Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Darmowe antywirusy - jakie polecacie ?


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

ja w temacie jakie darmowe lub niedrogie a dobre polecacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych to już chyba żaden nie jest dobry. Kiedyś jeszcze można było sobie latać na Avaście, ale po ostatnich przypadkach wirusów i trojanów to już kaplica. Z drugiej strony wydatek raz na rok sto parę złotych np. na Kaspersky(link) to ja myślę, że nie dużo zważywszy, że czasami dane na komputerze są bardziej wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie Avire bije na łeb avasta robiłem z kolegą nawet testy i avast padał ofiarą :gwizdanie: a co do komercyjnych mysle że sie nie opłaca....

najważniejsze to zainstalować dobrego Firewalla(polecam darnmowe Comodo) i poblokować w miare system :good: i drugie mieć nabierząco system Windows aktualizowany bo jak sie tego nie robi to zadne programy nie uchronia przed dziurą w systemie (np słynny stary wirus blaster) i oczywiscie jak sie ma już firewalla wgranego to wyłączyć systemowy XP koniecznie :good:

jelśli ma sie windowsa "z pod lady" :naughty: to proponuje sciagnąć SP3 plus programik winspatcherXP ( http://www.sgjps.com/winspatcher ) przydatny zbiór wszystkich łatek w jednej instalacji zwłaszcza po formacie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kasperskiego i jak dla mnie lipa

Zależy którego po drugie weź teraz sobie przeskanuj innym antywirusem ale żeby wykrywał rootkity spaware itd. tego Avasta zobaczysz co wpuścił :wink4: U mnie w robocie wszyscy co mieli Avasta i zobaczeniu co przepuścił skanując innym programem to nikt go już nie ma zainstalowanego :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj teścik bezpłatnych odziwo moja Avira przegrywa :wallbash: oszukują :naughty:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=13&a=205&page=8

tu znowu z komputer Swiata odziwo kasparesky wygrywa :mysli:

20.05.2008, 20:54

...:Nedds Army:...

Przedstawiam wyniki testu antywirusów który został opublikowany w ostatnim numerze dwutygodnika Komputer Świat

1 miejsce: Kaspersky Anti-Virus 7.0

2. F-Secure Anti-Virus

3. Norton AntiVirus 2008

4. GDATA AntiVirus 2008

5. NOD32 Antivirus

6. ArcaVir 2008 Antivirus Protection

7. Panda Antivirus 2008

7. McAfee VirusScan Plus 2008 (ten sam wynik co Panda)

9. mks_vir 2k7 DOM

10. AntiVir Personal Edition Classic

tu kolejny teścik na korzysć kasperskiego :mysli:

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Wielki-test-antywirusow,wid,10515797,wiadomosc.html?ticaid=1757a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nortona ,ale wczesniej mialem kaspersky'ego i arcavir-oba sa dobre i mozesz przeskanowac kompa on line na stronkach arcavir i kasperskiego:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy to tylko Avira. Bije na głowę Avasta.

http://forum.pclab.pl/t437838.html tu macie test av z grudnia '08

ykk proponuję użycie ComboFix'a.

Dobrze powiedziane :good: używam od roku juz prawie i nie miałem problemów z kompem tfu tfu

Proponuje zainstalować do kompletu dobrego firewalla [br]Dopisany: 18 Styczeń 2009, 10:40_________________________________________________

NOD32

nie polecam nie sprawdza sie 2 kompy miałem pod nim kiedyys masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam nie sprawdza sie 2 kompy miałem pod nim kiedyys masakra...

A miałeś go chociaż dobrze skonfigurowanego? Ja już ze 2 lata używam i sprawdza się dużo lepiej niż Kasperski czy Norton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kasperskiego 8 i jest niezle bo caly czas oznajmia ze sa ataki ale wszystko blokuje nie jestem specem ale program u mnie dziela bez problemu nie spowalnia

Noda miałem dobrze skonfigurowanego dzięki tutorialom z peba(forum wielotematyczne) i wpadał w konflikty z paroma programami i dlatego niedziałał stabilnie więc przeszedłem na darmowe nie stwarzajace problemu a dzialające znakomicie :good:

Do kompletu polecam wgranie takiego programiku do zamykania portów

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=266.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zainstalowanego Avasta, byłem zadowolony dopóki nie dowiedziałem się jak przepuszcza. Będąc na studiach miałem łącze Wi-Fi. Kolega kupił sobie też lapka z zainstalowanym już Nortonem i mi mówi, że cały czas pokazują mu się informacje typu: "próba włamania udaremniona". Zainstalowałem Kasperskiego i po przeskanowaniu zobaczyłem, że mam pare trojanów. Do tej pory używam Kasperskiego, chociaż moim zdaniem wersja 8.0 jest sporo lepsza od 2009. 8.0 blokowało reklamy na stronach www.

W pracy z kolei mamy NOD32, znam na to tylko jedno określenie: szajs. Nie dość, że bardzo zamula system to naprawdę nie jest skuteczny.

Przy okazji polecam czasami przeskanować kompa mks virem online. www.mks.com.pl/skaner/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie bierz pod uwagę tesów z gazet, tudzież portali inetrnetowych. są tendencyjne jak mało co. czegokolwiek szukasz - szukaj opinii na forach.

Ja od 5 lat uzywam Kasperskyego. Od 5 lat nie mialem virusa (oczywiscie duzo zalezy od wiedzy Twojej na temat softu i OS). Dobrym AntyVirem jest też NOD32.

Avast to szajs. Nie polecam. Zdażało sie, że czyściłem ludziom mase syfu po tym "Anty" Virze. Niestety - chcesz mieć produkt najwyższej jakości - musisz za niego zapłacic. Choć są wyjątki - ale tylko potwierdzają regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...