Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE


Patryk14

Rekomendowane odpowiedzi

@Patryk14 jakie temperatury na tym fmic masz jak na zewnątrz tak okolice 25stopni i więcej? Dzisiaj u mnie 27stopni, a w dolocie 50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinL napisał:

@Patryk14 jakie temperatury na tym fmic masz jak na zewnątrz tak okolice 25stopni i więcej? Dzisiaj u mnie 27stopni, a w dolocie 50...

Przy ok. 24-27 stopniach jak robiłem logi, to temperatury w granicach 32-35 stopni max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi "pamiętniczku" dawno nic nie pisałem więc czasu uzupełnić brakujące informacje ;)
Auto sprawuje się bardzo poprawnie, nie dzieje się nic niepokojącego. Zrobiłem dwie dłuższe trasy z których jestem zadowolony bo auto zachowywało się tak jak zawsze powinno się zachowywać. Odpala i zapierd... ;).
W ostatnim czasie wymieniony rozrząd bo był delikatnie przestawiony i miał już 4 lata i ok. 40-50 tyś przejechane więc można było robić. Rozbierania przodu trochę jest ale potem dostęp mega dobry więc powiedzmy że praca w miarę przyjemna.
Komplet SNR + pompa wody Hepu. Na VAG 0 CF więc jest idealnie. Wróciłem do oryginalnego programu 150KM, żeby zweryfikować spalanie stukowe, przepływ. Wszystko wróciło do serii (brak stuków, przepływ bardzo dobry, w dolocie zimno).
Jeżeli chodzi o pobór oleju, trochę połyka ale do zrobienia są na szczęście uszczelniacze zaworowe więc nie ma tragedii, narazie sprawdzam stan i w razie czego dolewam.
Na bieżąco dbam, sprzątam, odkurzam, myje, zalewam paliwo i ciesze się że nic poważnego się nie dzieje.
Jako że miałem więcej wolnego czasu na próbę zakupiłem folię szczotkowany grafit na serwisie aukcyjnym i okleiłem dekory. Wyszło bardzo poprawnie, teraz zrobiłbym kilka miejsc delikatnie inaczej żeby dojść do ideału ale nie ma co ukrywać że folia nie jest top 1 na rynku, ale dała bez problemu radę tylko potrzeba więcej cierpliwości bo jest sztywniejsza niż folie z wysokiej półki. Z efektu naprawdę jestem zadowolony i wnętrze się trochę zmieniło, według mnie na lepsze.
Na zimę zakupione felgi z A8 D3 + nowe opony Dębica Frigo 2 na próbę jak będą się sprawować :quattro:
W planach napewno jest zrobienie góry silnika, ale tutaj cały czas bije się z myślami czy może nie zmienić za jakiś czas auta, a może lecieć na grubo i bawić się w kucie silnika. Temat jeszcze mocno do przemyślenia. W zależności od nastroju są inne rozwiązania.
Może na święta sprezentuję sobie VFIZ + czujnik ciśnienia oleju.:good:
Na tą chwilę zakończmy ten wieczorny wpis zdjęciami (kiepskiej jakości z kalkulatora ale są ;))

Było:
gf8LS8G.jpg

Jest:
yd0T7O8.jpg
oWibsSb.jpg

Slu3A1l.jpg
AUGWcCR.jpg
76e488.jpg
e4fb65.jpg
72094d.jpg

Stay tuned! :a4fan:

Edytowane przez Patryk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Next update! - 213 000 km
Tym razem wpadła standardowa wymiana oleju przed zimą. Zdecydowałem się na:
* Olej Penrite HPR 5W40
* Dodatek do oleju i skrzyni Archoil AR9100
* Olej do skrzyni Fuchs Titan Sintofluid 75W80 (brak na zdjęciu)
* Filtry Mann
* Płukanka LM ProLine

Dodatkowo auto dostało dodatek na który czaiłem się od bardzo długiego czasu czyli VFIZ ;) Naprawdę mega opcja i fajny gadżet. Cały czas go ogarniam, wbudowany MAP już działa i to bardzo sprawnie, cała reszta również.
Auto jeździ na poprawionym programie od kolegi Łukasz13, muszę skoczyć na hamownie jak tylko będzie chwila wolna. Na ten moment doładowanie na poziomie 1b i moc ok. ~240KM.

