Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVF, Q, Avant] Czarne wozidło. BBS 17. Na sprzedaż.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, jedrekx napisał:

z innej beczki.. kiedy s-line zewnętrzny? :decayed:

Listwy na drzwiach juz sa ;-)

Jak sie cos trafi to zobaczymy, aczkolwiek z przodu widzialbym zderzak z S4...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 14:02, trepek napisał:

 aczkolwiek z przodu widzialbym zderzak z S4...

Właśnie zakupiłem kompletny .:whistling: Bedzie na przyszły sezon .:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Właśnie zakupiłem kompletny .:whistling: Bedzie na przyszły sezon .:naughty:

Prosisz się o bana :banan::decayed:

Gratki zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, trepek napisał:

Prosisz się o bana :banan::decayed:

Gratki zakupu!

Dzięki , okazja była bo jest cały z belką odkręcony z esy. O wiele trudniej dostać tylny. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Dzięki , okazja była bo jest cały z belką odkręcony z esy. O wiele trudniej dostać tylny. :guma:

Trochę szkoda dać mi na zderzak +2k zł :/ Może kiedys coś fajnego się trafi :)

 

Dzisiaj tojtolet został z @trepkowa w domu a ja do pracy pojechałem A4. Trzeba przyznać, że b6 na zawiasie BA i bardzo lekkich alufelgach prowadzi się jak ponton:cool1: Jedziesz i nie czujesz dziur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejscie na kule haka zapuszczone odrdzewiaczem :)

9535A337-ACD2-4224-AB38-1E524037F8E1.jpeg
 

Ktos zgadnie co to?

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, staniek napisał:

Pewno niedopita cola  ;)

Pepsi :)

Godzine w tej "zupie" moczyłem śrubkę dla sprawdzenia czy to działa i kurde - działa! Zostawiam to wszystko na dwa dni, później przejadę jakimś wyciorkiem, odtłuszczę i nasmaruję. Będzie na kolejne 20 lat :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze się wziąłem za hamulce z tyłu. Bo to, co zobaczylem, zmrozilo mnie!

A miesiąc temu byłem na przęglądzie. To by tłumaczyło dziwne zacieki na feldze w tym kole...

IMG_4704.JPG

IMG_4709.JPG

IMG_4715.JPG

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic przyjemniejszego niż odkręcanie 17 letnich śrub...

Straty:

- czujnik ABS,

- tuleja wahacza tylnego górnego.

Ale jarzma zdemontowane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, trepek napisał:

Nie ma nic przyjemniejszego niż odkręcanie 17 letnich śrub...

Straty:

- czujnik ABS,

- tuleja wahacza tylnego górnego.

Ale jarzma zdemontowane!

@Dev zawsze powtarza. Do śrub mocujących jarzmo w tylej osi tylko ostry przecinak i duży młotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cysiek18 napisał:

@Dev zawsze powtarza. Do śrub mocujących jarzmo w tylej osi tylko ostry przecinak i duży młotek :)

@Dev zawsze dobrze prawi ;-) Ale w przypadku quattro nie ma jak podejsc z przecinakiem i trzeba zwrotnice wyjac. I mimo po wyjeciu zwrotnicy grzalem sruby, stukalem i nic, trzeba kątówką było ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś kłopot z jarzmami to wystarczy zdjąć tarcze, da się. A potem uciąć Jarzma przy srubach szlifierką. Jarzma kupisz za grosze Plus nowe sruby

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Jak miałeś kłopot z jarzmami to wystarczy zdjąć tarcze, da się. A potem uciąć Jarzma przy srubach szlifierką. Jarzma kupisz za grosze Plus nowe sruby

Tarcze zdjąłem a nawet z tej strony, gdzie mam problem z wahaczem, odkręciłem zwrotnice :) Tylko jak to ja chciałem zrobić za dobrze i chciałem wyjąć zwrotnice aby je wyczyścić z rdzy i pomalować. No i teraz będę musiał całe sanki z tyłu zdejmowac :facepalm:

Składam hamulce i jadę do garażu obok na kanał :)

8B571D7D-8195-4ECE-80FD-478CC381E831.jpeg

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. W przyszlym tygodniu jade na kanal, sciagam sanki i ogarniam caly zawias z tylu. Szkoda ze od razu nie robilem tego na kanale, tak to troche robota glupiego.

F872387E-8348-4C3A-AE4B-B314A23A9296.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jak wyszło, ale tak to byś się pewnie prędko na ten tylni zawias nie zdecydował -  będzie już kolejny temat z głowy hehe :)

Wymiana tulei czy całe nowe zawiasy ? ? ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup całe sanki używki i na spokojnie składaj bo to nie jest robota na dwa dni.

No i pytanie czy chcesz zrobić wszystko od a do z czy tylko częściowo. Bo jak całość to tylko drugie sanki i na spokojnie ogarnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Wyszło jak wyszło, ale tak to byś się pewnie prędko na ten tylni zawias nie zdecydował -  będzie już kolejny temat z głowy hehe :)

Wymiana tulei czy całe nowe zawiasy ? ? ? 

 

Myślę aby wymienić wszystkie tuleje ale bez tych w sankach a same sanki dać do piaskowania. Górne wahacze kupię nowe bo na moich ruda tańczy jak szalona ;-) Przeglądałem ceny to wahacz Moge jest po 140-150zł a np. Delphi za 90zł (gdzie takiego delphi pewnie miałbym za połowę ceny :p).

30 minut temu, MaTeo85 napisał:

Kup całe sanki używki i na spokojnie składaj bo to nie jest robota na dwa dni.

No i pytanie czy chcesz zrobić wszystko od a do z czy tylko częściowo. Bo jak całość to tylko drugie sanki i na spokojnie ogarnianie. 

Myślałem też o tym ale w mojej okolicy nie ma ciekawych sanek do quattro a te co są, to są w gorszym stanie niz moje więc wypiaskuje swoje. Generalnie jak nie będzie potrzeby to nie chciałbym ruszać tulei w sankach.

Chcę się wyrobić z pracą w 2 tygodnie, zobaczymy :) Dzisiaj skladanie tylniego zawiasu z hamulcami zajęło mi 2 i pół godziny więc luzik :) Muszę tylko odpowietrzyć hamulce i w poniedziałek ściągam zawias.

Jak najlepiej zacząć? Od odkręcenia wału a później tył na kobyłki?

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje w sankach też bym zrobił koszt niewielki a będzie spokój, to są tuleje gumowo-olejowe więc już że starości sam olej nie trzyma parametrów. Nowa tuleja z Lema to ok 60zl.

Wyprasowanie nie jest łatwe bo sanki mają lekki kołnierz i bez prasy się nie da podejść za bardzo. Można rozciąć gumę i wydłubać środek, a zewnętrzna część tuleji rozciąć brzeszczotem i zawinąć do środka. (Żeby nie dostać olejem w oczy lepiej robić to w okularach).

Tuleje dolnego dużego wahacza to raczej z meyle tylko zostają bo Lem już nie robi tych co są od wewnętrznej strony. Nie pamiętam teraz czy przednia czy tylna jest podwójna czyli na jeden wahacz trzeba kupić 2 sztuki. Jak chcesz sam wyciskać tuleje to warto mieć coś do wyciskania tulejek o średnicy 45mm ja miałem zestaw gdzie było 44 lub 46 i niestety nie było idealnie, z tym że wszystko robiłem domowymi sposobami bez prasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...