Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do Audi?


Rajmondo

Rekomendowane odpowiedzi

przeglądając forum poczytalem że do pompowtryskow najlepsze są jednak motul-specific 505.01 5w40. to moze taki zestaw byłby lepszy?? http://motul.sklep.pl/pl/zestawy-olejfiltr-vag/261-motul-specific-vw-50501-5w-40-5loryginalny-filtr-vag.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gadzecik - oczywiscie, ze Specyfic 505.01 to bdb olej do PD. Po co jednak chcesz przepłacać az tyle? u kolegi dzik z forum masz taki zestaw w cenie bez porownania lepszej:

http://pro-choice.pl/zestaw-olej-motul-specific-5w40-50501-5l-filtr-oleju-knecht-ox143d-p-872.html

PS

to wątek o olejach do benzyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja u siebie w aucie wyczytałem z ulotki ze jest zalany taki oto olej FINKE Motorenol SAE 5W-40 I teraz mam pytanie co za niego, mam od reki motul 8100 x-cess 5w40 , x-clean 5w40 i specyfic 5w40 pierwsze dwa za okolo 200 zl z wymiana ktory z nich najlepszy czy tez poszukac LM synthiol high tech 5w40 który pewnie w warsztacie dobrze przebije 200. i jeszcze pytanie o płukanie silnika czy to jest bezpieczne przy 240kkm ponieważ pod korkiem widac troche syfu przy wlewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany robić płukankę przed zmianą oleju???

Teraz jest Mobil1 5w50 a zmieniam na Valvoline VR1 5w50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak możesz to podpowiedz jak tą/tę płukankę zrobić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejesz przed wymiana oleju najlepiej przez pochwe bagnetu (mozesz tez normalnie przez korek olejowy) i czekasz 15 min. silnik w tym czasie ma pracowac na wolnych obrotach, a auto na biegu jałowym. potem zlewasz i zalewasz nowy olej.

wysłane z prodiża

Edytowane przez endriuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :wink:

Edytowane przez omzig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, mam silnik 1.8T ponad 310k przebiegu. Zalany jest jakiś olej 15w40, dokładniej jaki nie wiem niestety. Pytanko jaki zalać teraz? Niby nie schodzi się w dół? Nie chodzi mi o markę oleju tylko o oznaczenie i czy mineralny, syntetyczny itp itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego silnika najlepiej 0w40 sie nadaje i takim zalewalo go aso np w niemczech.

ja bym zaczal schodzic przez 10w40 do 5w40. zalej na poczatek Motula Synergie. bardzo ladnie czysci. polataj 4-5 tys zlej i zalej 5w40 x-cessa.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już temat jest na 200 stron to i ja zapytam (silnik 1.8 ADR 125km) zalany jest (chyba) pół syntetykiem, muszę zrobić już wymianę. Na desce 210 000 (też nie jestem pewny) i chciałem zalać Valvoline max life 10W/40, bedzie ok, czy lać syntetyk Valvoline 5W/40 max life?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leje kolego 0w40 Motul X-max. na takiej lepkosci latal ten samochod w niemcach (ASO) od poczatku i taka powinno sie lac. ja bym zalal Motula Synergie na Twoim miejscu bo ladnie czysci. potem 5w40 lub 0w40. i tyle. oczywiscie z plukanką wczesniej.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem przed pierwsza wymianą oleju zalany jest oczywiście castrol 5w30 silnik to 2.0 tfsi przebieg 125 tyś.

Chciałbym zmienic olej na coś leprzego i tak naprawde po przeczytaniu postu niewiem na jaki. I czy robić płukanke?

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego. przechodz na stale okresy przegladowe co 15 tys i lej najlepsza lepkosc do tfsi - 0w40. np Motul X-max. wczesniej plukanka Liqui Moly.

wysłane z prodiża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...