Dla osób potrzebujących informacji co do wymiany oleju w skrzyni biegów. Korek zlewu (torx z otworem 16, do wlewania imbus 17, który u mnie dość mocno siedział, dopiero przedłużka dała radę).

rYbop8oFLxWXWqznOAytyy2kVs70h9FEAinimT84JzEobJmWj0iQNaPMxNBcgreYpn8x5zkubSp28TQc

Edytowane przez Patryk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale trzeba coś zaktualizować. Przy aucie cały czas się coś dzieje, pomysły w głowie są ale brak czasu albo funduszy na ich wykonanie. Wszystko idzie powoli ale do przodu.
Zacznę od rzeczy najstarszych.
* Nowa atrapa przednia ala RS + oryginalny wypolerowany znaczek OOOO
0Q4VaEH.jpg

* Stary akumulator już nie dawał rady, co prawda działał to samej wymiany i tylko podczas wgrywania programu z laptopa miał problem żeby odpalić ale nie trzymał już parametrów i nie ładował się do full.
Ggmlhos.jpg

Jako że ostatnio podczas akcji #zostańwdomu miałem sporo wolnego czasu, zabrałem się wreszcie za lampy, które chciałem ogarnąć już dawno. Niestety jedna lampa ma defekty, które są od środka a nie chciałem jej narazie rozklejać, lampy ktoś kiedyś malował i ewidentnie źle wyczyścił środek klosza. Z zewnątrz wyszły bardzo dobrze.
6POWdgj.jpg
vto6ESX.jpg
b4p9VCm.jpg
Tutaj widać ten defekt wewnątrz lampy.
iaf3QPS.jpg
DYCChad.jpg

Felgi porządnie oczyszczone z zewnątrz i zabezpieczone woskiem. Wewnątrz czekają niestety na lepszy czas bo w piwnicy niestety bez myjki ciężko to ogarnąć, a mieszkanie w bloku nie pomaga ;)
R0gq0rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dworze co raz cieplej, a letnie felgi prezentują się o wiele lepiej ?
Ogarnięte i zabezpieczone letnie felgi:
Mycie: ExceDe Ultimate Wheel Cleaner
Opony: Detailer's Magic Clean Tyre & Rubber + Binder Ultimate Tire Coating Wax - super dressing do opon!


