Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , jaki olej najlepiej będzie współpracować z moją b7 2.0 TFSI quattro ?? nie wiem jaki był wcześniej zalany ale jest strasznie czorny :) przebieg 137tyś , syntetyk , półsyntetyk co polecacie ??

MOTUL SPECIFIC 504.00 507.00 :good:

http://allegro.pl/gdansk-motul-specific-5w30-504-00-507-00-5l-gr-i1435926081.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolego specyfic jest do diesla

my tutaj prawimy o benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , jaki olej najlepiej będzie współpracować z moją b7 2.0 TFSI quattro ?? ...

MOTUL SPECIFIC 504.00 507.00 :good: ...

Kolego specyfic jest do diesla

my tutaj prawimy o benzynie

Norma VW 504.00 jest dla silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem ( FSI ) więc ten raczej jest jak najbardziej "odpowiedni" , oczywiście może być stosowany także w ON z DPF'em ( VW 507.00 ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego specyfic jest do diesla

my tutaj prawimy o benzynie

A to ciekawe bo ja na tym latam.... :> a silnik mam jak w opisie. Motul zaleca ten olej do silnika TFSI :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest ok to jest ok

tak trzymac :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś lepszego do 1.8T zamiast MOBIL1 Peak Life 5W50? Silnik się ładnie wypłukał i jak się ociepli to trzeba zmienić. Czy może zostać przy tym co mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, orientuje się ktoś co to za olej "Leichtlauf motorenol S 10W-40" i czym można go zastąpić? :mysli: przebieg 139 000, benzyna 1.8 :) proszę o pomoc, dla mnie to bardzo ważne! :)

139 000 i już 10w40 ??? trochę szybko przeszedł ktoś na półsyntetyk. Ja bym zrobił płukanke i zalał Shella 5w30 co by furka miała lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W-40 lub 5W-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ... może jeszcze polecicie jakiegoś producenta ? teraz mam Castrola .

mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem bo nie wiem jaki był poprzednio wlewany olej do mojego silnika, czy półsyntetyk mobila 10w40 może być? Przebieg 110 tyś- nie cofany stał u włocha parę lat jako 3 auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie,w tej chwili jeżdże na Castrolu 10W40, myślełem zmienić na jakiś inny, jaki polecacie? ostatnio coś za dużo dolewam oleju (ok. 2l na 10 000 km) a wycieków nie widać, nie kopci itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Nabyłem niedawno A4 B5 1999 1.8T 150PS... śmiga on na Castrolu 0w40, a znajomy mechanik powiedział, że to kupa i żebym zmienił na 15w50 Mobil lub Motul...

Jak mam zadecydować??? Co będzie lepsze??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co się grzejesz???

Krótka odpowiedź i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego do 1,8t potrzebujesz pełen sysntetyk czyli taki jaki masz obecnie. Problem polega na tym, ze np. castrola i mobila mega często podrabiają. Ja kupiłem podróbę i po 10kkm miałem taki ciemny olej w silniku jak w dieslu. Dodatkowo szklanki stukały a jak zamoczyłem chusteczkę higieniczną to pokryła sie cała szlamem jak asfalt.

Kupiłem u dzika z forum motula i raczej jest ok.

ps. z resztą podrabiany mobil tez nabyłem od forumowicza tylko od osoby prywatnej nie od polecanych kolegów, którzy zajmują sie tym zawodowo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. z resztą podrabiany mobil tez nabyłem od forumowicza tylko od osoby prywatnej nie od polecanych kolegów, którzy zajmują sie tym zawodowo :wallbash:

napisz od kogo , żeby omijać go z daleka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...