły? Jak lub gdzie (u kogo)?

Osoba posiadajaca VCP zrobi bez problemu.

Opublikowano

Czyli już podpatrzyli ;)

Opublikowano

Czyli już podpatrzyli ;)

ORI VCDS bez problemu mozna to zrobic

wszystko jest w adaptacjach :hi:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czyli już podpatrzyli ;)

ORI VCDS bez problemu mozna to zrobic

wszystko jest w adaptacjach :hi:

A czym się różni ori od klona w najnowszej wersji (16.8.4)?
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Dnia 30.11.2016 o 09:13, mateoosh napisał:

Osoba posiadajaca VCP zrobi bez problemu.

Cześć,

Mam Vag Can Pro + K ale czekam na nową kartę klucza. Niestety na starej karcie, fejs w wersji 01 nie czytał wszystkich sterowników w nowym Q7 II 4M.

@mateoosh, czy w VCP jest na to gotowa procedura OCF czy trzeba kodować samemu a jeśli tak to gdzie, w Silniku czy Gateway?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

Czy ktoś z kolegów zna kodowanie ( mam VCPro ) do B9/Q7 aby zostało zapamiętane na stałe wyłączenie systemu s/s oraz aby odwrócić tryb włączenia diody na przycisku.

Chodzi o to aby po odpaleniu auta komputer pamiętał, że s/s jest wyłączony i jednocześnie dioda nie świeciła się przy wyłączonym s/s a zapalała się dopiero po ewentualnym manualnym włączenie s/s.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Hej, 

Znalazlem tylko info (sam nie testowałem) o możliwości wyłaczenia S/S przy działania nawiewu/ogrzewania foteli. 

Procedura:

W sterowniku klimy:  System 08 (Air condition A/C)
Nastepnie w adaptacjach wybieramy A/C_comfort_paramter_for_start/stop_function
Zmieniamy wartość z 5 na 0(zero)

 

Jeżlei ktos ma info jak odwrócić działanie przycisku lub w inny sposób wyłaczyć S/S to mylśle, że warto to tutaj wrzucić.

Opublikowano

Podobno nie można zmienić działania przycisku (po co?) ale można wyłączyć całkowicie co zresztą zrobiłem i znowu cieszę się jazdą bez tego bezsensownego pamiętania cały czas o tym żeby s/s wyłączać zaraz po uruchomieniu silnika. Tak mnie to denerwowało, że dopiero teraz jak już tego nie mam dopiero sobie to uwiadomiłem. Polecam bo dziadostwo strasznie przeszkadza. A ogólnie zrobione w 25 sekund.

Opublikowano

witam. we wtorek staje się szczęśliwym posiadaczem A4 B9 i mam pytanie w jaki sposób wyłączyć ten start/stop.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.