kpXwKzzqR3iRhdH6nFOl6so8l0h_ADYb88NSc38MMLUFY59O3c9T3C3-54fUpJE5-AH80CgVaCdMO0P3RP9t8ffw45xFd-keanIiSj5krpXtwDVriFJhBqhjLbhniUkkYBCSZg8C1uDWls8zCsfrA21YuagnnDsmxSkMsW9Trg46flDuSmYycny1xJ03ZvCnqaQw60xKTj9x7qA73MNTuAoEZYEVXP0kO8nuxjQjIwYDKGGV8fhJeXuG7ouAwepGbudwtgpckOl78kFAN9UOL_sDoIdSV4ToUoXfmI_G5zsUIt7df0G1hhHwY7gbXJA8h-e5HQzb_gbQoL77i_XgfGMyJsUCho_3P7rBkZN1ztLsYgCMDVyFPR6bgF-7hNs5QYV4pbdSzoLCUT8VEAX7hZb4xnTwBWYjoyUgp-U61G1meNouf_pAedcXMnOyG6nZvg_RU8kExdTe0K1vfpoVb6-x2eD6egrOCXKO0Suvhb0Pakwq6VEW7rIkkTyxnAdnqBjGgt8kB093Rb06yC0V5KliHOCjqRB2yPRObthsgwUAO6rCka_yocYo0PoCK8n3KBPQAVhk6vsnglXnGCtJREli75L6ScGh_LRBY0yMmrp3dM0Vv2Xjmqk_LlVtmdCiF36e97T6w3cuslZKtGJmaoCFWSBFXUHQivpYbAqo1wNiRe2uluWpHCML1Sgq0g0MGIv-CLCNDTy03j1W4wUPO_cG8xChEk5-l0tCxcqhjFevEJWv4mSnl-s=w1259-h944-no
uMy_FDhhwT93pH6avNgm-NdwAXj2kos4GB8lv95aUCbIW0Ok7-Dsnz1l1OXjpnldwVmqoTgDdLEwFCPJ7a2B4QlMBBsBPGEXtVRln9BBppHcGsEwd9Wk-txjN18_bsaOux_XucjUFIQ_HSWxNm2AUXKnup1dUEYgIKM_HEpZdxEuJUrmTo1CPWGiCncJa6m1hDGsPD1920Gny5V7vi4jlD9gDgWK5ZLyNajxfewqVLJ2uJXvRszgW_-CEUNmDs8o2mRdBWF1DVulFu5mG2WXL1PAlb_OO2MbwU2TF2W2DaiK4RmYRa6mClYsPXTIFiwd3-9ZEgFtxj_rjusUQs7m_3eJYnHSlV7YVwqD2BbfCjCS8KFe4e2a8-33aBdPcCLrLaB5QyrwvWqBBbcAqU8DfOMcKUt-JqQXEWWX1VMRoEy2zEYzu7gx0SRGpnWp-U9k6caX1XiXXX5ICfIWSyTni-YjuR5j6z5tzwAi-ezzeKcsYRYL9v_rvz4CyFN6Y8MvIVEiqK8zu6ucahgr-tliQsfKGmLn0Z16oqXGIoPHJIP_mFz69s4Hj-sAhJC4hTBSniSs4uW13y6rcOAyuyLJqIEngGVwWaxbaTqB6nlPmafJB74urkolr2fMpam2M_8hzZMcpdmfScW-fW0vW--dwcHDh8-xCRvvryVExvp-wHCnc9KAqbV8r9NuMYij5dxcdiNkC8HaviVrGufS3YUCMuoICnj4_kkz-QrD0-DrmXdnv0iNL9qvcc0=w1259-h944-no

