Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AVJ] Niebieskie 1.8T 4x4 Patryka // K03s Hybryda / S4 Brake 345mm / FMIC / VFIZ / MS Design / Kierownica Multi / RECARO S4 / MAM RS4 - "SLINE work in progress..." - ZAWIESZENIE PRZÓD NOWE


Patryk14

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą turbina faktycznie lipa ale plus taki że ogarnięte i można śmigać :)

Może @McGiver doda coś od siebie, choć na forum już go dawno nie było :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy i nie ostatni przypadek na forum z wadliwą hybrydą od GvG. Może jacyś jego wierni wyznawcy zabraliby głos czy pochowali się jak zwykle w chwili, w której wychodzą problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tranduo napisał:

Nie pierwszy i nie ostatni przypadek na forum z wadliwą hybrydą od GvG. Może jacyś jego wierni wyznawcy zabraliby głos czy pochowali się jak zwykle w chwili, w której wychodzą problemy?

Czytałem już wiele opinii na tym forum i nie tylko. Rozmawiałem z wieloma osobami, dążąc do rozwiązania problemu z poborem oleju, które miały styczność z tym panem. Z tymi którzy wychwalali i wręcz przeciwnie. Ja opisałem swoją sytuację i niech każdy wyciągnie swoje wnioski z tego tematu, jeżeli do niego trafi przez przypadek. Bardzo długo się wstrzymywałem, chciałem dociągnąć wszystko do końca żeby przez przypadek nie wyszło że problem był jednak gdzie indziej. Wszystko się potwierdziło nie tylko przez moje obserwacji i jakieś widzi mi się, więc mogłem opisać całą sytuację dla kilku osób, które mnie o to prosiły, żeby dać znać jak wyjdzie ale również dla samego siebie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aucie ostatnimi czasy dzieje się o wiele więcej niż wcześniej. Jest możliwość to trzeba korzystać. Staram się dokończyć sprawy typowo mechaniczne na tip top a między czasie jak fundusze pozwalają dołożyć coś przyjemnego dla oka, albo po prostu praktycznego.

* Wymiana amortyzatorów z tyłu na Sachs 312 784 + osłony i odbój (jak widać na zdjęciach moje były już w stanie agonalnym)
* WRESZCIE WYMIANA PODUSZEK SILNIKA NA ORYGINALNE 8E0199379BG i 8E0199382AG (będę chciał zważyć stare i dodam zdjęcia jak będzie okazja)
* Dorzucenie pod maską osłon z RS4 + malowanie i zabezpieczenie oryginalnych plastików, które w 1.8T fabrycznie były montowane (wszystko wygląda mega schludnie i czysto teraz)

W najbliższych planach wymiana końcówek drążków kierowniczych i wymiana amortyzatorów z przodu (jeden puka już dłuższy czas, ale muszę się dobrze nastawić i mieć czas na zabawę z śrubami górnych wahaczy) + sprawdzenie i ustawienie zbieżności.

 

ACtC-3f5jWK748Ho8Xa5rNXOeuT_QlESsxKMMPYfACtC-3eVqmi10byWFyy2H8DGKU6M3mdbxRoa94_VACtC-3fjc5EUqSPNBBluzxNPAXn9iT5TeDLpJLOhACtC-3cpDfrh1JUmjuKcPRk4vGdqxZUGMnieOm-w
ACtC-3fKMpZa2r11tC1tD7WUZRVdplQe7gOwi7YwACtC-3dxdtiPv165GYOtu2BXElfQ51QS1y_NEbUY

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny trochę grubszy update i kolejne mody.
Czekałem na to dość długi czas bo prawie 1,5 roku. Szukałem w fajnym stanie i w miarę akceptowalnej kwocie foteli i wreszcie znalazłem.
MONTAŻ RECARO S4 B6 ;) Oczywiście full elektryka. Będę dokładał tylko pamięć jeszcze jeżeli tylko znajdę czas.
Tutaj fotele w mieszkaniu i kompleksowe czyszczenie + zabezpieczanie. Na całość zeszło mi 4 dni po robocie, mniej więcej od 17 do 22 codziennie.
ACtC-3fnDB--pWZSSGg2RxiSvOrbr5i44TtnFEwRACtC-3eGHSn4aIOXS2ZP1hlHbIXF6oEbMixhhKZq

