Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

devast - mozna go zastapic 5W-20 - ewentualnie 5W-30. japonskie motory benzynowe sa bardzo ciasno spasowane i powinny jezdzic na 0W-20 (od 2001 wszystkie benzyny Hondy). U mnie w rodzine jest Civic 1.6 VTEC i jezdzi na 0W-20 od nowosci na Motulu - teraz zostala zalana Amsoilem 0W-20 ASM SIGNATURE SERIES - jest swietnie. Z tym ze w japonczykach nie wychwycisz za organoleptycznie czy jest lepiej - to bardzo dobre silniki i ciezko cokolwiek wychwycic na ucho.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam adr i leje mobila, półsyntetyk - z silnikiem nie ma żadnych problemów, wszystko ładnie chodzi, klekocze troche ale to wtryskiwacze podtlenku LPG. Wymiana co 12 tysięcy tak z dbałości o silnik, a dodam że przebieg to już 320 tysięcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ADR jako wolnossak nie wymaga bog wie czego - ja osobiscie z semi lałbym Motula Synergie - jeden z lepszych semi na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wybrałem z tego co mówiłem Elfa. Mi wystarczy, raz, że bez turbo, a dwa to nie jest nowy silnik, żeby wymagane były nie wiadomo jak wysokie normy.

A swoją drogą Mobil i Elf na te co patrzyłem to właściwości chemiczne prawie wszystkie ma te same, różnica może jest w 1, góra 2 parametrach, z czego chyba nawet lekko na niekorzyść Mobila. ;f

Zobaczę jak będzie mi chodzić, poza tym w rodzinie mamy dobre doświadczenia z Elfem, ale na silnikach BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy szwagier nabyl accorda 6gene silnik 2.0TD czym go zalac? only full sytetyk?

Motul 8100 X-cess 5W-40

Millers XFD 5W-40

Amsoil 5W-40 DEO

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten angielski silnik hondy 2.0TD tez potrzebuje dobrego syntetyku...

wlasciciel do tej pory lal od 4 lat Mobila 10W-40 :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

ostatnio widziałem 10W-40 w 1.8T - "... bo tak mój dobry mechanik wlał..."

qurwa niech wróca do maluchów i fiatów bo wiecej narobią syfu niz to warte

ehhhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ten angielski silnik hondy 2.0TD tez potrzebuje dobrego syntetyku...

wlasciciel do tej pory lal od 4 lat Mobila 10W-40 :kwasny:

podalem ci wyzej dobre syntetyki. zalej ktorys i bedzie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobic mu wczesniej płukanke? nie zaszkodzi mu? wiadomo to nie to samo co legendarny, twardy TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plukanka plus dobry synetetyk. a jak ma do wymiany uszczelnienia - to i tak trzeba wymienic, a nie zalepiac lepkim olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma do wymiany uszczelnienia - to i tak trzeba wymienic, a nie zalepiac lepkim olejem.

co racja to racja

dzieki za rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to Lotus rozlewany w Polsce w pojemniki 4 litrowe Za granicą pojemniki 4 litrowe nie istnieją tylko 5l.!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pytanie, latam teraz na tym zje...m castrol magnatec 10w40, ostatnio zjada mi 0,5 l na 1,5 tys km, i nie wiem dlaczego nie moge zlokalizowac wycieku jesli to wyciek, nie dymi na niebiesko ani nie kopci czy to na zimnym czy cieplym, nie wiem gdzie ten olej sie podziewa w dolocie i przepustnicy tez go nie ma, odma nowa z aso, z 10 tys temu glowica byla sprawdzana i planowana i mówili ze jest elegancka. zje ostatnie 0,5 l które mu wlalem i akurat czas na wymiane, mialem wlac x-cessa 5w40 ale tak sprawdzam na stronie motula i do alz obojetnie który przedzial roczny dedykowany jest wszedzie x-clean 5w30

jesli nawet wciaga ta oliwe to jakie moga byc przyczyny, czy moge sie ludzic ze równiez zla jakos oleju??

czy wlanie zadszego oleju nie spowoduje ze go jeszcze wiecej bedzie go jadł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze olej mniej lepki szybciej znika z miski. zalej X-cessa i powinno byc lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...