Koła zimowe oczywiście też wyczyszczone i schowane w ciemne, suche miejsce do następnego sezonu (oczywiście również zabezpieczone).
-9zQA-p9XO4986rQg78dIwLMsu_UkW5IJqiafsO3pab4xuG0sfNVV2xtnGO5e31L0_32BPfeMoytEOESqTIuhn2AB8l0fUaNFYlXR-f0kcE9hVjQarCpXCtinuUtVgaZiI8Wtnj2WysxTQ9ZNopFArRG4qPViRFCnedKUcT0GGRmo2RB97q06ra5q8tANBI64llGBjRXRzZGb6Y4_anH2zEXuhlHpSQeccCLYLI-XBDiTkA9h4-CIAY1A3gK2Nt4IsDPXdW8_S707tlKNYYCX1QcK9oAU-WqC8l5XEXIpt57ONQnymfUE1Jlc5vd8hs-vkkMa-mvbdb8czA89ZZ9PmT5yHbagHJnU3vXyER4ee-rUf6YovmUkSe2nEGnU7hVpm3YzrWiMrD0xQKeRk5UhnlE_0Y5lK8jVrFqGyKRDInntBIUmNyfQSBy7SF2QbSpZXWBPKStMx5TPubN8br0q0Aj1EQmH8xLyktE6X6ZNzJOdk2J5b5XIucOKcTaAULGVAgw3bM2b_0XTn8NiOIvA923VHEs_d-Ls_2qbHGRPBohQ2xam-eoo_VALUpQ6zR9mNfsBSwO2KEg8M06v7vtpcoDIfEJEfkbUagFTLsj_GhYHmFY6wD-HMsYtK8KSOevYOcbq-RM6wclUoKlM8AHJ80I_FcKHM6beRwm4QynExqd4RV0bP4K2cbcQ-gBPMTfWouqX9INLKdckIUvo7931x5uHM4bu9vW6IRboHzWWdIxT-yOtWezGgY=w708-h944-no
OD9j5nKFU0sYy6KGwKkFoQW2LD_iGWCjKj_AQp4jxZ7Y5aeAz_Od9c7IbnlMkZE4_dThNVimSO3LEd6Kr_4ZJNEUfXd64j49kpcuUtSDzbwz_44108vPHaxo70shxBWVYbhE9gZXb54qj6kkrYv7IH8cjKvkjsKUeAnOq9MyxdEn4TAEBiRUD5ODgB8N_yi73LUdK07EMRa0h3W6itAt2lXYODoIyGzlvUvk6idGHMGcOJNDpSASEEBq3lUan8wetpjVPILuDaWVc8yGPk1rnt2rBeerWR_wUqqV5xIdEgfvM6wWKv8eL2f2v-C8tkV6vrD7ITMjTzGRGjl7jJqb20Hjp6LdJvHhmEfrFRqfGyu9Flb3DKLzri6jmysDphlf20O0Rp5q1ZECvqMZaZk9fGtqZ8C9AQybK5t-euyjOL_IcExB-04QDH1pEYfBdzQtqn69z5DUOy6Nnd9WxZLRm9zTsG-j5SNKeGQRM4NgY3Q-3QQ79U80z5SZqP7mUqivW5aSfIgeO29Vis8W51nCFVpSqatFq_3W1gCVJaK-olvlWtEiSOdu47dJ93LRqMctTiaWp3bIrDIMeW4LIeYkFtja9-NL7cF8LnmV2aSwb5nxcwMqyQKLGcB8lDe1hvB-q_jfcu-Ux93DoIi7xr0C7okr26aagz5sMmtZgqjCiwMtmocQ7ptpk1kBEH_XWS_Qzr8me1qdh7t5yJuUN1UDVWnLpOP97vrwLmrSkMzg47V1asq0q55cj8Q=w1259-h944-no
TSxuMFqYq0rDdDOZiA9pbQcV6jtOtG4hEn0Ttkm7wefWkXbgshqVm3tldTdI7N0x8Sal5qGv-5PzblgaQpjs36o4yV9FZdf6kDWSM7VxTAFH-mupSh_wlF891nV4SbI-Ir3qrWa6O7Xdu5ABzadkShTwfGWwX7bK4ziIeNsP4zC6-c4DWVjUUzGp_FhOmTqIpcRF0-sLySBKYBkiVRlyyyPOBz5IHSDZGQwOgcM3GN8Pymu2TeYlyrIk7wbOMj2XyEwl-EIY1CvDayOz6E-_Vkbu-8PnJf1t4GHRZJWRxRS1J76kw5ZP0R0fCnpdS9VfPMw0ZeEKv1HxbHpUx7dlevivJaSpyS-rg2t3hex7nZA3IKxy3qs_GVVaM_v9ATY3eA3X4h_y46wZhP7tJWoRBdwvVmdEp8KZfTYq2wfAwShqFh4t5TXvdDqLpcSqaOIoR7TLDr9vTPyXY1H9_S82UyhSXHwAJYYpWc36njoz2Gwd8Jb_AYakJLHXGIQKQUmN2v9M7ERJtrkbcZyn_9_wfswzBj21IpKIlc-mG0vuBhEs3nCgtC0O04tUHmAmzQUkOFzAbEjnu75R0KgEPobHaOYs-vAoY7PWRKAbxcUREkryzzTe9Di4jJIC0jSrXc5HrzmCZVa8xm7_R-Bt1j-8EPkuH5eECtpk0hGpj-O4liH9w-acbbyvdtkBCcf7OcCxrfwtSP8ZATwxA2ZNGosk8Nk3txIegmRJuJuuBRNwLNQOn2oljRIkDu4=w1259-h944-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie dzieje się trochę więcej i szybciej, co mnie z jednej strony cieszy, ale mój portfel trochę mniej zadowolony.
Wpadły nakładki na progi MS Design w kolorze auta, dodatkowo lotka również Votex (ms design).
Progi od dołu psiknięte lakierem żeby w każdym miejscu wyglądały przyjemnie dla oka, co prawda spodu prawie nie widać, ale moje oko widzi wszystko.
QwSMgitGjylkSZZ1Nj2hxT7wHN3fPJNuNzTX6lCVLYx15io2v1iDL2dwXy43FMKvtLAwrbdFM24ABni0
V0JUPww6vz-8E5Li1XCXMWXBPIRBxWpn-bFLq7O7dHh524QSvY53Hz5WnVkXXCxsmIm-avl9fNZRGK_E
hI3Van9xVfoLmNWkwCbrsnsgKrMIZb9C-_P6PqQ4