Fotele już w aucie:
ACtC-3cyKrf5H7qrx4iWx1uIeiqWQtYMFWXWYcuPACtC-3cxdkeHwNpRBpso_ZyKUeWgJ2IRwuG1VBhKACtC-3cAlfgttRUkM8kR9gIEyjOx6hQ4sQK4BpIp

Tutaj małe porównanie fotel kierowcy zwykły a pasażera już Recaro:
ACtC-3eVND3VSzbsONTnpMylJSSp_vxeGbVhNuxE

Dodatkowo na początku tego miesiąca (września) wpadły na przód nowe amortyzatory Sachs 558 297 + końcówki drążków Lemforder. Jeden strasznie pukał na niewielkich nierównościach od kilku miesięcy i doprowadzało mnie to do szału.

Większość z zaplanowanych modów i napraw bieżących mam w sumie skończone. Zostaje teraz tylko zewnątrz kilka spraw ogarnąć żeby się lepiej prezentowało auto.
Jeżeli chodzi o kwestie mechaniczne i wygody to zostaje swap skrzyni biegów na GVE 6 biegów ze sprzęgłem 240mm i to by było raczej na tyle. Podciągnąć moc pod 270-280KM jeżeli silnik pozwoli i nie będzie "stukał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zaktualizować trochę temat. Jakby się nic nie działa byłoby nudne :whistling:.
Niestety i stety dzieją się te rzeczy lepsze i gorsze.
Wydech był w średnim stanie i w kilku miejscach lekko dziurawy i pierdział. Decyzja po dłuższej chwili namysłu - robimy cały wydech od początku do końca.
Wydech na 2,5 cala. 2 tłumiki środkowe + 2 końcowe od Custom Hoffman, końcówki 100mm.
Z mniej przyjemnych kwestii, turbina która była poprawiana zaczęła świszczeć, innych objawów nie ma na ten moment ale nie smak pozostał dość mocny. Ledwo 4k km i zaczyna się jakiś cyrk. To jest chyba pech jeżeli chodzi o turbiny :suicide_anim:. Co prawda na gwarancji jest ale nie ufam już firmie, która to robiła. Prawdopodobnie wsadzone chińskie części razem z korasem w środku.
Nie będę ukrywał u kogo robiłem bo są osoby, które w moich stronach mają wyrobioną opinię na ich temat - turbinki pl.
Dodatkowo jak jest zimno na dworze podczas nierówności coś skrzypi (trochę jak starczy tapczan :facepalm:). Doszedłem do tego że po wymianie amorków i odbojów auto jest na tyle nisko że cały czas siedzi na odbojach i prawdopodobnie one ocierają sobie o plastikową część amorka. Dorwałem już oryginalne sprężyny po dobraniu odpowiedniej kategorii wagowej z 1BE i w chwili wolnej będę chciał je zamontować. Zobaczę jeszcze czy przycięcie o jeden bałwanek odboju coś pomoże, tak z czystej ciekawości.
Człowiek czasami już traci cierpliwość i przychodzą myśli żeby sprzedać i znaleźć coś innego, ale jest druga strona gdzie szkoda całego czasu i doprowadzania auta do co raz to lepszego stanu. Jest tak wiele rzeczy wymienione że już zaraz nie będzie miało co się zepsuć/stukać/pukać/skrzypieć.
Trochę zdjęć:
ACtC-3ed1uEAt7If30h1fJPy_li90ujL5WB9U3FfACtC-3f7kAyzkGqB3XQDRruOx_yRA2JhVZQ5zuj6ACtC-3dWD3oGNNCIiWBap8jgA0JJJ2KjIDfjg5_3
ACtC-3eTQIyaSN2_CdYa2GO1dyiT8o_3NlpGS9L-
ACtC-3cN8PS4AQxRhQgmP0vFw4gXFBYF0hHj46FjACtC-3cOdBrQGE5bmkvVgdrWMX2jz1T0ciqFMNZzACtC-3c6yJabQSEwMQlQ-nZg2h9I_HBW5iHwDgTUACtC-3fytlf3pSFhSB6WdsPtpdZRDbnP6P_i-fsXACtC-3chZUgqen0MYyf7nX2NFFJ1esTquuO4KPgQ

