Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi q5 kolejna sztuka do modzenia


peter22

Rekomendowane odpowiedzi

Super to wyszło,  taki rarytas można powiedzieć. Jeszcze podufitka w alkantarze i będzie już całkiem przyjemnie w środku. :D często w pracy sq5 widzę właśnie z alkantara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna na oku ale przy zmianie z jasnej na ciemna trzeba rozbebeszać solardach żeby podmienić rolete na czarna. 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje małej pomocy w wyborze i doradzeniu dalszej drogi . Miałem małą przygodę parkingową , kobietka cofając uszkodziła mi zderzak , grill i radar aktywnego tempomatu. 

Zderzak do wymiany , grill też radar również. 

W związku z powyższym zastanawiam się czy nie zmienić zderzaka na inny . zmiana na lifta bardzo kosztowna bo do zmiany maska lampy zderzak grill . A jak zmieniać to na sq5 bo tył już mam z sq5 

Wpadł pomysł na takie coś 

 

audi rsq5.jpg

audi rsq5.1.jpg

audi rsq5.2.jxr

 

tu też do wymiany maska lampy mogą pozostać stare . 

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra okazja żeby zrobić lifta. Jednak on w Q5 robi mega robotę. Kasa na pewno będzie sporo wyższa niż ten zestaw co pokazałeś, ale jak planujesz pojeździć trochę dłużej to będzie bardziej cieszyło oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie na lifta ma sens ale ten zderzak co pokazałeś to trochę słaby, do golfa 3 to owszem ale q5 i takie maniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co powie firma ubezpieczeniowa . Jutro pisze odwołanie. To ze zaniżyli koszty robocizny ok zawsze to robią ale jak podają mi nr części i cenę z serwisu zaniżona to to nie jest do przyjęcie. Np za zderzak napisali 1700 zł aso 2700zł , radar napisali 5900 w aso jest 9080 zł . Czyli na szybko licząc 4000 zł noe liczę jeszcze innych drobnych plastyków. Do odwołania dołączę kwit z serwisu z podanymi nr części oraz cenami prawdziwymi w ASO. Jak to nie pomoże to do sądu i wtedy już po całości nawet za zaniżona robociznę i koszty materiałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od niedawna stalem sie posiadaczem Q5 z 2016 roku niestety bez S-line.  Jako ze przedni zderzak jest do wymiany to wpadl pomysl na zmiane na S-line. I mam do Was kilka pytan:

1. Zderzak od S-line pasuje bez zadnych przerobek? Czy zderzak od SQ5 jest taki sam jak S-line ewentualnie roznica w grilu? I czy gril od SQ5 psuje do zderzaka S-line?

2. Kratki w zderzak i halogeny tez musza byc wymienione na S-line/ SQ5 ?

3. W zderzaku S-line/ SQ5 w innych miejsach sa czujniki PDC. Czy wszystko bedzie dzialalo ok jak czujniki wyladuja w innym miejscu niz byly oryginalnie?

4. Czy zaslepki od spryskow sa inne w S-line/ SQ5 ?

5. Czy tylny zderzak S-line/ SQ5 od zyklego rozni sie tylko dyfuzorem czy trzeba zmieniac caly zderzak? I jak jest z tymi swiatlami w zderzaku pasuja od zwyklego do S-line/SQ5?

 

Z gory dziekuje za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem w polofcie to zderzak s-line z grillem s-line jeśli ma czujniki na przodzie to ma te czujniki zamontowane w innym miejscu niż sq5 . S-line ma w grillu a sq5 w zderzaku. Jeśli chcesz zmieniać zderzaki na s-line /sq5 do do wymiany w całości przód i tył . Gdybys miał s-line na tyle to do zmiany tylko dokładał zderzaka na sq5 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2019 o 11:43, peter22 napisał:

 zmiana na lifta bardzo kosztowna bo do zmiany maska lampy zderzak grill . A jak zmieniać to na sq5 bo tył już mam z sq5 

Wpadł pomysł na takie coś 

 

 

 

audi rsq5.2.jxr9 kB · 4 pobrania

 

tu też do wymiany maska lampy mogą pozostać stare . 

Jesteś pewny że trzeba wymieniać błotniki maske ? W nowym temacie z q5 ktoś opisuje że same lampy plus slizgi bez potrzeby wymiany maski błotnikow czy zderzaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki są te same , zauważ ze w polifcie grill ma skosy a w przedlifcie jest zaokraglony. Można zmienić same lampy z polifta do przedlifta bez problemu . Problem mamy wtedy jeśli chcesz wsadzić zderzak np od sq5 do przedlifta . Maska nie będzie odpowiednio przylegała ponieważ tu masz zaokrąglone a tam skosy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20191009_080601.jpg

Aaa już czaję , ostatnio sporo q5 sq5 robię, był moment że same a5ki szły a teraz Q5 heh. Trochę się ostatnio tematem zainteresowałem bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciekPL napisał:

20191009_080601.jpg

Aaa już czaję , ostatnio sporo q5 sq5 robię, był moment że same a5ki szły a teraz Q5 heh. Trochę się ostatnio tematem zainteresowałem bardziej.

No tu masz dwa polifty jedno sq5 a druga zwykła q5 wiec różnicy nie ma w masce i grillu . A co robisz w tych autach ?? Masz dostęp do części ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polifta robił na twoim miejscu auto odmłodzisz strasznie potem tył lampy i bedzie kozak straszny,środek miażdży juz głowę to teraz przod by miażdżył hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy Już mam przód i tył . Teraz tylko adaptery i ślizgi na przód i zakładam . 

0D7D9340-6EE5-4B47-8082-D79D5FC8ED0B.jpeg

3FCB6815-4C9B-40A8-B1AA-E15CF7BB5A12.jpeg

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak sq5 zamówiony kompletny prócz halogenów . Ślizgi do lamp zamówione . Maska będzie nowa z aso po rabatach ok 3000zl . Po tyle chodzą na Allegro wiec po co używkę brać jak można nowa . 

F439D65C-B468-49F1-915D-CB7FD18FC670.jpeg

E1DEBDDE-8E82-4A09-8D3D-517CC69ADBBC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 21:57, peter22 napisał:

Zderzak sq5 zamówiony kompletny prócz halogenów . Ślizgi do lamp zamówione . Maska będzie nowa z aso po rabatach ok 3000zl . Po tyle chodzą na Allegro wiec po co używkę brać jak można nowa . 

 

 

Szybko Ci poszło z częściami :decayed: po zmianach będzie już mega kosmos :blowup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się hehe. Trafiłem fajnego sprzedawcę zderzaka znalazł mi tez dokładkę - osłonę która trzeba zmienić Od spodu przy zmianie na lifta . Ślizgi do lamp nowe ori już tez zamówione. Patrzyłem jeszcze dzisiaj na używane maski ceny kosmos i nie ma sztuki która jest cała ok . Wiec w przyszłym tygodniu zamawiam ori nowa z aso. Jak dojdą adaptery lamp to zakładam lampy resztę dopiero po malowaniu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko działasz :) masz może dojście jeszcz gdzieś do podłokietnika z czerwona nicią? Szukam tez do zestawu sobie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...