Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
W dniu 26.04.2025 o 18:00, RS4 B5 V8T -OVERKILL- napisał(a):

Przygarnę taki grill rs4 jak ci przeszkadza ;)

Odezwę się jak będzie przemeblowanie ?

Opublikowano

I can see that you love the car , i did read a topic , hope you keep it forever  , i wish you countless happy kilometers with it.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, MarioR34 napisał(a):

I can see that you love the car , i did read a topic , hope you keep it forever  , i wish you countless happy kilometers with it.

Thanks! That's the plan, to keep it as long as possible.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Trochę się dzieje w temacie b5. Auto pojechało do mechanika na wymianę chłodnicy, ponieważ ta niestety puściła. Korzystając, że auto jest na serwisie to zdemontowałem lampy i wysłałem na regenerację odbłyśników oraz ogólne czyszczenie lamp i polerowanie kloszy. 

 

1000002194.jpg.67d1b8e3789dc00a4cc2518a857769fb.jpg

 

 

Edytowane przez DaveLove

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Auto zrobione, znowu cieszy oko. Poniżej lista prac i kilka fotek.

 

- filtry i olej

- nowy zbiorniczek i korek ASO, nowy wąż Gates oraz chłodnica Nissens

- montaż czujników parkowania

- regeneracja odbłyśników z polerką lamp i folią ppf

 

thumbnail_image0.jpg.37ea687fb302e771b9c0c86c56184ae6.jpg

 

1000002443(1).jpg.f66543b0af1fa853ba0f2d114dfeaa73.jpg

 

ppp.jpg.3874388095249a6659fee77aecd9a41c.jpg

 

1000002749.jpg.d8bbe1cc352e4bf88a65e109d8eced4f.jpg

 

1000002675.jpg.84eb60a62887b6c2d6bfb053c4c23fc7.jpg

 

1000002684.jpg.0f985bc3074cb9e1e3004000f03c8532.jpg

 

1000002903.jpg.b298a4113230f3ec694412484d2370bf.jpg

Edytowane przez DaveLove

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem trochę km wieczorami i światła mega na plus. Regeneracja odbłyśników i kloszy zrobiły robotę. W planie już kolejne prace, ponieważ plecionki dokonały swojego żywota. Poza tym kilka pierdół, które mam w planie ogarnąć w tym miesiącu.

 

1000003640.thumb.jpg.d90b12a8aa81f54d5a1558ca82bdbf15.jpg

Opublikowano

Na spocie obczaimy efekty napraw. :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zabrałem B5 na domek i przy okazji poprawiłem kilka pierdół. Z istotniejszych to wpadły osłony przegubów.

 

IMG_4360.jpg.8ed83d0377f844f1569b924301f75af6.jpg

 

IMG_4359.jpeg.54ac75ff855ff97432312378949c15da.jpeg

Opublikowano

Fajnie, że dalej działasz przy B5 :) Czujniki parkowania dla mnie "must have" bo zdarza mi się zagapić, było to jedno z kryterium wyboru egzemplarza, a rzadko idzie je trafić w sedanie A4/S4 B5. Tak czy inaczej ja już zrobiłem zapas na wypadek awarii i potrzebę wymiany czujnika :P

 

Lampy też gratulacje że zrobiłeś, mi się ciężko zabrać za temat póki "jakoś" świecą :D Jak już tak działałeś przy lampach, nie kusiło Cię, żeby pójść w ksenon?

Opublikowano
3 godziny temu, longer_xd napisał(a):

Jak już tak działałeś przy lampach, nie kusiło Cię, żeby pójść w ksenon?

Jest juz fabrycznie ksenon. ;)

Opublikowano
3 godziny temu, george napisał(a):

Jest juz fabrycznie ksenon. ;)

Jesteś pewien? Te żarówki wyglądają dla mnie jak zwykłe H7, nie żarniki D2S

Opublikowano
18 minut temu, longer_xd napisał(a):

Jesteś pewien? Te żarówki wyglądają dla mnie jak zwykłe H7, nie żarniki D2S

Mówisz o drogowych? To H7, ale mija to ksenon D2S. 

Opublikowano
W dniu 18.08.2025 o 21:45, george napisał(a):

Mówisz o drogowych? To H7, ale mija to ksenon D2S. 

