Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Ciężko wchodzi pierwszy bieg


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewną zagwozdkę i nie wiem jak sobie z nią poradzić. Mianowicie, w moim A4 B5 AFN powyżej jakiejś tam pewnej prędkości (np. wtedy gdy powoli się toczę do świateł) nie da się wrzucić pierwszego biegu. Muszę zatrzymać auto do zera lub trochę go przyhamować i dopiero wtedy wrzucić jedynkę. Wówczas wchodzi gładko. Nie mam tego problemu gdy auto stoi, tylko wtedy gdy się toczy i to powyżej pewnej prędkości, bo jak toczy się baaaardzo powoli to jedynka wchodzi. Z czego to może wynikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania jak w grupach na FB :grin:

taki objaw spowodowany jest dobrym stanem skrzyni biegów, jeśli chcesz to zmienić wbij bieg na siłę przy dużej prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Trzesio napisał:

pytania jak w grupach na FB :grin:

taki objaw spowodowany jest dobrym stanem skrzyni biegów, jeśli chcesz to zmienić wbij bieg na siłę przy dużej prędkości

Mówisz, że jedynka nie wchodzi powyżej pewnej prędkości i jest to normalne? :) bo mi czasem wejdzie bez problemu przy 10 km/h a czasem nie wejdzie nawet przy 2km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka jest tylko do ruszania. Ja też czasem dojeźdzając do skrzyżowania i chcąc szybko ruszyć, prawie jak staje wrzucam jedynkę. I czuć że wszedł z takim oporem ten bieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wrzuć 2ke a.potem wrzuć 1ke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z kumplem, który ma Astrę 1.9 CDTI i mówi, że u niego jest tak samo. Sądziłem, że jedynka jest na tyle zsynchronizowana, że przy niewielkiej prędkości zbliżonej do zera powinna wejść bez problemu. Dzięki Wam za rady, teraz wiem że nie mam się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. pisze tutaj żeby nie zakładać nowego tematu, mam problem z biegami a mianowicie dwa razy już mi się zdarzyło że nie mogłem wybrać żadnego biegu tak jakby się skrzynia zablokowała. Co to może być? Dodam że sprzęgło bierze tak mniej więcej w połowie i chwilkę przed tym zablokowaniem dochodziły takie dźwięki jak nwm np zgrzytanie coś w tym stylu jak miałem wciśnięte sprzęgło i wybrany bieg, a jak na luzie to cisza. Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...