Stwierdziłem że listwy drzwi trzeba trochę poprawić żeby ładniej się komponowały z felgami i dokładkami progów. Chwilowo listwy sline/S4 muszą jeszcze poczekać.
Listwy malowane lakierem boll do zderzaków plastikowych i na to bezprawny w pół połysku.
Na tą chwilę dokładki zderzaka Sline i tył S4 bo taki jest plan również musi poczekać. Dokładki oryginalne pomaluje tak samo jak listwy boczne żeby pozbyć się tego szarego koloru bo nie jest on najładniejszy.
wh_1SN6nzi7x-3EEKqJxyFKV8tniz1sWIZGKDB_1

Kolejne modyfikacje już się robią ;) Nowa kierownica work in progress...

Edytowane przez Patryk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczynasz ładnie działać przy aucie, więc jaka decyzja odnośnie mocy?

Będziesz zakuwał motor? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka, oby tak dalej.Możesz poprawić zdjęcia VFiza? bo nie ładują się a chciałbym zobaczyć jak to wygląda u Ciebie i jeśli można wiedzieć jaki koszt takiego bajeru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chudy92 napisał:

Widzę, że zaczynasz ładnie działać przy aucie, więc jaka decyzja odnośnie mocy?

Będziesz zakuwał motor? :)

Na ten moment jest ok. 240-250KM, siedzi seryjne sprzęgło, które się czasami ślizga. Narazie sprzęgła nie ruszam, plan jest na skrzynie GVE + sprzęgło 240 obite kevlarem. Z silnikiem na ten moment kompletnie nic się nie dzieje. Delikatnie gdzieś się pocą 2 uszczelniacze zaworowe ale bez tragedii. Nie wiem co czas przyniesie ale gdzieś z tyłu głowy jest plan na zakuwanie i robienie auta pod 400KM.

Godzinę temu, blondyn135 napisał:

Fajna sztuka, oby tak dalej.Możesz poprawić zdjęcia VFiza? bo nie ładują się a chciałbym zobaczyć jak to wygląda u Ciebie i jeśli można wiedzieć jaki koszt takiego bajeru :P

Zdjęcia poprawione, powinny się wyświetlać prawidłowo. VFIZ w full opcji to koszt ok. 700-800zł., oczywiście z oficjalnego źródła czyli od QMATIS, rzadko pojawiają się do sprzedania na grupach FB w fajnej cenie, ale znikają bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działamy dalej, są możliwości to trzeba korzystać ;)
Tak jak wcześniej wspomniałem miała być zmiana kierownicy no i jest. Była zwykła 4 ramienna, nie dość że nie zbyt ładna to jeszcze nie wygodna.
Zakupione moduł i taśma pod multifunkcje i kierownica przyszła ładnie obszyta, ścięta i ogólnie zmodyfikowana.
ACtC-3cdm-hN5zqPb24U6RH0T4vl7S0m2jGAzkjlACtC-3dS0DsbhqFdBHKBnwzRKYUrDac9xPajX6Jg
ACtC-3chhkNJcL4nTtZF4BDo6lWql9jVBDhxI4ezACtC-3eXGNwq3Qi4DARYBLUUmXIJFNs1xDdvtmVZACtC-3eZGaKYm8s_wiNlcaM5xnI8jwq_hz9J5WEU
 

