Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lalunia by BlackHazelAudi


BlackHazelAudi

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego BlackHazelAudi jakie wrażenia z jazdy po zmianie kół na 17? Opony 225 mm? Czuć różnicę przy przyspieszaniu? Oczywiście na minus. Ciekawi mnie to bo przy tym silniku jak włączona klima latem to czuć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysiek_f napisał:

Kolego BlackHazelAudi jakie wrażenia z jazdy po zmianie kół na 17? Opony 225 mm? Czuć różnicę przy przyspieszaniu? Oczywiście na minus. Ciekawi mnie to bo przy tym silniku jak włączona klima latem to czuć różnicę.

Brakuje mu mocy na tych kolach owszem ale zaparlem sie i juz odkladam na swapa na 1.8t i jakies graty do niego :D

Komfort jest nie powiem ale przy takim profilu kazda koleina to jezdzisz jak na lyzwach.

Na szczescie na nowy sezon wpadna 205/40 r17

 

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem słabiej przyśpiesza niż na seryjnych 15"? Jaki masz teraz rozmiar opon? Pytam z ciekawości bo też jeżdżę 1.6 i marzą mi się 17 calowe S-line. Jednocześnie aby Audiczka dobrze wyglądała należałoby ją obniżyć -30 mm. Jak poczytałem samych sprężyn nie ma sensu zmieniać, należałoby też amorki o skróconym skoku. I tak chcąc zrobić aby auto miało wygląd robią się spore koszty także chyba odpuszczę.

felga 17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krzysiek_f napisał:

Jak rozumiem słabiej przyśpiesza niż na seryjnych 15"? Jaki masz teraz rozmiar opon? Pytam z ciekawości bo też jeżdżę 1.6 i marzą mi się 17 calowe S-line. Jednocześnie aby Audiczka dobrze wyglądała należałoby ją obniżyć -30 mm. Jak poczytałem samych sprężyn nie ma sensu zmieniać, należałoby też amorki o skróconym skoku. I tak chcąc zrobić aby auto miało wygląd robią się spore koszty także chyba odpuszczę.

felga 17.jpg

Jezeli chcesz by to byl projekt to gwarantuje ci ze bedziesz bic sie z myslami i w koncu dojdziesz do tego ze i tak zrobisz te zawieszenie ?

Ja narazie nie potrzebuje nizszego zawieszenia (kocie lby itp na podworku mam wiec zaraz bym cos urwal) Aktualnie mam 225/45/17

 

A co do mocy na 15 odrazu sie zbieral a na 17 juz np kapora bez duzych obrotow nie spalisz

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem większych modyfikacji ale ładne koło ori Audi mogłoby się pojawić. Pomyślę. Na razie skupię się na wymianie błotnika bo ruda się wkradła a następnie muszę zrobić coś z podsufitką bo odkleił się materiał w dużej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint zawsze spoko ? a że czasem o coś się walnie podwoziem to szczegół , potem chociaż jest co naprawiać ? hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała sesyjka Jesienna :

 

Spoiler

IMAG0380.jpgIMAG0401.jpgIMAG0372.jpg

 

 

Po dłuższym czasie nieobecności nabyłem pare gratów miedzy innymi :

1. Zaślepkę pod blachę na przedni zderzak

Zaślepkę wspawam w zderzak i lakierka całego zderzaka

 

Spoiler

IMAG0647.jpg

 

2. Kompletny tunel 2 din z radiem Audi Symphony I

Docelowo ma wlecieć Rns-E
Z racji tego ze konsola była trochę zmęczona to za pomocą folii 5d Carbon dałem jej trochę nowego stylu

Przed zabiegiem :

 

Spoiler

IMAG0602.jpg

 

Po :

Spoiler

 

 

IMAG0604.jpg


Zakupiłem też dokładkę z Cupry. Trochę leżała ona gdyż miałem też i przygodę w pracy zakończoną nogą w gipsie, ale nie poddałem się i zrobiłem hokej z dokładką

 

 

Spoiler

IMAG0614.jpg

 

A tak siadło to na aucie :

 

 

Spoiler

IMAG0615.jpg

 

Po dłuższym okresie szukania dawcy na swapa znalazłem ciekawy egzemplarz. 
Dawca to a4 b5 rocznik 97 1.8t AEB zalany Motulem 10w40 autko było na lekkiej stylizacji S4 (grill, kierownica, zawieszenie )

z pozostałych bajerów to pełny fis (niestety juz przygasa) fotele kubełki klimatronik.

10 Lat auto jeździło po naszej "dziurolandii" i jak na tyle lat kondycja auta jest na poziomie dobry plus.

Zdjęcia dawcy:

Spoiler

IMAG0668.jpgIMAG0667.jpgIMAG0669.jpgIMAG0670.jpgIMAG0671.jpgIMAG0672.jpg

IMAG0649.jpg

Niedawno poprzekładałem mu kilka gratów do Swojej Srebrzanki

Grill :
 

Spoiler

 

IMAG0663.jpg

IMAG0664.jpg

 

Kierownica:

Spoiler

IMAG0665.jpgIMAG0666.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, spoko aktualizacja, " tylko " ...

Do tak wysoko stojącego auta nie dorzucałbym dokładki, jakoś dziwnie to wygląda...

I druga sprawa - folia na konsoli. Wygląda zacnie, tylko dlaczego nakleiłeś karbon w 2 kierunkach? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki był zamysł ze dekor skrzyni w jedna a reszta w druga strone ;)  a co do dokładki to spokojnie na nowy rok zaraz po swapie ktory mam jakoś teraz w tygodniu wpada gwint.na tym jednym zdjeciu wyszło ze jest wysoko ale wizualnie jak przypatrzysz sie to jest niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę mody nabrały tempa. Pozwolę sobie na komentarz jednego z nich. Nie wiem dlaczego ale patrząc na przód, ten grill eSowy jakoś mi nie leży ?

