Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+


DaveLove

Rekomendowane odpowiedzi

@Eter@longer_xd

Kilka wspólnych fotek ze zlotu. Audi zrobiła trasę ponad 1 600 km bez problemów. Jako ciekawostkę napiszę, iż po wymianie oleju z LM na Ravenola zauważyłem, że olej miał kilka stopni niższą temperaturę.

 

image1.jpeg.295cb94f0d6bdf0b2f81e48e48ef3632.jpeg

 

image3.jpeg.0eb6c886ec9969c2b91b0419544ed023.jpeg

 

image0.jpeg.a171a66bd0e128f6054dcbf41cb02ee5.jpeg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumaqchyba Ciebie w niedzielę zeszlą  wyprzedziłem na A1 ( na węźle z A2 )  prawie zjazd przejechałem z zagapienia i troszkę przed nosem skręciłem . Jechałem a6 limuzyna niebieską z klubowymi ramkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Banan napisał(a):

@Rumaqchyba Ciebie w niedzielę zeszlą  wyprzedziłem na A1 ( na węźle z A2 )  prawie zjazd przejechałem z zagapienia i troszkę przed nosem skręciłem . Jechałem a6 limuzyna niebieską z klubowymi ramkami ?

Bardzo możliwe. Niestety musiałem w tamtej chwili mrugnąć i przegapiłem ten moment ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z daleka widziałem jakąś ładną zadbaną obniżoną B5 ? , pomyślałem że z Bukowiny powrót , zmyliły mnie trochę ramki , ale jak dziś fotki wrzuciłeś to numer rejestracyjny od razu skojarzyłem  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 11:18, Rumaq napisał(a):

Według instrukcji audi, do skrzyni powinno się lać SAE 75w90, natomiast do dyfra GL5 SAE 90.

Dałeś mi do myślenia bo miałem do skrzyni i dyfra zalać VSG. Swoją drogą trochę dziwne, że nie pokazuje na stronie przy doborze tego EPX.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tasior87 napisał(a):

Dałeś mi do myślenia bo miałem do skrzyni i dyfra zalać VSG. Swoją drogą trochę dziwne, że nie pokazuje na stronie przy doborze tego EPX.  

Wręcz przeciwnie. Na stronie pokazuje tylko ten. Przynajmniej do modelu z moim silnikiem..

 

rvnl.thumb.jpg.69e813ac4e0d91b99e54bc7ec34391a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rumaq napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Na stronie pokazuje tylko ten. Przynajmniej do modelu z moim silnikiem..

A widzisz. Myślałem, że to jeden ch... ciul. Oznaczenie to samo 01H ale u mnie pokazuje o 0,5l mniej i jest już proponowany VSG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tasior87 napisał(a):

A widzisz. Myślałem, że to jeden ch... ciul. Oznaczenie to samo 01H ale u mnie pokazuje o 0,5l mniej i jest już proponowany VSG.

Ciężko powiedzieć. Instrukcja, którą mam dotyczy również silników 2.7 i nie ma żadnej informacji, że tam ma być lany 75w90. Z kolei wyszukiwarki doboru oleju (ravenol, motul. itp.) zalecają 75w90.

 

engine.jpg.de27fae2e8972e956f5436b5ca83f3ff.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rumaq napisał(a):

Ciężko powiedzieć. Instrukcja, którą mam dotyczy również silników 2.7 i nie ma żadnej informacji, że tam ma być lany 75w90. Z kolei wyszukiwarki doboru oleju (ravenol, motul. itp.) zalecają 75w90

Dobra nie zaśmiecam dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tasior87 napisał(a):

Dobra nie zaśmiecam dzięki. 

Luzik. Pogrzebałem jeszcze w necie i znalazłem poniższe info (źródło: audiklub.org). Dodatkowo w przypadku rs4 b5, również strony z doborem oleju pokazują na EPX SAE 90, więc chyba stawiałbym na ten wybór.

 

"..a zeby nie szerzyc ciemnogrodu to do skrzyni wchodzi syntetyk 75W90 i do 5biegow manual zawsze jest 2.7 litra a do mostu jest mineral 80W90 i wchodzi w zaleznosci od auta , od 1,2 do 1,7 litra"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rumaq napisał(a):

Luzik. Pogrzebałem jeszcze w necie i znalazłem poniższe info (źródło: audiklub.org). Dodatkowo w przypadku rs4 b5, również strony z doborem oleju pokazują na EPX SAE 90, więc chyba stawiałbym na ten wybór.

 

"..a zeby nie szerzyc ciemnogrodu to do skrzyni wchodzi syntetyk 75W90 i do 5biegow manual zawsze jest 2.7 litra a do mostu jest mineral 80W90 i wchodzi w zaleznosci od auta , od 1,2 do 1,7 litra"

A ten EPX to jest mineralny czy syntetyk bo nie mogę znaleźć info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tasior87 napisał(a):

A ten EPX to jest mineralny czy syntetyk bo nie mogę znaleźć info. 

Mineralny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych skrzyn najlepsza opcja jest Ravenol MTF2 75W-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dev napisał(a):

do tych skrzyn najlepsza opcja jest Ravenol MTF2 75W-80

A do dyfra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze upolować lusterko z B8 do przekładki i biorę się za wymianę sufitu. @longer_xd udało mi się dorwać w sensownych pieniądzach lusterko z b5 ?

 

IMG_1486.jpg.d1e6e5803901a671ab6af034d000c734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rumaq napisał(a):

biorę się za wymianę sufitu.

Powodzenia przy wyciąganiu. :wink: Sedan pod tym względem jest ciężki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Jak już wszystko zdemontujesz i opuścisz na siedzenia to poproś o pomoc drugą osobę aby pomogła wytargać ją z auta. Ja to robiłem przez przednie drzwi pasażera. 

W razie pytań służę pomocą. Powodzenia ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek_f napisał(a):

Nie jest tak źle. Jak już wszystko zdemontujesz i opuścisz na siedzenia to poproś o pomoc drugą osobę aby pomogła wytargać ją z auta. Ja to robiłem przez przednie drzwi pasażera. 

W razie pytań służę pomocą. Powodzenia ?

Wyjmowałeś przednie fotele, czy da radę bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...