Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Ciężko pracuje skrzynia biegów z rana, gdy zimny


Gość xxxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam takie pytanie do was, otóż mialem naprawiana skrzynie biegów i podobno wymienili olej, chociaz tego nie widzialem tak powiedzieli i zaplacilem za wymiane, lecz teraz jakoś dziwnie skrzynia chodzi z samego rana jak samochod stoi całą noc na mrozie, to dziwnie ciężko biegi wchodzą jakby była przymarznięta czy to jest normalne, czy moze olej trzeba wymienic na jakis lepszy?? pozniej jak sie juz rozgrzeje to normalnie wchodzą biegi...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne przy silnych mrozach. olej w skrzyniach biegow jest przystosowany do pracy w wysokich temperaturach a jak na zewnatrz masz ,nie wiem, -15, -20oC to z oleju sie robi budyń po całej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do was, otóż mialem naprawiana skrzynie biegów i podobno wymienili olej, chociaz tego nie widzialem tak powiedzieli i zaplacilem za wymiane, lecz teraz jakoś dziwnie skrzynia chodzi z samego rana jak samochod stoi całą noc na mrozie, to dziwnie ciężko biegi wchodzą jakby była przymarznięta czy to jest normalne, czy moze olej trzeba wymienic na jakis lepszy?? pozniej jak sie juz rozgrzeje to normalnie wchodzą biegi...

pozdr

Może masz wlany nie odpowiedni olej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno odpowiedni...hehe pewnie tak samo jak po wycieciu kata mialem, filtr powietrza niedokrecony, z przewodu olejowego do turbiny cieknie...dobrze ze w pore zobaczylem bo bym turbine zatarł, polscy mechanicy, trzeba sie patrzec na rece bo ci wleją wody do skrzyni biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno odpowiedni...hehe pewnie tak samo jak po wycieciu kata mialem, filtr powietrza niedokrecony, z przewodu olejowego do turbiny cieknie...dobrze ze w pore zobaczylem bo bym turbine zatarł, polscy mechanicy, trzeba sie patrzec na rece bo ci wleją wody do skrzyni biegow :D

Jak planujesz pojeździć samochodem to wymień olej na oryginalny i problemy ustaną. Ostatnio wracałem przy - 13 z pracy gdzie auto stało na mrozie z 10 godz. i nie miałem problemów ze skrzynia ale wymieniłem w lecie olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taty klient ma forda cougar'a i przyjechał do mojego taty zmieniać olej w skrzyni. Kupił jakiś Valvoline. Przyszedłem do domu, patrzę, co tata robi i mówię "po co ten olej zmieniasz? - Klient wymaga, to zmieniam. - Ale przecież to kiepski olej... - No co Ty, Klient mówi, że dobry"

Po tym zabiegu za dwa dni był u nas z powrotem z oryginalnym olejem, bo mu biegi ciężko wchodziły. Także moim skromnym zdaniem - tylko oryginalny olej tutaj zda egzamin;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu miałem ten sam problem z biegami

wymieniłem olej na ori i teraz jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesne syntetyczne oleje do skrzyń biegów nie powinny aż tak gęstnieć przy obecnych temperaturach, aczkolwiek ja w swojej bryczce też dziś poczułem, że lewarek chodzi nieco ciężej na zimnym. To co opisujesz - jest ewidentnie efektem nadmiernego zgęstnienia oleju na mrozie. Zapytaj, co dokładnie Ci nalano do skrzyni.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem w takiej butelce http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=522051029

ale był to olej do skrzyń biegów, i dziś przy -22C skrzynia chodziła lekko, potrzeba go ok 3 butelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do ASO i niech Ci po numerze VIN sprawdzą jaki powinieneś mieć olej do skrzyni. W ASO mają oleje do skrzyni w cenach od 35 zł do 90 zł za litr więc może akurat u Ciebie nie będzie ten najdroższy wlany. U mnie niestety był wlany ten za 90 zł i dowiedziałem się że był tam lany ten olej http://www.mobil.pl/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLCVLMOMobilube1SHC75W-90.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'

nie wiem, nie znam sie a co to jest ?? :/

właśnie się dowiedziałem że burak nie wymienił oleju tylko dolał do starego ile brakowało :/:/:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, u mnie bardzo podobne są objawy od kiedy użytkuję auto (ponad 2 lata). Zostało sprowadzone z Włoch, dlatego podejrzewam, że olej mógł być gorzej przystosowany do skrajnie niskich temperatur (-10st.). Jak mnie to wkurzy, to wymienię na nowy olej :)[br]Dopisany: 06 Styczeń 2009, 22:48_________________________________________________Ale tak naprawdę, to wystarczy zapomnieć o wyścigach i przy użyciu niedużej siły zmieniać biegi i będzie bezproblemowo. Chyba, że pojawią się zgrzyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta dolewanka jest tylko wtedy dobra jak wiesz o jakich parametrach miales poprzednio zalewany, bo jak sie pomiesza 2 o róznych parametrach to jest bardzo kiepsko ja wymieniłem na Castrol manual tafix 75W90, i jest bezproblemowo :wink4: [br]Dopisany: 09 Styczeń 2009, 22:28_________________________________________________do skrzyni wchodzi gdzies 2,5litra za litr płaciłem 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj tylko i wyłącznie na ori :good: przechodziłem podobny problem z Golfem III, po wymianie na z kojda na ori z serwisu biegi wchodziły jak w nowym autku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opowiem po krotce moj przypadek z poprzedniego auta: AUDI A4 1,8 - problem niemal identyczny.

Zaczelo sie od problemow z wrzuceniem 2 biegu - wchodzil ok ale zgrzytal... W warsztacie wymienili na jakis niby dobry olej do skrzyn (nazwy nie pamietam... - i dobrze;)). Problem ze zgrzytaniem nieco ustal, ale ciezej wchodzily biegi. Na 2 dzien rano - nie bylo strasznych mrozow - nie moglem wrzucic 1, udalo sie po ok 3 minutach, reszta biegow jak w kamazie - lekko jak sie ma biceps papaja.. Zlapal mnie nerw, pojechalem do znajomego co ma sklep z czesciami, polecil mi olej do skrzyn (FEBI - na 95% o ile dobrze pamietam), z zakladu pracy pozyczylem klucz - wielowpust (nie pamietam rozmiaru) i sam wymienilem niby dobry olej na febi. Wynik: biegi wchodzily super (czy przy +30 czy - 14) i co najlepsze - znikł problem ze zgrzytaniem...

Mam nadzieje ze moj ow przypadek komus sie przyda...

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...