Kolejne w kolejce do zmiany czekają fotele, cały czas poluje na recaro w full elektryce (albo czarna skóra albo materiałowe) niestety ciężki temat, ale dam radę ;)

Z mniej przyjemnych rzeczy turbo znowu nie bardzo chce współpracować :(. Po rozgrzaniu i na postoju auto masakrycznie kopci, jazda w korku straszny wstyd. Parametry trzyma idealne ale niestety na 90% puszcza olej w wydech na postoju a podczas jazdy się uszczelnia. Muszę znaleźć czas żeby zostawić auto na kilka dni i wymontować turbo i oddać do sprawdzenia bo tak być nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, chudy92 napisał:

Kierownica z A8?

Zgadza się A8 D3, najtańsza opcja wliczając w to obszycie. A więcej opcji z multifunkcji mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa z poduszkami tj. nabojami? 

P.S. zjawisz się na spocie na Matarnii? 

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, george napisał:

Jak sprawa z poduszkami tj. nabojami? 

P.S. zjawisz się na spocie na Matarnii? 

Zmiana wtyczki poduszki (przekłada się tylko piny), działa jeden główny nabój, drugi się po prostu nie odpali, jest nie podłączony.
Jak tylko będzie spocik i będzie chwila wolnego czasu to napewno się pojawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny większy UPDATE!

Po wielu miesiącach rozwiązałem wreszcie problem poboru oleju i kopcenia auta po rozgrzaniu. W ostatnim czasie problem na tyle się nasilił i ujawnił że wstyd było stać na światłach bo wydobywały się potężne kłęby dymu spod auta.
Problemem okazała się turbina od pana GVG. Problem poboru oleju co prawda nie dużego ale jednak pozostał po wymianie turbiny na hybrydę, na początku nie brałem pod uwagę że nówka sztuka po regeneracji może stwarzać problem, patrząc na to że pracowała bardzo dobrze (pompowała tak jak powinna, ciśnienie spokojnie utrzymywała). Przyczyn szukałem dosłownie wszędzie, zaczynając od odmy, przez problemy z podciśnieniem, uszczelniacze zaworowe etc. Rozważałem nawet remont silnika, ale nie było tak tragicznie żeby nie dało się jeździć. Pobór oleju na poziomie 0,5l/1tyś km. Przebiegów nie robiłem dużo, oleju pilnowałem. I nadszedł ten dzień że stwierdziłem trudno, targam turbinę. Wolne wzięte można się bawić. Oczywiście nie obyło się bez drobnych komplikacji w postaci urwanej szpilki ale 4h i turbo na zewnątrz. Oddane do niezależnej firmy, która specjalizuje się w turbinach i po 2 dniach telefon że to nie mogło działać poprawnie. Problemem okazał się sam środek turbiny, wprasowana tulejka (dosztukowana). Opcje były dwie jak się dowiedziałem, albo przez nagar by się kiedyś uszczelniło albo kopcił by i pobierał olej cały czas. Turbina zrobiona, ja biedniejszy o 4 cyfrową sumkę i zamontowane na aucie. Przy okazji wymienione elementy odmy i przerobiony cały system, dołożony catch tank. Pojeździłem żeby zweryfikować i problemu nie ma, auto nie kopci, nie pobiera oleju, na bagnecie tak jak zalałem po wymianie turbiny a trochę km już zrobiłem.

