Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AQD] 2.8 v6 30v quattro OEM+

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Wrzuciłem drugi komplet kół zimowych (inne felgi i opony) i problem nie zniknął. Próbowałem również zamieniać koła stronami i nic. Chyba rzeczywiście zostaje problem z przekładnią kierowniczą.

Opublikowano

W moim przypadku to piasta miała trochę mniejszą średnicę niż felgi. Przekładałem koła i nic to nie dawało, więc ku spokojności lepiej pomierzyć średnice piast :-)

Opublikowano
  • Autor

Rozmawiałem z warsztatem specjalizującym się w regeneracji magli i dostałem info, że to raczej nie jest wina przekładni kierowniczej. Dzisiaj o 14 mam wizytę i Panowie będą szukać.

Opublikowano

Wahacze wszystkie Ok? Banan nie ma czasem tulei wypracowanej?

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany. Okazało się, że jednak koła źle wyważone :grin::grin:

Problem był zarówno na zimowych felgach jak i na letnich ale oba komplety wyważane były w tym samym zakładzie.. Pierwszy raz audi zamiast pociągnąć więcej z portfela pozwoliła nieco zaoszczędzić.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Mała modyfikacja na tylnej kanapie. Środkowy pas leżał luźno, więc nastąpiła podmiana na automatyczne zwijanie.

 

p_20220930_195325.jpg.46ec5f6de7c3635ecc43007c4aeff4dc.jpg

 

image0(1).jpeg.977f9bacc1b5f74634570975752ed69e.jpeg

 

image1(1).jpeg.b6e04531e1876ad2e0bed2256aadf154.jpeg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ten automatyczny pas to z a4?

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, przemciotorun napisał:

ten automatyczny pas to z a4?

Tak i to również z B5. Może niektóre wersje miały to montowane. Dawca był z rynku skandynawskiego.

Opublikowano
W dniu 22.10.2022 o 18:17, Rumaq napisał:

Tak i to również z B5. Może niektóre wersje miały to montowane. Dawca był z rynku skandynawskiego.

A jak usunąłeś pas srodkowy standardowy co wychodzi z oparcia na górze?

Opublikowano
7 minut temu, Kowi87 napisał:

A jak usunąłeś pas srodkowy standardowy co wychodzi z oparcia na górze?

pewnie była tylko biodrówka tak jak jest u mnie

Opublikowano
21 minut temu, przemciotorun napisał:

pewnie była tylko biodrówka tak jak jest u mnie

No własnie przygladam sie u siebie i mam pas wbudowany w oparcie i z tego co pamietam jest z czujnikiem.

Ten pas autozwijalny widze wystepuje w sedanach A4/6/8 z tym samym numerem.

Opublikowano
  • Autor

Tak jak @przemciotorun napisał, u mnie była tylko biodrówka.

 

P_20220930_195318.jpg.00d5b146bd0b5e1559234726d96e732d.jpg

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Auto zapadło w lekkim sen zimowy i odpoczywa w garażu. W oczekiwaniu na wyjazd do Bukowiny, wpadnie nowe łożysko z piastą na tył.

 

P_20230130_101930.jpg.ba0219548cb35e0bc0668aa536639da5.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Zbliża się większy serwis, więc przy okazji wymiany łożyska z piastą, wpadnie nowy olej do silnika, skrzyni oraz mechanizmu różnicowego. Do tego komplet filtrów oraz wymiana uszczelek pokrywy zaworów. Również licznik poszedł na przekładkę wskazówek (wpadną grube z c5 allroad), zmianę podświetlenia oraz wymianę FIS.

 

IMG_4467.jpg.be0296fb9d3ac5444a21ac2561cc548b.jpg

Opublikowano
  • Autor

Łatwo nie było ale się udało. Po ponownym podłączeniu licznika wyrzucało immo i auto nie odpalało. Za setnym razem po odpięciu i podpięciu kostki w końcu załapał.. Z efektu końcowego jestem zadowolony.

- wskazówki z C5 allroad

- licznik na biało (zegarek na czerwono)

- wymiana FIS

 

IMG_1375.jpg.3c5b947a9f92182b0d1f49023f538dd6.jpg

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Udało się wymienić wszystkie oleje, filtry oraz łożysko z piastą. Okazało się, że jedna uszczelka pokrywy zaworów była podwinięta i dlatego popuszczała. Zdecydowałem się również zdemontować obudowę filtra i porządnie ją wyczyścić. Auto gotowe na zlot ?

 

received_803615284735646.thumb.jpeg.f29e8c264d5a6233adacb0ebd7f8023a.jpeg

 

received_681625243648593.thumb.jpeg.ab4350713d919244ac6ec8bb43c3e476.jpeg

Opublikowano

Elegancko. To teraz niech dojedzie całe i zdrowe do Bukowiny, nie targając ze sobą mandatów ;)

 

Kawał trasy przed Tobą - do zobaczenia na miejscu! :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 21.02.2023 o 21:30, Rumaq napisał(a):

Zbliża się większy serwis, więc przy okazji wymiany łożyska z piastą, wpadnie nowy olej do silnika, skrzyni oraz mechanizmu różnicowego. Do tego komplet filtrów oraz wymiana uszczelek pokrywy zaworów. Również licznik poszedł na przekładkę wskazówek (wpadną grube z c5 allroad), zmianę podświetlenia oraz wymianę FIS.

 

IMG_4467.jpg.be0296fb9d3ac5444a21ac2561cc548b.jpg

VSG lałeś do skrzyni, a EPX do dyfra??

Opublikowano
  • Autor

@tasior87 dokładnie tak jak piszesz.

Opublikowano
10 godzin temu, Rumaq napisał(a):

@tasior87 dokładnie tak jak piszesz.

Ten EPX to jakiś lepszy? Bo widzę, że na stronie jest polecany do skrzyni i dyfra VSG.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.