No właśnie, te na zdjęciu wyglądają mi na mijania/krótkie H7, czyli nie ksenon. Drogowe/długie z tego co kojarzę są na H4 i to jest inna żarówka. Popraw mnie jeśli się mylę

Opublikowano
  • Autor

Na zdjęciu są nowe żarówki H7 do drogowych. Ori siedzi xenon i są tam D2S jak napisał @george. Czujniki w sedanie rzecz obowiązkowa, a że bardziej podobają mi się w kolor zderzaka montowane na gładko, to nie polowałem na ori dokładkę z pdc. Światła przepaść po regeneracji, także polecam :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Urok starszych aut, jedno człowiek naprawi to drugie się zepsuje. Ostatnio ciężko było odpalić więc podładowałem akumulator. Po dwóch dniach ta sama sytuacja i okazało się, że trup. Wpadł nowy MOLL 76AH 760A, a przy okazji zauważyłem wyciek płynu chłodniczego. W dobrym momencie, bo na drugi dzień znalazłem już plamę pod autem. Auto poczeka 2-3 tygodnie i wrzucam na serwis. Czekam jeszcze na kilka części z Classic Parts i będzie można porobić więcej rzeczy.

 

IMG_4438.jpg.6b501c6e905ff5a4158447251b037a6c.jpg

 

image0.jpeg.1afff751b36199a2dfbbdf9a85f9af77.jpeg

 

IMG_4458.jpg.8d0a1f483a62a52a004861d02ca28899.jpg

 

IMG_4459.jpg.a2c157242eca3787934d2a86da55d732.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Auto trafiło na serwis. Do zrobienia kilka rzeczy, a m.in:

 

- nowe wzmocnienie pasa (ori już trochę zjedzone),

- nowe strefy zgniotu + śruby,

- poprawa ustawienia zderzaka, żeby był spasowany idealnie,

- w okolicach alternatora pojawia się olej więc uszczelnienie

- jedna rolka hałasuje, czyli wymiana,

- stabilizator do piaskowania i malowania i zastanowię się nad pozostałymi elementami,

- naprawa wycieku płynu,

- nowe osłony baku paliwa, bo ze starych mało co zostało,

- nowy zamek maski,

- kilka spinek i mocowań.

 

thumbnail_image0(1).jpg.139f55b2e55027944d117901075b97ab.jpg

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Temat wycieku zdiagnozowany. Niestety szykuje się dużo rozbierania, bo do wymiany jest nagrzewnica 😬

 

 

 

Opublikowano

Ja to bym jakąś taśmą bitumiczną zakleił 😂 nie widać a naprawa w 5 minut przebija 3-dni rozbierania i montowania, nie licząc ilości połamanych spinek czy złączek 😁

Opublikowano
  • Autor
W dniu 7.10.2025 o 10:16, Langista napisał(a):

Ja to bym jakąś taśmą bitumiczną zakleił 😂 nie widać a naprawa w 5 minut przebija 3-dni rozbierania i montowania, nie licząc ilości połamanych spinek czy złączek 😁

Też bym wolał uniknąć rozbierania ale jednak w układzie jest ciśnienie i chcę mieć pewność, że wszystko bangla jak należy. Pokleję, a za kilka dni okaże się, że coś podcieka.

Opublikowano
W dniu 10.09.2025 o 09:34, DaveLove napisał(a):

Urok starszych aut, jedno człowiek naprawi to drugie się zepsuje.

Dokładnie tak to jest, widzę że nie tylko u mnie :) W sumie to głupio byłoby zakładać, że będzie inaczej, ale jednak jeśli ktoś patrzy przez pryzmat lat świetności tych aut, to teraz po 25 latach od produkcji wygląda to trochę inaczej. Wspominam o tym, bo nierzadko jak ktoś zaczepi na parkingu mówi "fajne auto, miałem takie w 1.9 TDI i to był najlepszy samochód jaki miałem, nic przy nim nie robiłem. Trzymaj nie sprzedawaj ":D

 

Widzę, że niezmiennie wkładasz dużo starań, by utrzymać swoje B5 w jak najlepszej kondycji. Duże chapeau bas za to i powodzenia z aktualnymi naprawami, oby nie zabrakło Ci cierpliwości do tego wozu. Niewiele dzieje się w garażach w B5 na forum, więc chętnie zaglądam do tego wątku :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.