Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach


Addadko

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej jakbys miał jakis kanał odkręcasz śrube z miski olejowej zlewasz stary olej, wykrecasz filtr oleju ale do tego najlepiej uzyć klucza z łancuszkiem wkręcasz nowy filtr zakrecasz śrube od miski olejowej jak wszystko wycieknie i zalewasz nowym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Hardcore. Zbuduj sobie najazd z desek i cegieł - ale UWAGA: zbuduj mądrze, żeby cie auto nie zabiło jak będziesz pod nie właził. Odkręć podłogę jeśli jest i masz korek miski olejowej dostępny. Kup sobie na wszelki wypadek podkładkę miedzianą śruby spustowej miski, aby później nic nie ciekło. Filtr możesz odkręcić gołymi rękoma, jeśli ten co go zakładał przed tobą był przytomny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia filtra oleju prawdopodobnie będziesz potrzebował klucza .Przed założeniem nowego filtra posmaruj gumke na górze filtra olejem i mocno dokręć go ręka.Cała reszta tak jak napisali koledzy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej proponujecie do Audi? Bo po otwarciu maski pisze VW 500 00 i 505 00 z tego co pamiętam co to oznacza?

Są to normy volkswagena dotyczące parametrów oleju.Gdy będziesz kupował olej to koniecznie musi powyższe normy spełniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkręcenia filtra oleju nie będziesz potrzebował klucza a śrubokręta. Nabijasz filtr i wykręcasz trochę ciężko idzie ale poluzować dasz radę a potem to łapkami spokojni odkręcisz.

To w tych silnikach jest filtr czy wkład?? :mysli: U mnie w A6 jest wkład więc co chcesz tam nabijać?? w A4 mam też wkład, ale moze się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się ten wkład filtra olejowego ??

wiem, że najlepiej jak sie zrobi samemu, ale zlituj się proszę i daj 15-20zł komuś kto wie co to filtr i gdzie masz korek oleju. Ja już się boje, że zaraz na wiadrach postawisz fure wbijesz śrubokręt w miske olejową i zaczniesz zlewać wrzący olej w rękaw kopiąc odruchowo jedno z wiader i zakleszczając się pod swoim ukochanym A6

pamietaj. 15-20zl niech zgadne twoja 1h pracy? może 0,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się ten wkład filtra olejowego ??

to zależy... dałeś 'all' w prefiksie, może chodzi tobie o benzyne kuzyna :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conrad81,za to:

wiem, że najlepiej jak sie zrobi samemu, ale zlituj się proszę i daj 15-20zł komuś kto wie co to filtr i gdzie masz korek oleju. Ja już się boje, że zaraz na wiadrach postawisz fure wbijesz śrubokręt w miske olejową i zaczniesz zlewać wrzący olej w rękaw kopiąc odruchowo jedno z wiader i zakleszczając się pod swoim ukochanym A6

powinieneś dostać nagrodę Pulitzera,szacun :good: !

doskonała wizja :>

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak skasowac po wymianie oleju co na prędkościomierzu świeci ten (nie pamiętam nazwy) tzn. jak to skasowac.

Pewnie masz na mysli inspekcję :good:

Vag'iem ją skasujesz :)[br]Dopisany: 27 Luty 2009, 20:34_________________________________________________

wykrecasz filtr oleju ale do tego najlepiej uzyć klucza z łancuszkiem wkręcasz nowy filtr

Do odkręcenia filtra oleju prawdopodobnie będziesz potrzebował klucza .Przed założeniem nowego filtra posmaruj gumke na górze filtra olejem i mocno dokręć go ręka.Cała reszta tak jak napisali koledzy wcześniej.

Do odkręcenia filtra oleju nie będziesz potrzebował klucza a śrubokręta. Nabijasz filtr i wykręcasz trochę ciężko idzie ale poluzować dasz radę a potem to łapkami spokojni odkręcisz.

Czy wy zdajecie sobie sprawe jakie bzdury piszecie?

W 2.5 TDI zdejmuje się górną osłone silnika i tam wyciąga się stary a wkłada nowy filtr oleju :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...