Wersja poliftowa lepiej wygląda z ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 zostaje na zimę na lato będę szukać jakiejś 18 lub 19 zobaczymy na jakie koło budzet pozwoli póki co dzisiaj wjeżdża na warsztat i przekładka

Dawca już rozbierany

a gwint się ogarnie na nowy rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swap przeszedł bez zajekniecia Lalunia wreszcie ma nowe serducho i dumnie pokonuje KM

z racji też że jest to silnik bez LPG postanowiłem na jakiś czas pozbyć się butli ,Wykreślić z dowodu i zaktualizować dane.

 

Teraz czas najwyższy na gwint i później jakaś nowa mapa na podkrecenie jej osiągów ;)

 

Po swapie zasłużyła na pożądną kąpiel z pianką :D

 

 

IMAG0720.jpgIMG_20181223_074246_121.jpgIMAG0723.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nowe końcówki tłumika chromowane

Spoiler

Resized_20190326_130019_8865_2.jpeg

 

 

Przed

 

Spoiler

IMAG1397.jpg

 

Po

 

Spoiler

IMAG1399.jpg

 

Kilka dni temu kupiłem Avusy 17" 8j et 35 z oponami 245/45

Spoiler

IMAG1433.jpg

 

Spoiler

IMAG1432.jpg

Zostało tylko zakupić albo gwint albo sprężyny obniżające -40
 

IMAG1430.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_1565.JPG

Spory Update

Po ostatnim moim poście wiele rzeczy się zmieniło w Lalce

Mianowicie wpadły 4 elektryczne Szyby na OEM gratach
Wpadło zawieszenie 1BE (na oryginalnych sprężynach było -20 ) z sprężynami KTM -40

Spoiler

Sprężyny -20 mocno zmęczone

IMG_0499.JPG

 

Spoiler

Sprężyny -40 KTM

IMG_0565.JPG

Autko po obniżeniu wygląda tak

IMG_1553.JPG

 

niestety żeby nie było tak kolorowo Lalce zerwała się łapa napinacza alternatora 

IMG_1217.JPG

Spoiler

IMG_1104.JPGIMG_1101.JPG

Myślałem ze to tylko łapa wiec odstawiłem ją do mechanika
mechanik jednak mnie zasmucił silnik bardzo mocno klepał na ciepłym okazało się ze szklanki były na wykończeniu
a że miałem robić rozrząd wraz z łańcuchem i napinaczem postanowiłem to wymienić wszystko na raz
Więc zostały wymienione:
Rozrząd
Łańcuch z napinaczem

Szklanki komplet (12 ssących i 8 wydechowych) oraz uszczelniacze zaworowe

Został zalany nowy Olej Liqui Moly 5w30 Toptec 4100 (uprzednio ktoś lał 10w40 Motula )

Łapa napinacza alternatora
Komplet Pasków

Na Szczęście po wymianie klepanie znikło (Mechanik jak wyjął szklanki stwierdził że szklanki w tym silniku nigdy nie były wymieniane a silnik miał prawie 400tyś nalotu )

Miała wpaść miska pod czujnik oleju z bliźniaczego 1,8t AWT lecz okazało się ze nie pasuje (Informacja dla innych miska z AWT nie Pasuje do AEB )

Jest w planach kupić miskę zamiennik która takowy otwór posiada ale póki nie nakręcę minimum 8 tyś km na tym oleju nie będę go zmieniał (chociaż sensor na full fisie strasznie drażni me oko )

Rzadko jeździłem wieczorami autem ale gdy wybrałem się na przejażdżkę z Wrocławia do Kłodzka nocą strasznie słabo widziałem co jest przede mną 
Pierw podejrzewałem żarniki że kończą swój żywot ale ostatecznie padło na to że odbłyśniki pomału się wypalały
Poszukałem trochę po grupach osoby która Regeneruje odbłyśniki i znalazłem kolegę Piotr Duda który regeneruje je na codzień
razem z odbłyśnikami zamówiłem też nowe żarniki które sam mi polecał

Spoiler

Nowe odbłyśniki oraz żarniki d2s

IMG_1606.JPG

Stary odbłyśnik

IMG_1615.JPG

 

Nowy odbłyśnik

IMG_1614.JPG

 

Efekt wymiany

Spoiler

Przed :

IMG_1609.JPG

Po Wymianie:

IMG_1619.JPG

Efekt światła znakomity. Wreszcie widzę co przede mną się znajduje :D
 

Miesiąc temu Moje tylne tarcze i zaciski stwierdziły że czas na wymianę

IMG_1846.JPG

Spoiler

Tak wyglądały tarcze po 40tys km od nowości :(

IMG_1839.JPG


Wpadły nowe Zaciski tył firmy NTY (chińczyk ale robi dobrą robotę)
Tarcze i klocki firmy Zimmermann
Nowy olej
Koronki ABS

Oraz łożyska o których nie wszyscy pamiętają 

Spoiler

IMG_1841.JPG

Tak wygląda aktualnie

IMG_1792.JPG

Edytowane przez BlackHazelAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ten sam problem co ja z odblysnikami, tez czekam na inof czy na stanie bedzie mial Piotr odblysniki, cisniesz dalej do przodu z autem :P

 

75543464_449111426000505_5687231350734585856_n.jpg

75614233_760752654410200_7810104775998963712_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...