Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B9 Fellows

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

gdyby klocki miały na to wpływ to by ci bez gadania wymienili w ramach tego że mają lipne, zresztą jak padnie ci silnik to klocki nie będą mieć nic do tego, zawieszenie też nie

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Wyświetleń 311 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Autor

Niby racja. Mam jeszcze trochę czasu, więc będę myślał gdzie to zrobić.

Swoją drogą, lepiej montować zwykłe, czy ceramiczne? Niby z ceramicznych mniej pyli, ale to też chyba nie zawsze. 

Opublikowano

ja zamontowałem ate, i tak mniej pylą niż te ori szajsy co były

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, marcin_o23 napisał:

ja zamontowałem ate, i tak mniej pylą niż te ori szajsy co były

No właśnie o to pytam, bo ATE ma do B9 zarówno zwykłe jak i ceramiczne. I zastanawiam się czy warto dopłacać te 300 zł do kompletu przód+tył.

Edytowane przez sowiq

Opublikowano
  • Autor

Gdyby ktoś zastanawiał się jak podłączyć zasilanie kamerki samochodowej, to wrzuciłem opis swojego montażu. Czysto, ładnie i wygodnie ;)

 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Czy ktoś z obecnych posiada OBDeleven i jest z okolic Katowice-Gliwice? Bo na tripa do Włoch i Chorwacji by się przydało dodać rozpoznawanie znaków przy wprowadzeniu przez Chorwację nowego taryfikatora  ? Osobiście wystarczą mi pamiątki z poprzednich wyjazdów ( ??) ... kolejnym podziękuje.

Opublikowano

Jednak zdecydowałem się na zakup B9. Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy? Chodzi mi o to, że jadąc np. 100kmh jak puszczam gaz to skrzynia wyrzuca bieg z D7 na D. Fajna sprawa bo naprawdę oszczędza paliwo. Chciałbym poczytać trochę w necie czy VW i Skoda tez zastosowali taki patent czy tylko Audi ale nie wiem jak to fachowo wpisać.

Opublikowano
Cytat

Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy?

Cześć, po angielsku nazywa się to "coasting", a po polsku często termin tłumaczony jest jako "funkcja żeglowania".

Opublikowano
9 godzin temu, misku napisał:

Cześć, po angielsku nazywa się to "coasting", a po polsku często termin tłumaczony jest jako "funkcja żeglowania".

Dzięki bardzo o to mi właśnie chodziło. Niestety nie mam u siebie Drive Select i w trybie Drive jest to u mnie w standardzie. Jak to wyglada jeśli na pokładzie jest Drive Select, w których trybach żeglowanie jest dostępne?

Opublikowano
Godzinę temu, tommy-cichy napisał:

Jak to wyglada jeśli na pokładzie jest Drive Select, w których trybach żeglowanie jest dostępne?

Tak, jak napisałeś, na pewno w trybie Drive. W Dynamic na pewno nie ma. W Eco nigdy nie jeździłem, a w Auto jeżdżę bardzo rzadko, więc nie jestem pewien.

Opublikowano
  • Autor

Ta opcja nazywa się też "wolne koło" - tak to określają w instrukcji samochodu.

Domyślnie jest włączona w trybie Auto, Eco i (chyba) Comfort. 

Można to wyłączyć na stałe w MMI.

Opublikowano
Godzinę temu, sowiq napisał:

Domyślnie jest włączona w trybie Auto, Eco i (chyba) Comfort. 

Dzięki @sowiq, pisząc "Drive", myślałem właśnie o "Comfort". Ale tak to jest, jak ciągle widzi się literkę "D" na tablicy zegarów ?

Opublikowano
W dniu 15.08.2019 o 10:09, tommy-cichy napisał:

Jednak zdecydowałem się na zakup B9. Możecie mi powiedzieć jak Audi nazwało rozłączanie biegów podczas jazdy? Chodzi mi o to, że jadąc np. 100kmh jak puszczam gaz to skrzynia wyrzuca bieg z D7 na D. Fajna sprawa bo naprawdę oszczędza paliwo. Chciałbym poczytać trochę w necie czy VW i Skoda tez zastosowali taki patent czy tylko Audi ale nie wiem jak to fachowo wpisać.

W VW w 2013 miałem coś takiego, wiec raczej to żadna nowość. Akurat mi to nie przypadło do gustu bo sporo hamuje silnikiem. 

Opublikowano
22 godziny temu, DonDżonson napisał:

Akurat mi to nie przypadło do gustu bo sporo hamuje silnikiem. 

W audi lekko dotykasz hamulca i żeglowanie jest wyłączone i można hamować silnikiem.

Jeżeli dobrze pamiętam w instrukcji jest opisane, jak sugerować skrzyni żeglowanie a kiedy nakazać hamowanie silnikiem.

Opublikowano

Panowie,

nie ma znaczenia zapięty tryb jazdy tylko ma znaczenie tryb skrzyni biegów. Na D występuje żeglowanie, a na S nie występuje. Oczywiście on sobie to włącza rozpoznając nasz styl jazdy, także dopiero jak jest spokojnie to sobie na to pozwala.

Opublikowano
Cytat

nie ma znaczenia zapięty tryb jazdy tylko ma znaczenie tryb skrzyni biegów

Ja mam inne doświadczenia. Prawie ciągle jeżdżę w trybie D skrzyni biegów (tryb jazdy  Individual) i jeszcze nigdy nie włączyło mi się żeglowanie (przejechane ok. 50k km). Wystarczy jednak, że przełączę tryb jazdy na Comfort (tryb skrzyni również D) i żeglowanie włącza się przynajmniej kilka razy w trakcje jazdy przy odpuszczaniu gazu.

Opublikowano
  • Autor

Kiedyś na forum B8 ktoś wrzucał "rolety", a bardziej siatki przyciemniające na tylne drzwi do B8. Cały myk polegał na tym, że były idealnie dopasowane na kształt szyb, więc ramki wchodziły na lekki wcisk i wszystko bardzo ładnie wyglądało.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim do B9?

Niby mam przyciemniane szyby, ale czasami przydałoby mi się dodatkowe zaciemnienie (śpiące dziecko, te sprawy...).

Opublikowano
2 godziny temu, sowiq napisał:

Kiedyś na forum B8 ktoś wrzucał "rolety", a bardziej siatki przyciemniające na tylne drzwi do B8. Cały myk polegał na tym, że były idealnie dopasowane na kształt szyb, więc ramki wchodziły na lekki wcisk i wszystko bardzo ładnie wyglądało.

Czy spotkał się ktoś z czymś takim do B9?

Niby mam przyciemniane szyby, ale czasami przydałoby mi się dodatkowe zaciemnienie (śpiące dziecko, te sprawy...).

W A4 masz seryjnie w sportbacku niestety nie ma nawet opcji z uwagi na kształt drzwi.

Opublikowano
  • Autor

@Kosmita myślałem, że przyciemniane szyby mi wystarczą, więc nie zamawiałem roletek. A teraz żałuję :) 

No ale kombinować z wymianą boczków też mi się nie chce dla głupich rolet :)

Jak znajdę tę firmę, co produkuje na wymiar, to dam znać. Pewnie do SB też coś znajdą. 

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem chyba coś podobnego, ale do A5 niestety nie mają. Można napisać i zapytać.

zaslonki-roletki-oslony-przeciwsloneczne
EPC.NET.PL

Zasłonki dedykowane do Audi A4 B9 Avant (2015 - )

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.