Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej silnikowy do Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przepraszam bardzo, że znowu kolejne pytanie z serii co wlać, no ale szukam po prostu od kogoś pomocy. :P Obecnie według kartki pod maską zalany mam Motul Specific 5W30 504.00 507.00 i teraz pytanie co proponujecie? Lać to samo czy może coś innego? 1.8 TURBO 20v CFMA 150PS po chipie MTM na 190PS, na liczniku 124tys.

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Wyświetleń 794,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Blaw - Lej Motul X-max 0w-40. poczujesz roznice.

wysłane z prodiża

Opublikowano

Blaw - Lej Motul X-max 0w-40. poczujesz roznice.

wysłane z prodiża

Jeśli planuje gaz i delikatne wzmocnienie(~240KM) to będzie dobry? Jaki interwał wymian?

Opublikowano

max 10000km

Opublikowano

1,8T 240 KM i LPG...?

Jakoś tego nie widę.

Albo jeździsz tanio, albo szybko...

Jednak w obu przypadkach MOTUL będzie dobrym rozwiązaniem.

Opublikowano

1,8T 240 KM i LPG...?

Jakoś tego nie widę.

Albo jeździsz tanio, albo szybko...

Jednak w obu przypadkach MOTUL będzie dobrym rozwiązaniem.

Turbo i Lpg jakoś tego nie widzę albo jeździsz tanio albo szybko. Tylko 1.6 do LPG się nadaje. ;)

Opublikowano

Kolejny fantasta :facepalm:

Opublikowano

Fantasta,nie fantasta, wracając do tematu olejów. Z czystej ciekawości zapytam o oleje Motul 300v pomijając już takie wynalazki jak 0w15 czym się one zasadniczo różnią od innych jeślibym porównywał je w tej samej klasie lepkości.

Edytowane przez Blaw

Opublikowano

300v to oleje estrowe przeznaczone do wyczynowych silnikoow. no chyba ze masz jakis zmodowany mocno cywilny motor i upalasz go na wyscigach - krotkich, dlugich. tym samym lepkosc 300v dobierasz na innych zasadach niz do tradycyjnych aut. jesli scigasz sie w dlugodystansowych wyscigach (LeMans ;)) to wybierasz np 15w50 300v. masz pewnosc ze po 10h ostrej jazdy film olejowy sie nie zerwie.

na cwiartke wybierzesz 0w40/30. tak aby olej jak najszybciej dotarl do wezloow tarcia przy naglym zwiekszeniu obrotow.

300v zmieniasz co 8 tys max, a najlepiej co 5. oczywiscie przy stosowaniu w wyścigach jest inny interwal.

generalnie jak masz jakiej RS to mozesz sie zastanawiac czy lac 300v. w innym przypadku wystarczy x-max.

dlatego nie mozna ich porownywac bezposredniu. bo np 5w30 300v to zupelnie inny olej niz cywilny x-clean 5w30 C3 MidSAPS stworzony z mysla o ekologii i dpf

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu

Opublikowano

A i dziękuję za radę jest różnica na + po przejściu z 5w30 na 0w40. :)

Opublikowano

musi byc.[emoji200]

wysłane z prodiża

Opublikowano

A i dziękuję za radę jest różnica na + po przejściu z 5w30 na 0w40. :)

stwierdzenie czy pytanie ?

Opublikowano

Stwierdzenie, jak sama konstrukcja zdania wskazuje.

Edytowane przez Blaw

Opublikowano

co sie zmienilo na + mowa oczywiscie o swiezym 5w30 vs 0w40

Opublikowano

co sie zmienilo na + mowa oczywiscie o swiezym 5w30 vs 0w40

Powiem Ci tak odczucie może być subiektywne bo jednak ten zalany olej już troszeczkę miał km, więc różnica mogłaby być już po samej zmianie na świeży 5W30. A różnica to ciszej i lepsza góra, ale jak już powiedziałem poprzedni olej już trochę miał (co prawda źle nie wyglądał).

Opublikowano

Niedługo wymieniam motula 5w40 na LM SHT 5W40 z odszczurzaniem smoka z syfu. Warto dodać LM Ceratec do 1.8T? Niby jest do wszystkich silników, ale szukając tematów o tym znajduję tylko o dieslach..

Opublikowano

ceratec jest do wszystkich silnikoow. na peewno nie zaszkodzi.

wysłane z prodiża

Opublikowano

:hi:

Po wymianie z X-cess'a na X-cess'a...

IMAG0407.jpg

a ) czujnik ciśnienia oleju

b ) czujnik poziomu oleju

c ) inny shit

:co:

Edytowane przez PARAF

Opublikowano

Czujnik temperatury/poziomu oleju zdechł

sam wymieniales czy ktos to robił ?

Opublikowano

:hi:

Czujnik temperatury/poziomu oleju zdechł
sam wymieniales czy ktos to robił ?

z tego co kojarzę, to czujnik nigdy nie był ruszany.

jeśli pytasz o to kto wymieniał olej - mechanik

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.