Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AYM] Montaż CB radia w schowku - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

a ja tam wpycham CB mędzy siedzenie a tunel, uzywam tylko w trasie więc nie potrzebuję go na codzień, ale za zapał do pracy podziwiam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wpycham CB mędzy siedzenie a tunel, uzywam tylko w trasie więc nie potrzebuję go na codzień, ale za zapał do pracy podziwiam :good:

Na chwile obecna własnie tak mam między siedzeniem a podłokietnikiem, ale chciałbym własnie gdzieś tam umocować na stałe, a jakby go wpuścił w ten tunel jak pokazałem to może by nie było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję kupić CB i myślałem zamocować je w schowku, ale jak zrobiłeś wtyczkę do gruszki, że nie jest podłączona z frontu radyjka. I jeszcze jedno pytanko jakie wybrać radyjko President: Tommy III, Johnny III, czy Harry III? Pozdrawiam "dziako111"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym opisie jest wylutowane gniazdo od gruchy z radia i podciągnięte w inne miejsce :wink4: Jest z tym trochę zabawy ale ja poradziłem sobie bez tego :gwizdanie:

A radio w schowku jest praktyczne... chyba że kręcisz głośnością i SQ co minutę to zmienia postać rzeczy... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł super. pracy tez trochę trzeba włożyc. gorzej z dźwiękiem. jak ktoś używa radia to na pewno nie zamontuje go w schowku. w mojej a4 mam pod kierownicą. jest tam jakby półka. tam wcisnąłem, kabel od anteny nigdzie się nie haczy tylko nie męczyłem się z kablem zasilającym. bez wkręcania w tapicerkę. wszystko ładnie słychac. nie specjalnie z kręceniem pokręteł ale ja mam włączone na okrągło i mi pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wtrącę się w temat.Ja zabudowałem CB Radio również w schowku ale kabel z gruszki puściłem w tył,przeciągnołem go przez tunel i wypuściłem go w schowku pod podłokietnikiem.Gdy używam radia wyciągam go i nic mi nie przeszkadza.Początkowo miałem zabudowane radio pod schowkiem pasażera ale bardzo mnie to drażniło nie mówiąc już o zawadzającej gruszce.Mam radio Harry 3 i jestem z niego zadowolony-można go śmiało polecić-kabel z gruszki dałem wydłużyć o 150cm aby swobodnie go przeprowadzić pod tunelem-koszt 50zł.Mam zabudowany dodatkowy głośnik który przykręciłem pod nogami pasażera na samym końcu tunelu-słyszalność jest dobra.Docelowo planuję go zabudować do środkowej lampki oświetlenia kabiny w miejsce gdzie jest pokrętło sziberdachu a u mnie jest to zaślepione bo szibra nie mam.Planuję to montować gdy będę zmieniać podsuitkę na S-line.Najlepsze jest to że wogóle nie widać CB Radia od zewnątrz.Pozdrawiam.

20110714139.jpg

20110714140.jpg

20110714141.jpg

20110714142.jpg

20110714143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Koledzy, skąd najlepiej pociągnąć zasilanie do cb zamontowanego w półce pod kierownicą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie jakiej mocy trzeba zamontować głośniczek do CB radia w lampce podsufitki ? 5W czy może być mniejszy ?

5w wystarczy..większy jak chcesz to musisz zrobić jakiś mały wzmacniacz z bateryjki :tongue4: a dodatkowo z większym się nie zmieścisz w lampce..no chyba że jakiś neodymowe ale się nie opłaca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam mala zadumke :eusathink:

Chcialbym fajnie zabudowac radio CB i mam plan tylko musialbym radio rozebrac aby zmniejszyc gabaryty - ale po zmontowaniu efekt powinien byc zadawalajacy :decayed: - Rozbierac czy nie oto jest pytanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam mala zadumke :eusathink:

Chcialbym fajnie zabudowac radio CB i mam plan tylko musialbym radio rozebrac aby zmniejszyc gabaryty - ale po zmontowaniu efekt powinien byc zadawalajacy :decayed: - Rozbierac czy nie oto jest pytanie :decayed:

Lepiej nie rozbierać. Obudowa często jest również radiatorem dla końcówki mocy i ekranem od zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam obok schowka pod kierownicą, taka kieszonka jak na portfel no ciut większa, johny II w zupełności się mieści a prąd można bez problemu pociągnąć od aku a kabelek od anteny pod progiem i za pasażerem kierowcy w słupku do góry i na daszek na magnesik a gruszka... hm tylko z nią jest problem mimo, że nie jest duża. A i jeszcze głośniczek wyjąłem z obudowy i zamocowałem na półce pod kierownicą i nic się nie rzuca w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem w trakcie operacji rozlutowywania panelu przedniego - zamontuje go w jednym miejscu a reszte np za radiem

Mam juz przygotowane przewody i wtyczke z gniazdem aby wszystko do kupy polaczyc :decayed:

No i zamontowane :decayed:

f867c10620583b9dm.jpg

Glosnik zamontowalem w lampce

Teraz planuje modzic z mikrofonem i pozbyc sie gruszki :naughty:

:banan: Mala rzecz a cieszy :banan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem w trakcie operacji rozlutowywania panelu przedniego - zamontuje go w jednym miejscu a reszte np za radiem

Mam juz przygotowane przewody i wtyczke z gniazdem aby wszystko do kupy polaczyc :decayed:

No i zamontowane :decayed:

http://images41.fotosik.pl/1411/f867c10620583b9dm.jpg

Glosnik zamontowalem w lampce

Teraz planuje modzic z mikrofonem i pozbyc sie gruszki :naughty:

:banan: Mala rzecz a cieszy :banan1:

Fajnie Ci to wyszło :oklasky:Jakie radyjko tam zmieściłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :wink: tez sie ciesze z roboty

Radio Legend II M-TECHa - Troszke musialem gniazdo zapalniczki podciac ale szerokosc jak w morde ...naughty.gif

80d5e06c8099910am.jpg

Na zdjeciu wydaje sie ze jest nierowno ale w realu inaczej :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo roboty było z odlutowaniem panelu i potem z połączeniem kabelkami? A i jeszcze gdzie radio schowałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...