Teraz kilka słów ode mnie jeżeli chodzi o pana GVG. Ze swojej strony oczywiście nie polecam tej osoby, po pierwsze wciskanie kitu i szukanie problemu tam gdzie go napewno nie było, po drugie brak papierów z maszyn i pisemnej gwarancji. Wszystko na zasadzie do bramy i się nie znamy. Po trzecie i według mnie najistotniejsze nawet po otrzymaniu wadliwej części która była zamontowana w turbinie i z opisem jaki otrzymałem od firmy, która turbinę poprawiała nie ma jaj żeby się przyznać że po prostu spierd... robotę. Każdemu się może zdarzyć, jesteśmy tylko ludźmi, ale do własnych błędów trzeba umieć się przyznać, żeby z każdej sytuacji wyjść z twarzą. Wciskanie kitu że problemem poboru oleju jest za wąski TIP, czy to że podciśnienie wyciąga olej przez stronę ssącą jest po prostu żałosne.
Ktoś zapyta pewnie dlaczego nie odesłałem do pana GVG turbiny, żeby ją sprawdził, dostałem kiedyś od niego taką propozycję. Dlatego że po wcześniejszych rozmowach i weryfikacjach tego co mówił stwierdziłem że jest to najgłupszy pomysł bo stracę czas, nerwy, a i tak wyjdzie że albo ja zawiniłem że w ogóle autem jeździłem, albo że tak po prostu musiało być.
Z tego powodu turbo oddałem do firmy, z którą wcześniej nie rozmawiałem, nie znali oni problemu, specjalnie nie podałem co jest nie tak. Poprosiłem po prostu o weryfikację sprawności turbiny bo mam pewne podejrzenia że nie działa prawidłowo. Potwierdziło się wszystko co stwarzało problem. Olej uciekał tylko na stronę gorącą i tam się spalał. W dolocie jak sprawdzałem było sucho. Jasno szary/lekko niebieskawy dym z wydechu po rozgrzaniu i tylko na postoju dlatego że turbo się trochę uszczelniało podczas jazdy i olej w małych ilościach przedostawał się na wydech, wszystko działo się na postoju i w momencie jak turbina po prostu nie pracowała.

 

  • Zregenerowana turbina
  • Wymieniony i zmodyfikowany system odmy
  • Wyczyszczony spływ oleju
  • Wymiana oleju na Penrite 5W40

Przed poprawieniem:

ACtC-3d3FikzGx0JgG8tQyDIULSCui3izIyAOMzC
ACtC-3evHOn0fAwQZf2cq6ZYl4ajCTAWXb22QqC0ACtC-3eB7w9IWjM_kVh0tGQcoIB8TO0YH9aa3kTA

Po poprawieniu:
ACtC-3ctMN5jrdiBgK8aIxoHwGIQblo5ydvI4l_sACtC-3coQkSvIYeucAosJceIqbyAtqUvkutwLQl4ACtC-3cNIzBTROrF9I9zspf8iSs8wJ3YoAAbQ13i

Wadliwy element:
ACtC-3f79gHAophDFaBOkMOCca4OKMpZlMRJjvwMACtC-3dEIT8kHecG-4XaQSU6mbrmPU6HIZv2PavBACtC-3cbXm4L7TGyYAlcqBX1tX767bq5hNH6BPeT
ACtC-3fo1Ll67C2wTWlUxHMtzv5rWGLu0FgcrT7MACtC-3cbF-AFGr58RmQvcj10KghN8nSDqkkIPlPQACtC-3eLC_lRznpo9kCOzSfN3Mff79Z8V30V20vT
ACtC-3c8Kvr6vFLUy8IuRra-Kza2qw9qc0lU49TGACtC-3cLURpewKP8EROzJdkjSym-UQA4WCGcaTAa

Edytowane przez Patryk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, afroo. napisał:

Popraw zdjęcia. ^^

Już powinno być okej.
Zdjęcia są wrzucane z konta google i czasami udostępnianie głupieje niestety i ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...