Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Pierwsze wrażenia!


RafQ

Rekomendowane odpowiedzi

To moje pierwsze Audi dotychczas zawsze wiązałem się z BMW. Miałem cztery modele tej marki zaczynając od 2.5 litra w seri 5 (e34) nastepnie 2.5 seria 3 (e30) i dwie 2.0 też trójki (e36). Moje wrażenia są oczywiście subiektywne i naturalnie punktem odniesienia będą rzeczone BMW. Na plus A4 zaliczam silnik, pełne zaskoczenie, przed zakupem byłem wiecej niż pewien że bawarskie sześć cylindrów w rzędzie nie da szans Audi. Motor jednak pracuje fajnie ładnie ciągnie w całym zakresie obrotów i daje duże poczucie mocy, choć dźwięk nie ten co w BMW naprawde jedzie. Kolejny punkt dla A4 to wspomaganie, świetnie dobrana siła nie za dużo czuć wszystko co na kołach. Zawieszenie (podobno najsłabszy element modelu) niezły kompromis między prowadzeniem a komfortem. BMW znacznie sztywniejsze pewniejsze ale w Polsce na długich trasach niekoniecznie wygodne (natomiast równie drogie i chyba bardziej awaryjne). BAGAŻNIK!!!! podobno BMW można wozić zwłoki do A4 wejdzie jeszcze łopata i wieniec ;-). Klima - niezwykle wydajna tu bawarczycy chyba coś przegapili, w każdym moim BMW zawsze było coś przekombinowane to z centralnych nawiewów tylko zimne to z bocznych zawsze dostawałem po kolanach (taki urok). Są też minusy Podświetlanie intensywna czerwień nieco męczy Bursztyn BMW jednak bardziej mi odpowiadał. Schowek z przodu żart takie maleństwo na rękawiczki bo atlas mi sie już nie zmieścił. Zapomniałbym o pozycji za kierownicą tu można wszystko fotel genialny a i regulacja kierownicy daje spore możliwości nawet miłośnikom kozackich figur za kółkiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chopie, Twoje podsumowanie jest niezłe :cool: i faktycznie schowek duży nie jest...

a teraz dawaj zdjęcia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły opis.. porównanie hmm troche nie na miejscu bo to inna bajka Beta a Audik .. wrzucaj fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik: 1.8 Quattro 125 , były takie :question: Bardzo mnie to zaciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaj not?

Ja widzialem w kilku ogłoszeniach już takie, z tego co wiem quattro nie montowali w 1z i 1.6 albo sie nie spotkałem ;)

[ Dodano: 07-03-2007, 00:35 ]

Czyli jakby granicą było 100 koni żeby mieć Q ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiany napewno będą. Felgi już są (15")musze tylko kupić gumki. Lampy też, ale nie żadne ringi bo to ma być audi a nie BMW style i z tyłu żadne lexus look bo również ma być Audi. Największe zmainy zajdą jedmak w środku - AUDIO może wygląda ale nie gra napewno głośniki tu zawsze stawiam na JBL i tak pozostanie, tradycyjnie w drzwi upcham wzmacniacze wszystko ma wyglądać normalnie bez fajerwerków niestety jednostka centralna do wymiany na Clarion DXZ 668rmp (bo taki mam) w związku z różnicą wielkościową postarm się dobobić jakąś sensowną maskownice (może MDF i skóra może plastik) po montażu oczywiście foto story:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z różnicą wielkościową postarm się dobobić jakąś sensowną maskownice (może MDF i skóra może plastik)

Są specjalne oryginalne maskownice, ja takie miałem seryjnie zamontowane, bo poprzedni właściciel wolał sobie blaupunkta na kartę zamontować... Czekamy na foty po zamontowaniu audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...