Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Pewniejsze byłyby nowe tłoki

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

 

Zawartość dodana 3 minutes later

Co powiesz kupującego, kup Pan beczkę 50l bo taniej [emoji23]

 

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

 

A co mam powiedzieć? Prawdę.

Nie rozumiem z czym niektórzy forumowicze maja taki problem. Alt to nie jedyny motor który bierze olej. Ponadto A4 to już wiekowy samochód.

 

Skoro tak zaczepiasz to równie dobrze mogę sprzedać swoje auto 4 tys. poniżej ceny rynkowej, czyli za jakieś 8-9k zl. To nadal 3k zł do przodu względem remontu :-)

Za 8k zł auto pójdzie w ciągu dobry.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomego 2.0 alt po dachowaniu (zrobiony u janusza lakiernictwa) poszło za 11500 w ciągu 21h w tamtym roku.

nie było żadnych pytań, wpadł napalony gówniarz, przejechał się i zostawił kasę.

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie cenicie swoje auta.

Pamiętajcie że auto jest warte tyle ile klient za niego zapłaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegamy od tematu.

Ja ze swojej strony życzę autorowi tematu pozbycia się problemu poboru oleju. Będę sie przyglądał tematowi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak tam wygląda sprawa z tym naszym nieszczesnym olejem,  coś długo nic w tym temacie się nie dzieje. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Dokładnie.

Jeżdżę i nie dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km od remontu zrobiłeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zalania oleju 5W/40 w dniu 2017.01.27 z przebiegiem 238078km, przejechałem do dzisiaj dystans 1667km (przebieg na dziś 239745km). Zatem równy miesiąc. 

Niepokoi mnie jednak wskazanie w trzeciej komórce, które wynosi aktualnie 0mm.

20170227_193903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście się podzielić swoimi odczytami w grupie nr 6 zestawu wskaźników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian u mnie w grupie 006 wartości praktycznie mam cały czas na podobnym poziomie -3 4 3 natomiast w grupie 007 w miarę poboru oliwy wartości te maleją najwyższa zanotowana 55 i stopniowo maleje w miarę ubytku oliwy pobòr u mnie około 1l na 1500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan  chyba po 2 tankowaniach lpg czyli jakieś 900km, już od dłuższego czasu nie zwracam uwagi na to co ile dolewam.

 

lnNqxlN.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie odezwales, znaczy ze pomozesz i sprawdzisz i podasz stan oleju u siebue kolezko Uszol ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie również odczyt w momencie kiedy Wam wyświetli Oil Min na FISie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dajmon napisał:

Skoro sie odezwales, znaczy ze pomozesz i sprawdzisz i podasz stan oleju u siebue kolezko Uszol ?

Zawsze MAX! Bez zadnych dolewek od wymiany do wymiany tj 0-10k tyś km :thumbup1:

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiak u Jurka i rozmawialiśmy na temat odczytów poziomu oleju z Vaga. Ogólnie rzecz biorąc nic nie da się wyczytać na ten temat, ponieważ nigdzie nie jest o tym zapisane.  Nawet w Elsach czy Etkach. O oleju jest dosłownie cisza.

Jurek mówił jednak, że miał takie przypadki swoich klientów z Oil Min na fisie,  które wynikały ze stanu -8mm lub -9mm na Vagu. Jeśli zatem by tak było, to znaczyłoby to, że te moje 0mm na Vagu informowałoby o połowie miarki oleju na bagnecie. Jest to jednak moje przypuszczenie. Czekam na ewentualne Oil Min na fisie. Teraz pisze z telefonu i nie mam łapka. Tak od razu bym sprawdził stan oleju na Vagu po dzisiejszym przejeździe. Dzisiaj zrobiłem kolejne 86km i może jeszcze coś dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zawsze max to super. Będziesz zatem na pierwszym miejscu w mojej tabeli odczytów oleju z Vaga. Zapodaj screena z Vaga z grupy 5 i 6 i 7 z zakladki ''wskazania licznika''. Będę miał ja i grono tutejszych czytelników wiedzę na jakim poziomie w [mm] powinny być wskazania. Będziesz wzorcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...