Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi rzuca na boki


sieemmkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, po zmianie opon na letnie rzuca autem ba boki raz w jedna raz w druga, cos jakby tak wiało w boki, przy wymianę była robiona geometria i zbieżność, wcześniej przed zima tez było cos takiego na letnich, zmieniłem opony i autem nie rzucało, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nie wyważone letnie. Albo obejrzyj lato i zobacz czy gdzieś bąbla nie wywaliło. Ciśnienie dobre? Wychodzi na to że opony do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakieś lipne opony

kupione nówki czy używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu nowki są a z przodu jest inna firma opony z 2015

Zawartość dodana 1 minute later

Dodam jeszcze ze zimówki sa o dużo starsze ale na nich jeździ się równo a na tych powyżej 70 na równym asfalcie buja raz w jedna stronę raz w druga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentna wina opon

nowki czyli ty je kupiles i nigdy nie jezdziły na innym aucie?

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro na zimowych jest ok to winne sa opony albo felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego szukasz dziury w całym. Sam sobie odpowiedziałeś że na zimówkach było ok. Lato - źle. No to szukaj przyczyny w oponach/felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko, poniewaz kupno opon na taka szerokosc i wielkosc to jakas kwota sie robi, dlatego lepiej zapytac wczesniej, bo w sumie po oponach nie widac zeby cos było nie tak

Zawartość dodana 54 minutes later

A jest jeszcze możliwość ze geometria jest ustawiona pod zle zawieszenie i dlatego na większych i szerszych oponach jest to bardziej odczuwalne niż na węższych i mniejszych zimowych oponach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie geometrię. Zimowe opony na pewno mniejszy rozmiar a letnie duże,  szerokie i niski profil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 17:15, sieemmkaa napisał:

1. Z tylu nowki są a z przodu jest inna firma opony z 2015

Zawartość dodana 1 minute later

2. Dodam jeszcze ze zimówki sa o dużo starsze ale na nich jeździ się równo a na tych powyżej 70 na równym asfalcie buja raz w jedna stronę raz w druga

1. podaj dokładnie firmę i nazwę opon na osi przedniej, rozmiar, profil wraz z DOT, 

i to samo dla osi tylnej i byleby dokładnie bo post robi się długi i nic z niego nie wynika dla przyszłych czytających.

2. to bujanie idzie od razu całym bokiem pojazdu? czy może tył jest nadsterowny?

i co jak Cię bujnie w lewo to samo wraca na prawo? bo nijak nie mogę tego sobie wyobrazić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód michelin 225/45/17 tył goodyear 225/45/17, dodam ze jest to napęd quattro, to jest tak ze jadąc już powyżej 60km/h auto ściąga jakby po skosie raz w lewo raz w prawo a przy wyższych prędkościach jak się poruszy kierownica to auta tak się buja na boki, zamieniłem tylnie z przednimi i jest już troszkę lepiej

Zawartość dodana 0 minutes later
Godzinę temu, .Pablo. napisał:

Sprawdź dokładnie geometrię. Zimowe opony na pewno mniejszy rozmiar a letnie duże,  szerokie i niski profil. 

Geometria była robiona, tak samo opony tez zostały wyważone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sieemmkaa napisał:

Przód michelin 225/45/17 tył goodyear 225/45/17, dodam ze jest to napęd quattro, to jest tak ze jadąc już powyżej 60km/h auto ściąga jakby po skosie raz w lewo raz w prawo a przy wyższych prędkościach jak się poruszy kierownica to auta tak się buja na boki, zamieniłem tylnie z przednimi i jest już troszkę lepiej

Zawartość dodana 0 minutes later

Geometria była robiona, tak samo opony tez zostały wyważone 

A zużycie bieżnika po obu stronach równomierne? Pływanie auta szczególnie przy jakichś lekkich koleinach to typowe dla zjechanych opon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic dziwnego, że Cię buja w quattro obowiązkowo 4 opony identyko ludzie!!! Prócz takiego rzucania to tylko napęd spieprzysz i tyle:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

To nic dziwnego, że Cię buja w quattro obowiązkowo 4 opony identyko ludzie!!! Prócz takiego rzucania to tylko napęd spieprzysz i tyle:facepalm:

Jeśli są pary w takim samym rozmiarze, w dodatku tej samej klasy to nie ma to nic wpływu na napęd :huh: Poza tym lepiej tak jeździć niż ze zjechanymi oponami na przodzie, a dobrymi z tyłu za to wszystkie tego samego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne opony, różne opory toczenia itp... Ja jestem innego zdania i zalecane są 4 identyczne opony i nic mnie nie przekona w tym przypadku. Przy stałym napędzie na 4 koła ogumienie ma duży wpływ na prowadzenie i napęd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne, dzięki Wszystkim za pomoc 

Edytowane przez sieemmkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przem8 napisał:

Różne opony, różne opory toczenia itp... Ja jestem innego zdania i zalecane są 4 identyczne opony i nic mnie nie przekona w tym przypadku. Przy stałym napędzie na 4 koła ogumienie ma duży wpływ na prowadzenie i napęd. 

Przy takim samym rozmiarze obu par różnica jest znikoma w oporach toczenia nawet przy różnicach w oznaczeniach . Prędzej będzie większa różnica jak będzie jedna para (w audi zazwyczaj przednia) bardziej zużyta od drugiej niż przy dwóch zbliżonych producentach opon. Więc ROZMIAR obu par jak najbardziej taki sam, ale to, że jedna para będzie Goodyear a druga Dunlop zupełnie nic nie zmienia dla napędu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...