Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

5zł droższy od knechta czyli 40zł

a co do tego płukania to muszę płukać silnik jakimś specjalnym środkiem żeby przejść na syntetyk czy normalnie spuszczam na nagrzanym silniku i jak ochłonie silnik zalewam syntetyk?

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 795 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

możesz odrazu wymienić aczkolwiek wypłukać zawsze można, np. motul engine clean albo liqui moly engine flush

Opublikowano

Wypłucz silnik Liqui Molly, tak będzie lepiej.

Opublikowano

aha

dzięki wszystkim za odpowiedź

ale jeszcze spytam na przyszłość co sądzicie o oleju liqui moly mos2 do takiej samej 1.8t 150km lpg przy przebiegu 280000km?

Opublikowano

Nie wolno w tym silniku stosować oleju 10w40 a z MoS2 jest tylko 10w40 lub 15w40,jak chcesz to kup syntetyk i dolej sobie osbno MoS2

Opublikowano

Kolego barszcz91

Zrób dokładnie jak napisał kamilb5. Płukanka, potem dobry olej pełen syntetyk (Millers, Motul, Valvoline, Liqui Moly)+dobry filtr (ja od kilku wymian tylko Knecht). Aha i nie kupuj nic w Intercarsie-ceny z kosmosu, kiedyś dla beki zadzwoniłem do sklepu i zapytałem o komplet wahaczy LMO dla mnie jako osoby fizycznej-powiedzieli z tego co pamiętam koło 3 tys.:facepalm:. Poszukaj tu na forum, chłopaki mają dobre ceny na wszystko co potrzebujemy:thumbup:

Opublikowano
Ten zawór jest do niczego nie potrzebny. Po co Ci filtr oleju z KN za tyle kasy?

Tak?... No to czemu na dużym Knechcie po nocy przy odpalaniu miałem trrr... a na małym originalnym cisza :grin:

A co do oleju to do 1.8T bdb. sprawdza się Motul 5w40 :thumbup1:

Opublikowano
a jaki polecacie olej do 1.8t? motul, liqui moly czy agip?

chociaż na masce jest napisane agip sin 2000 10w40

http://img196.imageshack.us/img196/2981/20121017330.jpg

Najlepsze Oleje dla ciebie:

Motul 8100 X-cess 5W-40 lub X-max 0W-40

Millers XFS 5w40 lub XFS 0W40

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 lub Synthoil Energy 0W-40

0W-40 są droższe ale to świetne oleje.

Opublikowano

Grzesiu ten zawór jest po to że utrzymuje ciśnienie oleju zaraz po odpaleniu silnika i olej jest w obiegu, i szybko dociera do szklanek wiec szklanki zaraz są napełniane,a bez tego zaworka olej spływa z szklanek i po odpaleniu chwile sie napełniają,tutaj akurat twój przypadek jest jak najbardziej uzasadniony i właśnie na tym polega różnica miedzy tymi dwoma filtrami,ale bez tego zaworka tez da sie jezdzić:wink:

---------- Post dopisany at 17:48 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

endriuu orientujesz sie gdzie moge kupić właśnie tego Liqui moly 0w40? szukałem go wszędzie po sklepach,ale nigdzie go nie mieli,więc wziąłem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40.

Opublikowano

A mi się niedługo zbliża wymiana oleju.

Teraz siedzi Statoil LazerWay LL 5w30, wcześniej chyba syfiasty Castrol 5w30. Myślę nad przejściem na 5w40 albo 0w40, co sądzicie? Millers, Motul, LM?

Opublikowano

Fr0styyy Możesz śmiało zalać 5w40 Ja obecnie jeżdze już drugą zmianę na Liqui Moly synthoil high-tech 5w40,a w drugim audi mam zalanego motula x-cessa 5w40 i też jest ok, Valvoline czy Millers to też bardzo dobre oleje więc sam zdecyduj.

Opublikowano

Witam panowie jaki najlepiej wlac olej do b6 2.0 130 kuni. Obecnie jezdze na castrol magnatec 5 na 40 i pisza ze to szlam " :) ze jest nie bardzo bo zawala silnik ?

Opublikowano

bo jest szlam

poczytaj pare stron wstecz i wszystko bedziesz wiedział

Opublikowano
A mi się niedługo zbliża wymiana oleju.

Teraz siedzi Statoil LazerWay LL 5w30, wcześniej chyba syfiasty Castrol 5w30. Myślę nad przejściem na 5w40 albo 0w40, co sądzicie? Millers, Motul, LM?

masz dwa posty w tyl odpowiedz. szukaj

Opublikowano

Chyba 0w40 wezmę...

Opublikowano

najlepszy wybor.

Opublikowano

a ten liqui moly mos2 to można go lać? nie będzie problemów z silnikiem nawet w przyszłości?

Opublikowano

zależy do czego chcesz go zalać.

Opublikowano

do 1.8t 150KM z przebiegiem 246000km

Opublikowano

do tego silnika minimum 5W-40

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.