Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW F10 528xi 2012r. - Kreator Mocy, Wagner, El-Tec


milart

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, w nowszych bmw nie mam pojęcia jaki silnik można polecić, w zasadzie każdy ma poważniejsze usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w większości przypadków to raczej kwestia polityki serwisów niż wady fabryczne. Pierwsza wymiana oleju po 25-30 tyś km to tragedia. Brak docierania silnika totalna porażka! W silnikach z coraz mniejszą pojemnością i większą mocą chyba powinno się częściej wymieniać olej. 2.0 l i moc ok 300 PS raczej wymaga uwagi i rozwagi:) Start-stop też nie pomaga a wielu kierowców non stop z tego gówna korzysta. Do tego układy wydechowe zatkane przeróżnymi świństwami:(

Wracając do mojego samochodu obecna wizyta w warsztacie to nie awaria lecz kolejny etap tuningu a raczej poprawy wytrzymałości turbiny;) Oczywiście kilka koni przybędzie ale priorytetem jest trwałość. 

 

 

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bartez90 napisał:

To prawda, w nowszych bmw nie mam pojęcia jaki silnik można polecić, w zasadzie każdy ma poważniejsze usterki.

Jeszcze pożary w nowych dieslach, bo rozszczelnia sie egr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina po regeneracji + upgrade. M in. większe łopatki wirnika, koło kompresji, wzmocnione lożyskowanie itp. Ogólnie teraz żeby uzyskać taki sam efekt turbina wykonuje ok 30 obrotów mniej na każde 100 które wykonywała wcześniej. Samochód nie do poznania. Porusza się z niesamowitą lekkością. Do tego zupełnie inny dźwięk wydechu(ciszej). Silnik fajnie się wkręca od samego dołu. 

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz mruczy:) Coś z jazdy nagram przy najbliższej okazji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy podobnych f10. Na jakim poziomie macie spalanie w warunkach miejskich? U mnie 18-19 L/100km to krótkie odcinki pokonane właściwie na zimnym silniku (sporadyczne wyjazdy do pracy ok 5km w jedną stronę). Ok 14.5 L/100km to taka powiedzmy dłuższa jazda po mieście bez zamulania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec miesiąca samochód będzie na sprzedaż. Jeżeli ktoś jest zainteresowany lub zna jakiegoś fana BMW pisać na priv. Obecnie nie wymaga najmniejszego wkładu finansowego. 

Edytowane przez milart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jedrekx napisał:

jakie plany teraz?

Ciężko powiedzieć. Rozważam Jaguara XF 3.0 SC AWD, Volvo XC60 3.0 t lub S80 z tym samym silnikiem, Mercedes E 350 4 matic. Mam kilka pomysłów ale najpierw trzeba sprzedać obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...