Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Darmowe antywirusy - jakie polecacie ?


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nic co jest za darmo nie pokona wersji platnej...

Uzywam od kilku lat Kasperskiego, zaczynalem od 89 PLN, teraz juz 129 PLN (0.35 PLN / dzien)... ale nadal jakos mu ufam.

Ponoc dobra jest tez Panda Antivirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszkę mnie postraszyliście tym AVASTEM. Ja używam Avast 4.8 PROF.

On też jest taki dziurawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko z tymi płatnymi ale ja sie i tak nie zgodze co płatne to lepsze :gwizdanie: Zainstalujcie raz a porządnie dobrego firewalla skonfigurujcie według opisów z róznych forum, pozamykajcie porty i dostęp większosci aplikacji to i bez antywirusa przeżyjecie w necie, a skanować zawsze mozecie jakims online skanerem :good: kiedys nie miałem żadnego antyfira tylko Kerio Firewall PRO mialem torrenty ściagałem pliki i nie było problemów z wirusami. jak sie trojanów boicie to proponuje trojanremover z aktualizacjami i skan raz w tygodniu gwarantuje ze bedzie czysto, o ile macie system zaktualizowany :gwizdanie: Dobry firewall plus nawet ten avast darmowy i macie zabezpieczenie dobre. Są strony testowe zawsze mozna sobie sprawdzić skutecznosć zabezpieczeń...

Zobaczcie na testy Firewall darmowy Comodo bije na łeb płatne w skutecznosci

http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php jak znajde jakieś testy antyvirusów to wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc zakupione zobaczymy co to warte.

Dzięki za pomoc koledzy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest teraz ale kiedyś kaspersky bardzo zamulał system.. ja używam avasta już dobrze 2 lata i nie mam żadnych problemów z komputerem... :good: , próbowałem też kiedyś pande...ale jakieś z nią problemy były i szybko odinstalowałem , tak więc pozostaje przy darmowym avascie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bit defender 10,nod 32 na drugim kompie i mialem nortona 2008 na lapku vista wszystkie sa b.skuteczne jak dla mnie choc norton zamulal mi lapka ale to moze wina samej visty bo to szajs dla mnie,teraz na lapku mam AVG antywir. i tez smiga narazie z zadnym z kompow nic sie niedzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym stopniu znaczenie ma też to jak ktoś korzysta z internetu (ściąga niezliczone ilości plików z niesprawdzonych źródeł czy może tylko przegląda kilka portali i sporadycznie ściągnie jakąś mp3-kę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem Nortona 360 ten to dopiero zamula system w wydajności pamięci RAM pod nortonem pokazywało mi ok 600 zajętej pamięci teraz pod Kasperskim pokazuje ok 400

Miałem zainstalowanego też Avasta i skanowanie nic nie wykazywało, a po zainstalowaniu Kasperskiego pokazało ok 100 podejrzanych i zagrożonych plików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kaspersky.pl/store_home.html?prod=kav2009&pcs=10

Kaspersky 2009 za 66.00 PLN... tyle że musiało by się znaleźć 10 chętnych, w tym 1 szef i zamówić licencję na 10 stanowisk. Coś w rodzaju "Zakup Grupowy" :)

Ja i moi znajomi właśnie teraz tak robimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy warto??? Jak sie ma firme z wieloma stanowiskami gdzie sa poufne dane to mozna zabezpieczać ale jak juz pisałem sam antywirus nie jest w stanie ochronić systemu. Najpierw musi być system zaktualizowany o najnowsze łatki sevice packi, póżniej przydałoby sie zainteresować jakims dobrym firewallem(niekoniecznie płatny bo płatny to nieznaczy najlepszy tak samo z antywirusami) a na końcu dopiero uzbroić system w ochrone antywirusową. Dla kompa w domu moim zdaniem nie opłaca sie inwestowac w program z licencją na rok skoro są darmowe równie skuteczne antywirusy :gwizdanie: Jedyna zasadą jest przegladanie stron z głową czyli nie klikanie w byle jakie reklamy, sciaganie plików z torrentów emuli i innego ścierwa( tam jest najwiecej wirusków :kox: ) i co najważniejsze nie klikanie w linki w mailach, wtedy Antywirus będzie spełniał swoje zadania :kox: skanujac na przykład pliki temp przegladarki czy pendrivy płyty CD DVD bo tą drogą też duzo sie dostaje robactwa szczególnie pendrivy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...