Edytowane przez Patryk14
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic się nie działo. I nawet przez pewien czas się z tego cieszyłem. Trochę spokoju i cieszenie się że auto jest po prostu sprawne.
Po zimie niestety wyszło kilka kwiatków - obity błotnik, ruda w dwóch miejscach na drzwiach.
Ale jest też kilka przyjemniejszych rzeczy. Na sezon wpada nowych felunek - MAM RS4, na felgi zarzucona powłoka od razu CarPro Dlux. Dodatkowo zaopatrzyłem się na próbę w czujniki ciśnienia z popularnego serwisu aukcyjnego, żeby nie rozwalić felg i opon (jestem jakoś szczególnie uczulony na ciśnienie w oponach).
ACtC-3c4ybb8rVRLG9Qqq1YLU27-CPcnaS4JEQDuACtC-3c-5X0V2-j6d2UYdIyjqB3IaUDUOJ9A1exQ
ACtC-3dp203VrhSnzYTvs3lohyM9Mq89xtZ1Qrmx

W najbliższym czasie planuję zaopatrzyć "Aczwórkę" w wszystkie nowe przeguby przednie (wewnętrzne i zewnętrzne). Dwa wiem że już mają dość ale poleci od razu cały komplecik.
Dodatkowo przejrzę zawieszenie i możliwe że wpadną sprężyny z 1BE/BV. Moje aktualne Vogtlandy są trochę za niskie, ale tutaj jeszcze się zastanawiam. Zobaczymy jak nowe koło siądzie.
Co raz mniej mechaniki do robienia (i fajnie) ale niestety teraz jak na złość blacharka się odzywa. Cały czas coś, a na tym kompletnie się nie znam.

Edytowane przez Patryk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feleczki fajne:thumbup:

Powiesz coś bliżej o działaniu tych czujników???

Jak jest odbierany sygnał?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adam87 napisał:

Feleczki fajne:thumbup:

Powiesz coś bliżej o działaniu tych czujników???

Jak jest odbierany sygnał?

 

Jest centralka która ma panel słoneczny z którego się ładuje. Pokazuje ciśnienie i temperaturę + można ustawić alerty. Zobaczę jak to będzie działać w praktyce.
obraz.png

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michu1996 napisał:

Coś nie odpalają się zdjęcia z felgami ^_^

Teraz powinno być okej. Zdjęcia z konta google i czasami jest z nimi problem że nie wyświetlają się.
Daj znać czy jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patryk14 napisał:

Teraz powinno być okej. Zdjęcia z konta google i czasami jest z nimi problem że nie wyświetlają się.
Daj znać czy jest git ;)

No teraz jest git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi już na aucie. Takie szybkie spy foto, ale kiepskiej jakości (poprawię w najbliższym czasie). Felgi bardzo ładnie siedzą, na równo z błotnikami.

Ff1xfoX.jpg
 

W dniu 14.04.2021 o 21:57, Adam87 napisał:

Daj znać proszę, co i jak:hi:

A jaka cena:glupek2:

Jeżeli chodzi o czujniki, narazie po 2 dniach mogę stwierdzić że działają ;). Ciśnienie pokazują dobrze, sprawdzone z manometrem normalnym.
Centralka wygasza się po 3 minutach jak nie ma drżenia silnika, uruchamia się w momencie wykrycia wibracji. Jak za cenę 200zł to naprawdę w porządku dodatek. Zobaczę czy cały czas będzie działo dobrze i w razie czego dam znać w temacie.

Edytowane przez Patryk14
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Patryk14 napisał:

Felgi już na aucie. Takie szybkie spy foto, ale kiepskiej jakości (poprawię w najbliższym czasie). Felgi bardzo ładnie siedzą, na równo z błotnikami.

bsT78X5ubhKNfsiV6_K8RITYvyHTEA2-8FBYff6M

 

Jeżeli chodzi o czujniki, narazie po 2 dniach mogę stwierdzić że działają ;). Ciśnienie pokazują dobrze, sprawdzone z manometrem normalnym.
Centralka wygasza się po 3 minutach jak nie ma drżenia silnika, uruchamia się w momencie wykrycia wibracji. Jak za cenę 200zł to naprawdę w porządku dodatek. Zobaczę czy cały czas będzie działo dobrze i w razie czego dam znać w temacie.

Dzięki za info:hi:

Cena nie jakaś ogromna, a jak spełnia oczekiwania to super. Może się skuszę na takie cuś:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...