Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Uniden a homologacja


Dasiek

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedawca nie wystawi kwitku bo sprzedawanie UNIDENA w Polsce jest nielegalne, grozi za to kara grzywny, wystawiając kwitek sprzedawca sam sobie pętle na szyji wiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to taki kwit sprzed dwóch lat też jest niewiele wart, bo chwili obecnej to radio jest powiedzmy "nielegalne" i policja ma prawo zatrzymać takie radio do badań niezależnie od tego kiedy było kupione - ale to tylko teoria z rzeczywistością niewiele mająca wspólnego :tongue4:

podczas prawdziwych "nalotów" na CB kolesie dokładnie wiedzą czego szukają i nie wołają żadnych papierów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie ma prawa, bo wydana homologacja w chwili zakupu była ważna 10 lat (standardowy termin) Prawo nie może działać wstecz i naruszać praw nabytych ciebie, jako nabywcy.

A z tego co wiem nie wydano producentowi nakazu odebrania i wymiany produktu od klientów. Tylko zakaz dalszej sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby prawo nie działa wstecz ale każdy przepis ma kilka interpretacji. Na stronie Urzedu Komunikacji Elektronicznej, do której linka podałem, odnośnie UNIDENA pisze:

"W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań)."

Podaje jeszcze raz linki, żeby nie trzebabyło szukać:

http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=0&page=text

http://www.policja.pl/portal/pol/169/3001/CB_radio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz :no: Pamiętam, kiedy wynikła cała kwestia nie była takiego nakazu... przynajmniej ja kojarzę :embarrassed:

Thank's God I've got President Johny II :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja tylko że to nie temat o Johnny II :wallbash:

ma ktoś już może tą homologację do Uni 520XL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie coś w pdf tylko nie wiem po co wam to.

a zresztą, chcecie to macie

http://odsiebie.com/pokaz/1421124---43a3.html

jak traficie na kumatego policjanata i tak nic to nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila moment, a mnie się kołacze po drodze jeszcze jedna sprawa :mysli: - tak a propos ew. zatrzymania radia nie posiadajacego homologacji.

Czy nie jest tak, że tylko Urząd Komunikacji Elektronicznej jest uprawniony do kontrolowania i ew. zatrzymywania, konfiskowania radioodbiorników nieposiadajacych homologacji :?:

Dlaczego o tym piszę - bo kiedy "wyszła" sprawa braku homologacji dla Unidena, policja urządziłą pokazówkę :ad: - kontrolowali samochody wyposażone w CB w poszukiwaniu trefnych unidenów, ale występowali wtedy w towarzystwie kontrolerów z UKE. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie coś w pdf tylko nie wiem po co wam to.

a zresztą, chcecie to macie

http://odsiebie.com/pokaz/1421124---43a3.html

jak traficie na kumatego policjanata i tak nic to nie pomoże

dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz instrukcję obsługi :?: Bo u mnie w Presidencie Johnym "homologacja" a raczej kopia poświadczenia zgodności była wdrukowana w instrukcji/ karcie gwarancyjnej :this:.

Sprzedawca poradził mi, aby na wszelki wypadek wozić ze sobą, jakby "miski" miały się CB czepić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mam unidena 510 kupionego w lipcu 2005 roku i nie dostalem zadnej homologacji. ciekawe czy przy kontroli jezeli trafie na dociekliwego policjanta to czy wystarczy mu paragon z karta gwarancyjna

masz i nie płacz

http://odsiebie.com/pokaz/1443050---8995.html

ale dalej twierdze, że jak coś jest nielegalne to jest nielegalne i nie ważne kiedy było kupione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden i President to takie same radia :good:

Nie takie same, ale dokładnie te same.

Do tego stopnia, że po rozkręceniu Presidenta na płycie ukazuje się napis................ UNIDEN. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden i President to takie same radia :good:

Nie takie same, ale dokładnie te same.

Do tego stopnia, że po rozkręceniu Presidenta na płycie ukazuje się napis................ UNIDEN. :>

no ale zawsze można 200zł wydac więcej żeby mieć presidenta :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I papier homologacją zwany... :gwizdanie:

I święty spokój :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była nagonka na firmę UNIDEN w Polsce. Chodziło o to że sprzedaż radii CB zaczęła rosnąć falowo, a jedyne radia jakie schodziły z półek były to UNIDENY. Zauważcie że UNIDEN w tym samym czasie był sprzedawany w innych krajach i nie było problemu. Drugi argument UNIDEN i PRESIDEN są to te same radia, te same podzespoły, różnica jest taka że uniden składany jest w chinach, a president w USA, a jakoś nie wycofali licencji Presidentowi. Przy czym teraz to President też może być składany w chinach jak wszystko.

PS. Chiny nas wykończą bo wszystko już jest u nich robione, a nasze firmy będą padać jedna za drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna teoria spiskowa ale to raczej nie tak, ogólnie wiadomo jest że UNIDENY "sieja" po sąsiednich kanałach (jak to UKE wyraziło "nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika") i to było powodem zakazania sprzedaży w Polsce, problem pewnie łatwo wyeliminować ale jakoś UNIDENowi nie zależało bardzo na polskim rynku i sobie odpuścił, przynajmniej narazie. Nie ulega wątpliwośći, że gdyby usuneli ten problem i postarali sie o deklaracje zgodności to byłoby to pewnie najlepiej sprzedające sie radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...